Wacom introduceert Graphire4-tekentablet

De bekendste fabrikant van grafische-tekentablets, Wacom, heeft zijn instapmodel vervangen door een nieuw model. De Graphire4-serie vervangt de huidige Graphire3-producten en is, net als zijn voorganger, beschikbaar in twee verschillende formaten, te weten een A6- en een A5-uitvoering. Ten opzichte van de Graphire3-serie zijn de belangrijkste vernieuwingen van de Graphire4-tablets de aanwezigheid van een scrollwheel en twee drukknoppen op het tekentablet, die de naam ExpressKeys dragen. De Graphire4-tablets zijn beschikbaar in drie verschillende kleuren, namelijk blauw, zilver/metallic en wit.

Wacom Graphire4 perspectiefVolgens Wacom is de pen van de nieuwe Graphire4-serie ook volledig opnieuw ontwikkeld. De pen beschikt over twee boven elkaar liggende knoppen, waarvan de onderste knop standaard is ingesteld als rechter muisknop, terwijl de bovenste knop standaard dubbeklikt. De pen heeft 512 drukniveaus en een drukgevoelige 'gum' aan de achterzijde. Net als de bijgeleverde muis is de pen zoals gebruikelijk bij Wacom snoer- en batterijloos. De tablets kunnen via een USB-aansluiting op de computer worden aangesloten.

In totaal zijn er vier verschillende uitvoeringen in de Graphire4 serie. De Graphire4 Classic (A6), Graphire4 Classic XL (A5), de Graphire4 Studio (A6) en de Graphire4 Studio XL (A5). Het verschil tussen de Classic-modellen en de Studio-modellen zit uitsluitend in de bijgeleverde software. De Classic-serie is bedoeld voor mensen die al beschikken over beeldbewerking software en komt alleen met het softwarepakket Corel Painter Essentials2 voor zowel de pc als de Mac. De Studio-modellen zijn voorzien van de extra softwarepakketten Adobe Photoshop Elements 3.0 en Nik Color Efex Pro 2.0 Standard die allebei voor zowel de pc als de Mac beschikbaar zijn. De nieuwe Graphire4-serie is vanaf deze maand verkrijgbaar en heeft een prijskaartje van 99 euro voor de Classic, 149 euro voor de Classic XL, 199 voor de Studio en 249 voor de StudioXL

Wacom Graphire4-familie

Door Martin Sturm

Nieuwsposter

17-09-2005 • 08:58

37

Bron: Wacom

Reacties (37)

37
37
31
3
1
0
Wijzig sortering
Vraagje, ik fotosjop nog wel eens (als "hobby") werkt zo'n tablet ermee en werkt het lekker ?

Volgens mij moet het uitknippen van foto's makkelijker kunnen gaan.
Ja, de drukniveaus worden in Photoshop herkend en het werkt fantastisch. De pen heeft wel een redelijk hoge 'learning curve': verwacht niet in een keer de muisvastheid die je gewend bent. Maar je pincet-grip is op den duur zoveel accurater dan de muis-aansturing dat zaken als uitknippen, schetsen en klonen een stuk sneller en preciezer gaan.
Anoniem: 154157 @NINjak17 september 2005 09:22
Als grafisch vormgever wil ik niet meer anders dan een tablet! Het werkt een stuk nauwkeuriger en heeft een betere handling, zeker met grafische programma's. Wil je profressioneel aan de slag dan zou ik wel eerder voor de intuos serie gaan.
Ook ik kan niet anders zeggen dan dat een wacom wel een must is voor Photohop of andere grafische paketten!
als je 100 euro nog te duur vind om uit te geven aan je "hobby", dan kan je ook nog een Wacom Volito kopen, dat is het super instap model, en die kost maar 50 euro!

En als je meer dan 1000 euro heb kan je ook een Cintiq kopen, en dan heb je een 15" beeldscherm in je tekentablet met 1024 drukniveaus :P
Zo, die Cintiq is een leuk apparaatje! Maar helaas niet voor jan modaal weggelegd.
Volgens de pricewatch:

Wacom Cintiq 15X € 1528,85
Wacom Cintiq 18SX € 1632,72
Wacom Cintiq 21UX € 2082,50
Ja het werkt, maar A6 of A5 is naar mijn mening veel te klein om met fatsoenlijke precisie te kunnen werken en dat is iets dat je zeker nodig hebt als je bijv een figuur uit een foto wil knippen.

Ikzelf heb al jaren versie 2 van dit tablet, maar grijp nog steeds zeer frequent naar de muis. Het tablet gebruik ik alleen maar als ik vanaf scratch aan het tekenen ga. Daarnaast vind ik de pen veel te iel en krijg er zelfs na een uurtje gebruik kramp van in mijn vingers. Wellicht is dat bij deze nieuwe versie beter geworden.
Een tablet werkt super! Zodra je eraan gewend bent (duurt een paar dagen) gaat alles een stuk sneller.Wat nog een groot voordeel is is dat het werken met een "pen" RSI voorkomt.
Dat is echt complete onzin. Werken met een pen kan ook RSI veroorzaken.

Hoedan ook, het fijne an een tekentablet is dat je veel precieser kan werken, en presure sensitivity is ook heel fijn. Ik heb zelf een Volito (kostte 40 euro) en ben er heel bij mee.
Vraagje: kun je, net als op echt papier, met je hand "leunen" op het tablet terwijl je tekent, of registreert ie dan ook je hand als "daar wordt getekend"?
Je kan gewoon leunen, alleen de pen-punt wordt herkend. :)
Anoniem: 107029 17 september 2005 11:20
Hoe werkt zoiets met een 3D solidmodeller zoals SolidWorks?
Ik heb de laatste tijd nogal snel last van mijn schouders.

Helaas is het niet zo portable om het ook in je rugzak te steken, bij de portable. Of gaat dat wel?
Je hebt tegenwoordig ook speciale tablets voor laptopgebruikers, PenPartner genaamd. Kijk hier maar even voor specs en info.
Inderdaad de PenPartner is top. In het begin echt wennen. Als je een gespannen schijfhouding hebt dan wordt het niks. Verder stelt de drukgevoeligheid niet veel voor. Misschien dat dat beter is geworde met de PenPartner2?
Ik kan niet meer zonder mijn PenPartner. Voorheen altijd last van mijn hand (RSI) na een paar uur met de muis werken, maar met de PP geen last meer!
Ik heb zelf een ouder model Graphire, maar ook de A6. En deze is prima mee te nemen in mijn laptoptas of rugzak hoor :) Hij is namelijk niet groter als een A4-tje
Lijkt me dan meer of je eens moet kijken of je bureau en je houding tijdesn werken wel goed zijn. Dat is meestal eerder de oorzaak (en stress, niet te vergeten, de grootste boosdoener).
Zelf gebruik ik een Graphire 2 (A6) voor Solidworks (en alle andere programma's) ben met m'n notebook 3 jaar geleden compleet overgestapt op zo'n tablet, en moet zeggen dat het heel goed bevalt! Het is wel even wennen, de eerste weken schiet het niet op, maar daarna vind ik het ideaal.
Je kan beter eens kijken naar de hoogte van je buro/stoel/monitor dan een tablet kopen :)
hopenlijk komt er dan ook snel een nieuwe intuos...

het zijn perfecte dingen, zeker zoals je zoals mij RSI hebt...

@GiLuX: je moet er gewoon ff aan wennen en dat van die cirkels is bullshit, ligt gewoon aan je settings...
Het klinkt eerlijk gezegd heel logisch. Als je een absolute positie hebt en die oprekt, hoe maak jij dan nog cirkels?
De Intuos 3 is gloednieuw, dus verwacht maar niet dat daar snel een nog nieuwere van komt ;)

cirkels tekenen doe je door snelkoppelingen in het tekenprogramma (of dacht je dat je zelf zo gemakkelijk een exacte cirkel kan tekenen)
Ik vraag me af in hoeverre deze tabletten verschillen van de Intuos serie in precisie. De resolutie van de Graphire wordt in DPI vermeld, die van de Intuos in LPI.

In ieder geval ga ik er twee bestellen voor mijn medewerkers zodra ze uit zijn. Wacom verkoopt deze zelf nog niet online en volgens mijn reseller zijn ze vanaf 1 oktober te verkrijgen.
Er zijn nog wel meer verschillen dan alleen resolutie tussen graphire en intuos:

-meer verschillende drukniveaus
-iets soepeler
-uitbreidbaar met extra pennen (die elk hun eigen acties toegewezen kunnen krijgen)
-sneltoetsen op tablet
-betere materialen (niet van dat krasserige plastic als de graphire)
-ligt lekkerder in de hand
Anoniem: 155130 17 september 2005 14:04
Ik gebruik al jaren Wacom pads, en die dingen zijn echt fantastisch. Laat je niet verleiden door trust tablets of iets dergelijks, ze mogen dan wel een stuk goedkoper zijn maar als je ze naast elkaar legt zie je al snel waarom, Wacom's zijn gewoon een klasse apart.

Het enige wat ik graag zou willen is een model met wat meer frictie tussen de pen en de pad zodat het meer in de buurt komt van tekenen op papier.
Ik gebruik nu een graphire, kan iemand zeggen of de intuos dat heeft?
@Cheezwizz:
leg gewoon een blad papier op je tablet, dan werkt ie ook nog hoor en je krijgt de extra wrijving van papier...
Niet helemaal waar wat je zegt :

Als je wel graag een Tablet wil maar niet veel geld kwijt wil eraan omdat je heel weinig dingen edit enzo maar toch graag wil kijken hoe en wat met zo'n tablet dan is Aiptek/Trust/Medion/wahtever een redelijke keus hoor :)

Echter dan niet teveel ervan verwachten enzo...

* 786562 nero355
Zover ik weet hebben de nieuwe Graphires nog steeds geen kantelgevoeligheid in tegenstelling tot de Intuos tablets. De drukgevoeligheid gaat bij de graphire tabletten tot 512 drukniveaus terwijl dat bij de Intuos tot 1024 gaat.

Wat ook interessant is is de Graphire bluetooth, ben benieuwd of die even snel reageert als de tablets met draad.
Voor echt tekenwerk ben je wel beter af met een intuos. In bepaalde tekenprogramma's zoals Photoshop en Painter kan de kanteling en ook de richting van de pen gebruikt worden om een realistischer effect te krijgen ( voor calligrafie bvb).
Maar om gewoon te gebruiken als een muis moet je niet extra uitgeven voor wat meer drukgevoeligheid en registratie van de hoek van de pen.

Aan de andere kant gaan die dingen wel eeuwig mee, Ik ken zelfs grafici die nog met hun Intuos 1 gebruiken ;) Geen bewegende onderdelen enzo. Het enige dat na hevig gebruik is vervangen moet worden is het plastic topje van de pen, maar je krijgt er zowiezo een paar extra en ze zijn eenvoudig na te bestellen.

Ik zou toch wel minimaal voor een A5 gaan, een A4 is is IMO het beste formaat
Volgens Wacom is de pen van de nieuwe Graphire4-serie ook volledig opnieuw ontwikkeld.
Weet al iemand of deze pen backwards compatibel is met oudere Graphires? Ik heb (op m'n werk) al Intuos-sen en Graphires, en daartussen bestaat onderling geen compatiblliteit. Dus niks pen meenemen van de ene werkplek naar de andere (ook al is het beide Wacom).

Nóg een pen-standaard zou voor mij een dealbreker zijn.
de graphire serie is nogal onhandig als je soort van zweethanden hebt.
Ik heb zelf altijd als ik met tablet werk klamme handen, en bij de graphire blijft mijn hand dan plakken aan het plastic. Dit gaat na een tijdje best irriteren.

Had op mijn werk een graphire, maar ben maar weer terug naar de muis gegaan vanwege dit probleem. Thuis heb ik intuos 3, waar een soort van mat plastic op zit. Dus niet van dat gepolijste spul.
En de pen is natuurlijk 10 keer beter ^^

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.