Ook de politie verkiest de digitale snelweg voor administratieve handelingen: het is namelijk mogelijk om via internet aangifte te doen van een aantal delicten, zo lezen we op de site van de politie. De aangeefbare delicten omvatten diefstal of vernieling van fietsen/auto’s en vernieling van openbaar vervoer of openbare gebouwen. Voorlopig zit het project nog in de testfase, waarbij de politiezone Noord-Limburg de spits afbijt. Op termijn zal het mogelijk zijn om eender waar in Nederland via internet aangifte te doen. Het project maakt deel uit van een grote ICT-vernieuwingsoperatie die de politie op dit ogenblik doorvoert. Met het mogelijk maken van een aangifte via internet hoopt de politie vooral dat mensen sneller over de streep getrokken worden om aangfite te doen van een delict. Noord-Limburgse Tweakers kunnen hun eerste digitale aangfite vanaf 28 november versturen.
Alhoewel internet aangifte al tot de dienstverlening van een aantal politiekorpsen behoorde, is Politie Limburg-Noord het eerste korps dat in de vorm van een pilot met de uniforme, landelijke voorziening voor internet aangifte start. Nog dit jaar zal politie Brabant Zuid-Oost als tweede pilotkorps internet aangifte gaan aanbieden. De pilotfase is vooral bedoeld om de nieuwe voorziening te testen en eventuele kinderziektes eruit te halen.
Met de invoering van de landelijke voorziening voor internet aangifte wordt beoogd dat er meer aangiftes binnenkomen, doordat het gemakkelijker wordt om aangifte te doen. Daarnaast zijn er ook voordelen voor de politieorganisatie. Enerzijds leidt internet aangifte tot een verlaging van de kosten omdat menselijk handelen deels wordt vervangen door een geautomatiseerd systeem. Anderzijds leidt een verhoogde aangiftebereidheid van het publiek tot meer inzicht in de aangiftes.