Het Delftse Exact Software heeft de gesprekken met investeringsmaatschappijen over een mogelijke verkoop van het bedrijf beëindigd vanwege het ongunstige financiële klimaat.
In januari van dit jaar maakte Exact bekend dat het in gesprek was met enkele investeringsmaatschappijen over een mogelijke beursexit van het bedrijf. Deze mededeling werd gedaan onder druk van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) nadat de beurskoers van het bedrijf met twintig procent was gestegen als gevolg van een artikel op het Britse Financial News Online. Daarin noemde het weekblad Candover, Providence, HG Capital en Hellman & Friedman als potentiële kopers. De handel in het aandeel werd daarop door de AFM tijdelijk stilgelegd. De bewuste gesprekken heeft Exact nu officieel afgebroken. Naar eigen zeggen is de reden dat het huidige klimaat op de financiële markten niet gunstig is.
De Raad van Bestuur van Exact zou op aandringen van de drie grootste aandeelhouders - tevens oprichters van het bedrijf - Eduard Hagens, Arco van Nieuwland en Rinus Dekker, het bedrijf in de etalage willen zetten voor ongeveer 700 miljoen euro. De drie zijn samen goed voor vijfenveertig procent van de aandelen. De reden voor deze beslissing zou zijn dat topman Rajesh Patel weliswaar de winst wist op te krikken, maar dat de omzetgroei de afgelopen jaren achterbleef. Patel wil die groei vooral bewerkstelligen met overnames. Zo nam Exact in september vorig jaar voor 51,5 miljoen dollar zijn Canadese branchegenoot Longview over en heeft het volgens de topman zeven tot negen andere overnamekandidaten op het oog.