Tijdens de jaarlijkse ACM-ICPC-wedstrijd heeft een team van de Universiteit Twente een verdienstelijke vierde plek veroverd en daarmee een gouden medaille en een geldprijs ter waarde van 3000 dollar gewonnen. Het Twentse team wist vijf van de tien programmeerproblemen op te lossen binnen de deadline van vijf en een half uur. Europa domineert de top tien met zeven universiteiten waarvan er maar liefst vijf uit Rusland komen. De eerste prijs werd gewonnen door een team studenten van de Russische Saratov State University, de tweede plek ging naar een team van de Poolse Jagiellonian University en de derde plek werd opgeëist door de Russische Altai State Technical University.
De tien opgaven waren vooral algoritmisch van aard en moesten in C/C++, Java of Pascal worden opgelost. De eerste opgave ging over het uitzoeken hoe het goedkoopst vliegtuigtickets gekocht konden worden, gegeven een of meer trajecten en tickets. Voor opgave twee moesten de minimum en maximum opbrengsten berekend worden voor een cateringbedrijf dat taart met een bolletje ijs levert. Opgave drie liet de studenten berekenen of een bepaald uit bollen opgebouwd kunstzinnig beeld zou blijven staan. De volgende opgave ging over het vinden van het kleinste tweedelige getal dat groter is dan een bepaalde positieve integer.
Voor opdracht vijf moest een bitcompressie-algoritme onderzocht worden op ambiguïteit en vervolgens moest een algoritme ontworpen worden dat op basis van een aantal tandwielen onderzocht of het mogelijk was een goed werkende klok te maken met een minimum aantal assen voor de tandwielen. Opgave zeven ging over het reconstrueren van de groepssamenstellingen van een reis op basis van een eenvoudig inkomsten- en uitgavenoverzicht. Opgave acht was gebaseerd op origami en de deelnemers moesten proberen te berekenen hoeveel holtes in een bepaald vouwproces werden gecreëerd. De maximale afstand tussen twee punten in een ongerichte graaf werd gevraagd in opgave negen en tenslotte werd in opgave tien gezocht naar het minimum aantal punten in een netwerk waarmee een veilig communicatiepad kon worden gemaakt. De opgaves kunnen hier worden gedownload als pdf-bestand.
![]() | ||||||||||
![]() | Positie | Naam | Land | Opgelost | Tijd | ![]() | ||||
![]() | ||||||||||
![]() | 1 | ![]() | Saratov State University | ![]() | Rusland | ![]() | 6 | ![]() | 917 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 2 | ![]() | Jagiellonian University - Krakow | ![]() | Polen | ![]() | 6 | ![]() | 1258 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 3 | ![]() | Altai State Technical University | ![]() | Rusland | ![]() | 5 | ![]() | 681 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 4 | ![]() | University of Twente | ![]() | Nederland | ![]() | 5 | ![]() | 744 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 5 | ![]() | Shanghai Jiao Tong University | ![]() | China | ![]() | 5 | ![]() | 766 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 6 | ![]() | St. Petersburg State University | ![]() | Rusland | ![]() | 5 | ![]() | 815 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 7 | ![]() | Warsaw University | ![]() | Polen | ![]() | 5 | ![]() | 820 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 8 | ![]() | Massachusetts Institute of Technology | ![]() | Amerika | ![]() | 5 | ![]() | 831 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 9 | ![]() | Moscow State University | ![]() | Rusland | ![]() | 5 | ![]() | 870 | ![]() |
![]() | ||||||||||
![]() | 10 | ![]() | Ufa State Technical University of Aviation | ![]() | Rusland | ![]() | 5 | ![]() | 980 | ![]() |
![]() |