Clicks laat Communicator-smartphone met qwertytoetsenbord voor het eerst zien

Het Amerikaanse bedrijf Clicks heeft voor het eerst zijn Communicator-smartphone in het echt laten zien. De smartphone met fysiek qwertytoetsenbord heeft een homescreen met slechts enkele apps die bovendien extra informatie kunnen tonen.

Zo kan een chatapp een notificatie laten zien en kan een muziekapp afspeelbediening tonen, blijkt uit de demonstratie van Clicks. Alle apps staan in een verticale lijst met letters en zijn te vinden door over het scherm te vegen naar de juiste letter.

Clicks toont een werkende telefoon, om kopers het vertrouwen te geven dat het toestel nog dit jaar uitkomt. Clicks maakte tot nu toe alleen hoesjes met ingebouwde qwertytoetsenborden en de Communicator is de eerste smartphone van het bedrijf. Eerder toonde de fabrikant alleen dummy's. Er waren al wel specificaties bekend, zoals de MediaTek Dimensity 8100-soc, een 3,5mm-jack en de mogelijkheid om de opslag uit te breiden met microSD-kaartjes.

De smartphone is gericht op communicatie en niet op sociale media. Daarmee bedient het toestel een andere doelgroep dan concurrerende smartphones op de markt. Die doelgroep kon voorheen terecht bij BlackBerry, maar die telefoons zijn al jaren verdwenen van de markt.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

30-06-2026 • 19:46

81

Submitter: TFin

Reacties (81)

Sorteer op:

Weergave:

Sinds ik gewend ben aan het typen op een touchscreen voelt het veel langzamer met die knopjes. Ik moet ze niet alleen aanraken, maar daarna ook nog indrukken.
Ik vind typen op een telefoon helemaal niks. Ik zit constant verkeerd.
Hear hear.. Maar ik heb nog nooit op zo'n toetsenbordje getypt dus geen idee of dit beter is..

Het ziet er wel tof uit. Misschien net iets te prijzig voor een leuke 2e telefoon.
Hear hear! Die enter naast de spatie zit mij zo in de weg, Apple laat het niet aanpassen door 3rd party kb’s, waardoor ik dus vaak een regel en een hoofdletter verder ben. Ik probeer nu te forceren dat ik mijn linkerduim gebruik voor de spatie, maar het lukt niet echt.
Dat, maar waar ik meer last van heb zijn dat ik constant puntjes type i.p.v. spaties.
Mja, dat dacht ik met Gboard op te lossen door de "." te verwijderen. Ipv een bredere spatiebalk krijg je dan echter een bredere enter, sigh.
Gelukkig laat gboard veel woorden al zien en hoef ik niet zoveel te typen. Ik zit sowieso altijd te klooien met typen. Ook op mijn Nuphy Node 75 low profile toetsenbord. Letters steeds in de verkeerde volgorde, spatie midden in een woord, woord in een zin vergeten. Zit ik te vloeken wat natuurlijk helemaal niet helpt.
Same... Heb een BlackBerry Priv gehad uit nostalgische overwegingen, maar ik kon gewoon niet meer wennen aan zo'n toetsenbordje. Touchscreen toetsenbord + autocorrect is gewoon een stuk sneller.
Ik had ooit (1997-2002) een Nokia Communicator 9000 — zo’n bakbeest dat openklapte naar een vol qwerty-toetsenbord. Voor die tijd echt next level. Terwijl anderen nog met T9 zaten, zat ik gewoon te typen alsof ik een mini-laptop bij me had.
Het mooiste? Met een VPN en een telnet-sessie zat ik zo op een bedrijfsserver. Even snel een fix, service herstarten of config aanpassen – gewoon onderweg. Tegenwoordig normaal, maar toen voelde dat echt als magie.

[Reactie gewijzigd door psdata op 1 juli 2026 14:48]

Goeie ouwe tijd inderdaad.
Ik had twee jaar terug nog eens zo'n ervaring toen de batterij van mij laptop leeg was en ik mijn S23 Ultra voor het eerst op USB-C aansloot op m'n scherm op kantoor met Samsung Dex de telefoon als volledig desktop kon gebruiken. Het toetsenbord en muis die al op het scherm aangesloten waren deden mee alsof het altijd al zo gewerkt had, ik kon zo verder gaan met mijn Teams-vergadering.
Ik heb sowieso typen op een Blackberry toetsenbord nooit iets gevonden, ik was 1 van de weinige die het niks vond.

Ik type toen nog liever op de trage opkomende touchscreens, dan dat ik op een Blackberry moest typen.
Ik had nog liever een T9 toetsenbord, dan die harde mini knopjes van een Blackberry :+ .
T9 ftw!! kon ik gewoon blind mee typen.
Ik heb 10 vinger blind typen geleerd op de LEAO op een ouderwetse typemachine, maar ben het helemaal verleerd en type nu met 2 vingers. Af en toe blind met 2 vingers, maar 10 vinger, nee lukt niet meer.
Mee eens. Het heeft wel jaren geduurd voordat ik er zo handig mee werd.
Geen idee, ik type op mijn scherm ook een beetje alsof het indrukken is, ik vraag mij af hoe erg het allemaal gaat zijn?
Hm... De laatste tijd zit ik steeds vaker op de backspace te 'touchen' omdat er weer eens en verkeerd woord is voorspeld bij het swipe-to-type-en of ik domweg bij het typen naast de juiste letter zit.
Op zulke momenten verlang ik terug naar mijn Nokia's waarmee ik - zonder naar het scherm te kijken - foutloos dankzij T9 mijn tekst kon invoeren.
oke oke, ik vind dit best interessant. ik merk wel dat ik open sta op een wat minder touch en social focused device de hele dag in m'n zak
Is zo moeilijk om socials app te negeren op je telefoon dan ?, ik heb Instagram vandaag nog niet eens geopend. Whatsapp ook al minstens 4 uur niet bekeken(Snap / tiktok heb ik niet).

Ik heb gewoon achtergrondgebruik + notificaties van de apps uitgezet, telefoon gaat niet af geen notificaties niks. dus ja waarom zou ik hem pakken en kijken :)?.
Ik heb dat ook, alles op silent. Enkel de badges zie ik bovenin. Mijn vrouw heeft al die geluidjes aanstaan die krijgt bij elk mailtje of appje geluid, daar zou ik echt krankzinnig van worden.
Ja ik heb dit al jaren uit staan geluid, een keer enkel geluidje vind ik niet erg.

Maar laatst telefoon van een collega, die ging elke paar minuten af. Jezus is dat irritant zeg dat geluid.

Sinds ik het geluid sowieso al uit heb nu jaren, merk ik hoe erg ik mij irriteer aan al die telefoon melding geluidjes.

Ik heb tevens ook de badges uit staan, ik hoef niet te weten waar iets nieuws is. Ik open het van zelf wel een keer.
Ik ook niet. De truc voor mij is gewoon alle notificaties uitschakelen van social media apps, als er iets is dan zie ik het wel als ik het zelf een keer opzoek.

En op whatsapp heb ik iedereen gemute behalve de paar mensen die ik belangrijk vind.
Ja precies zo ben ik heel makkelijk mijn telefoon gebruik gaan verminderen, eerst jaren geleden begonnen met alleen geluid uit.

Maar nu ook al een tijdje notificaties van alles uit, volgens mij krijg ik alleen melding van mijn ouders/ zusje.

Ook de notificatie badges uit, dus zie geen 1tje of iets bij een app.

Dus ja doordat achtergrond gebruik van apps ook uit staat, doet mijn telefoon helemaal niks zolang ik hem zelf niet gebruik.

Er komt geen mail binnen, er komt geen berichtjes binnen etc heerlijk.
Of gewoon je 4g/wifi uitzetten en enkel aanzetten als je het gebruikt?
Nee, want belangrijke dingen wil ik wel meteen weten. Zoals mijn inbraakalarm.

Maar met notificaties heb je tegenwoordig heel veel opties.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 1 juli 2026 19:35]

De meeste smartphones zijn ontworpen om je te verleiden om van social media gebruik te maken en zonder fysiek toetsenbord. Dan is het niet vreemd dat als mensen de vookeur hebben voor een apparaat dat daar niet op gericht is, ook al is het voor jou prettiger om met een gewone smartphone om te gaan.
Ga naar het volgende niveau en verwijder gewoon die troep als instagram. Je mist het echt niet, geloof me.
1 of 2 maanden terug keek ik nog eens 1 keer per dag, maar dan meer dan de berichtjes die ik prive had gekregen.
Eventueel keek ik even na de filmpjes zelf, en stuurde ik iets door. Maar meer dan 2 min zie je mij niet scrollen.

Maar laatste tijd doe ik dat al niet eens meer, soms kijk ik dagen al niet eens meer.
Ik zie de app sowieso al niet eens direct, aangezien het in een mapje staat.
Wellicht volgende stap is het idd verwijderen, en misschien af en toe via de browser openen alleen.

Maar het kan er ook prima op staan hoor, het is totaal niet afleiden ofzo app icoontje. Ik heb verde4r ook totaal niet verleiding om de telefoon te pakken.
Ik heb vanochtend tussen 7 en half 8 ofzo even whatsapp/ mail bekeken, in de tussentijd tot nu toe bijna half 12 de telefoon niet eens gepakt.

Tweakers enzo kan ik gewoon vanaf de werk laptop bekijken, maar krijg ik ook geen notificaties van. ik hoef niet direct te weten als ik een reactie heb. of een prive berichtje ofzo.
Zelfs nu niet dat ik een enorm saaie teams meeting zit, pak ik mijn telefoon niet eens haha. Doe wel wat ander werk in de tussentijd.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 1 juli 2026 11:30]

Mooi dat jij dat kan, maar de meeste mensen kunnen dat niet.
Dat is gewoon een dingetje tussen de oren, iedereen kan het. je moet alleen even doorzetten.
Het is net als stoppen met roken, iedereen kan dat echt wel. alleen voor de 1ne iets makkelijker dan de ander.
Dat dacht ik vroeger ook, maar ik denk dat de meeste mensen gewoon niet in staat zijn voor zichzelf te zorgen.
Is het dan, omdat jij het niet doet, voor een ander geen goed ding?


Ik heb überhaupt geen social media.. en toch lijkt dit toestel me heel fijn. Is ook een PAK goedkoper dan de doorsnee smartphone tegenwoordig.. ik schaf alvast eentje aan zodra ze even uit zijn en de kinderfouten er uit zijn.

Ik mis de toetsjes van m'n oude Nokia (die met een vol toetsenbord en het scherm in het midden)
Je hebt ook nog de nieuwe Commodore Callback een digital minimalism flip-'smart'-phone die te pre-orderen is
Denk zeker zakelijk focus op wat je nodig hebt. Want prive blijft er nog minder over dan de browser en Whatsapp. En een paar mails per week.

Toetsenbord, ja zeker stoer. Maar focus mode kan ik niet zoveel mee.
Ik vind dit toch wel een heel interessante telefoon maar zou hem graag zien met een alternatief OS dan Android.

Is dat trouwens gewoon Niagara Launcher die ze draaien op de telefoon?
Klopt, is de Niagara launcher. Volgens mij hebben ze hiervoor gekozen om aan te sluiten bij hun doel om de telefoon voor amelijk als sidephone te gebruiken en minder storend te zijn.
Dat is een misconceptie van misplaatste marketing. Ze hebben laten weten dat de telefoon echt gemaakt word voor main phone gebruik. De reden voor de ''erbij'' telefoon marketing was dat ze bang waren dat mensen bang zouden worden van een single camera en klein scherm en daardoor kozen ze ervoor om het dus te marketen als iets wat je naast je luxe iPhone gebruikt.

Geen van de design keuzes is daar echter op gebaseerd, het is echt een volwaardig toestel.
Het is zelfs het eerste item in hun FAQ:
Can Communicator be used as my primary phone?
Yes! Absolutely. Communicator is a fully standalone smartphone that runs Android 17, with all the apps, 5G connectivity and Wi-fi. We think many people will use this as their primary phone while others will use it as a complement to a flagship iPhone, Galaxy, Pixel, etc.
Het is dus een primaire telefoon, het is alleen geen flagship telefoon (ook qua prijs niet). En dat snappen ze, dat was het doel ook niet.
Ik gebruik reeds enige tij niagara laucher, zeer gebruiks gemak
Correct ja, ze werken samen met Niagara zelfs. Het is een aangepaste versie speciaal gemaakt voor de Clicks Communicator.
Ik heb deze vanaf het eerste uur al voorbesteld en toen ik vanochtend wakker werd ( met een WK kater uiteraard ) was ik toch wel blij om de ''First Look'' video te zien. Die hadden ze overigens ook al eerder beloofd om uiterlijk in Juni te uploaden. En dat is ze dus gelukt.

Ziet er allemaal super uit en kan niet wachten op de komende weken waar ze nog meer gaan laten zien.
Wat is er gezegd over een mogelijke release?

Op de site staat alleen “later this year”

[Reactie gewijzigd door SirLenncelot op 30 juni 2026 20:29]

Q4 en mensen die hem vroeg en volledig hebben betaald krijgen hem dan als eerste, volgende batch is voor mensen die een aanbetaling hebben gedaan en daarna normale kopers.
Ik heb eerder dit jaar nog een leuk praatje mogen maken met een van de oprichters (de Kevin die in de first look video "toevallig" een berichtje stuurt). Het is een erg leuk bedrijf vol gepassioneerde mensen. Ik kijk uit naar de Communicator als ware toetsenbordfan.
Super leuk dit, bedankt voor het delen! Ik herken je van Tweakers, ik vind jouw reviews altijd een genot om naar te kijken. En ik zag je laatst ook bij een stream van Game Kings dacht ik.

[Reactie gewijzigd door AMDLegion op 30 juni 2026 22:49]

Dank je voor de mooie complimenten en het klopt, ik schuif af en toe ook weer eens aan bij Gamekings.
Ik ben heel benieuwd hoe deze zich verhoudt tov de Titan 2 elite.
Dat was ook mijn gedachte.

Ik zie in deze video geen optie om te scrollen / klikken middels het toetsenbord. Bv dat de spacebar ook een soort muiswiel is of whatever zodat je minder vaak je handen hoeft te verplaatsen van het toetsenbord naar her scherm. Dat spreekt me erg aan in de titan.
Hij benoemt deze optie wel en de optie gaat er ook komen. Staat ook benoemd in de specssheet.
Move seamlessly between touch-sensitive keyboard and touchscreen.
De software support kan onmogelijk slechter zijn dan die van Unihertz :+
Laat de Titan 2 Elite nou net de eerste smartphone zijn van het bedrijf waarbij ze hebben toegezegd die minstens 5 jaar te ondersteunen. Bron
Mja ik moet het nog maar zien.

Ik had een van hun eerste telefoons, de Jelly. Die werd toegezegd een update te krijgen naar Android 8, maar later hebben ze dat gewoon niet gedaan 'want het bleek te lastig'. Alleen de Jelly Pro heeft hem toen gekregen.

Met de nieuwere Jelly Star schijnt weer hetzelfde aan de gang te zijn met de beloofde Android 16 update trouwens.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 1 juli 2026 19:42]

Hmm, dat is goed om te weten. Ik houd het in de gaten.
De Titan serie wordt gemaakt door Unihertz. Ik heb 3 Unihertz toestellen gehad (2 x Jelly en 1 x Titan), maar ben afgehaakt omdat ze niet of nauwelijks OS- en beveiligings updates uitbrengen.
Hij draagt een Apple Watch Ultra en die werkt alleen met Apple dus ik weet niet of hij dan echt in het product vertrouwt als hij niet zijn Apple apparaten op kan geven voor een video..

overigens had de passport van blackberry ook een fysiek toetsenbord met een capacitieve laag. Volgens mij komt het formaat ook wel overeen. Maar dat was destijds echt een prima apparaat dus als de software top is dan kan het zeker iets worden nog.

[Reactie gewijzigd door chrome moral op 30 juni 2026 20:47]

Product is nog niet klaar, dus waarom zou die Apple verlaten?
Er zijn verschillende redenen om een Apple watch te willen gebruiken. Deze presentatie gaat niet om de vraag wat de persoonlijke voorkeuren van de presentator zijn. Het toont wat het bedrijf graag wil tonen. In plaats van de presentator te betwijfelen omdat het kan lijkt het me eerder redelijk om naar eigen voorkeuren te kijken als je bijvoorbeeld een apple watch hebt of wil. En dan heb je waarschijnlijk toch al meer aan een onafhankelijke blik dan filmpjes namens de fabrikant.
Dat klopt ergens, echter (ik ben zelf hardcore Apple gebruiker) als ik de baas was daar dan zou ik echt eisen dat naast mijzelf iedereen Android gebruikt. Immers als mensen in het team zich te goed voelen om een Android of Android watch te gebruiken, wat straalt dat uit naar de potentiële klanten? We moeten 100% geloven in het product en er 100% achter staan, anders heeft het geen enkel nut om het uit te brengen vind ik.
Ben benieuwd wanneer ik mijn powerkeyboard ga ontvangen.

Als aanvulling op het artikel... Die maken ze tegenwoordig ook.
Je kan hier je order checken; https://www.clicks.tech/en/updates-powerkeyboard

Bij mij staat:
Your order is up next on the production line. We’ll send you tracking information once it has shipped. Check back here for additional updates.
Dank voor de link (y)

Even mijn ordernr opzoeken...
Interessant, zeker voor 200 euro. Ik ben benieuwd of het echt sneller werkt dan swypen echter.
Helaas, 200 euro is alleen een aanbetaling. Aanschafprijs is 500 euro.
Uh.. waar haal je dat bedrag vandaan?
Dat stond op hun site maar het blijkt alleen een aanbetaling te zijn dus (@Dehmona Bedankt! ). Dat was me niet duidelijk, ik dacht dat het om een vooraf betaalde preorder ging.
Staat op hun website, vanaf 199 usd
Precies! Dat is dus niet de uiteindelijke prijs.
Ik dacht dat het een Engels bedrijf was? Hun postadres is in ieder geval in Londen, ook als ik de US als mijn regio selecteer:

Clicks Technology

2 Stone Buildings

London, United Kingdom

WC2A 3TH

Coole telefoon. Het is dat mijn huidige s25 net een jaar oud is. Die moet nog even mee...
@arnoudwokke Inderdaad, volgens mij is het gewoon een statutair Brits bedrijf

Clicks Technology Ltd

Met inderdaad bovenstaand adres.
Als je ook de Terms & Services bekijkt staat dat ze ook onder Brits recht vallen = Brits bedrijf.

Dat ze een Amerikaans dochterbedrijf hebben, doet daar niks aan af. Ikea is van oorsprong ook Zweeds, maar inmiddels NL's aangezien hun hoofdkantoor, dat meer dan een brievenbus is, in Delft staat.
De smartphone is gericht op communicatie en niet op sociale media.
Hmm, tja, communiceren doe je tegenwoordig ook via social media zoals Whatsapp, dus die zin vind ik een beetje vreemd. Zeker omdat er een fysiek toestenboardje juist op zit ga je er vanuit dat communicatie vooral dan via tekst gebeurd.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn