Windows 11 laat gebruikers de toegang tot de camera, microfoon en locatie per Win32-app instellen. Dat blijkt uit een nieuwe Experimental Preview Build. Tot dusver was het alleen mogelijk om de toegang voor alle Win32-programma's wel of niet toe te staan.
De wijziging zit in Windows 11 Insider Experimental Build 26340.9212, bevestigt onder meer Windows Latest. Daarin kunnen gebruikers in de Windows-instellingen onder 'Privacy en beveiliging' de toegangsrechten voor ieder programma afzonderlijk instellen.
Tot dusver kon dit alleen bij apps van de Microsoft Store. Voor andere applicaties, zoals Google Chrome, Microsoft Edge en Discord, konden gebruikers de toestemming alleen voor alle apps tegelijk wijzigen. Het was dus bijvoorbeeld niet mogelijk om wel Discord, maar niet Chrome toestemming te geven om de microfoon te gebruiken.
Daarnaast vraagt Windows in dergelijke apps vooraf om toestemming voor het gebruik van de microfoon, camera of locatie. Veel apps, zoals Google Chrome en Microsoft Edge, hadden zelf al ingebouwde toestemmingsvensters, maar in de Insider Build verschijnt er midden in beeld een standaardpop-up van Windows bij alle Win32-programma's.
Het is niet duidelijk of en wanneer deze aanpassingen beschikbaar komen in de stabiele release van Windows 11. Meestal duurt het maanden voordat functies in het Experimental-kanaal algemeen beschikbaar komen.
Oude toestemmingspagina (links) en nieuwe pagina. Bron: Windows Latest
:strip_exif()/i/2008315286.jpeg?f=imagemedium)
:strip_exif()/i/2008315284.jpeg?f=imagemedium)
/u/441020/crop577ad2276cade.png?f=community)
/u/452542/crop57b8a2dd1446b_cropped.png?f=community)