Bij WebWereld lezen we dat de Nederlandse jongeren zich internationaal gezien veel op internet begeven. Na Engeland en Zweden staat Nederland op de derde plaats van de ranglijst die het internetgebruik van de jeugd bijhoudt. Het aantal jongeren - in dit verband personen jonger dan 18 jaar - dat in ons land gebruikmaakt van internet bedraagt ongeveer een miljoen; 18,7 procent van het totale aantal internetters. Het is dit percentage dat voor de hoge notering op de ranglijst heeft gezorgd. Het moderne medium wordt door de jongelui voornamelijk gebruikt voor onderwerpen omtrent mobiele telefoons, voor spelletjes en voor het uitwisselen van bestanden:
Verder viel het op dat jongeren qua gebruik niet zoveel verschillen van ouderen. Gemiddeld is de tijd die jongeren online doorbrengen iets korter en bezoeken ze iets minder pagina's.
De populairste onderwerpen onder jongeren zijn mobiele telefoons (ringtones en logo's), gaming en filesharing. Onder de ondervraagde Nederlandse jongeren zijn onder meer de sites Jipii, CU2, Fox Kids en funnygames.nl populair.