Volgens jouw beredenering zou je dus elke willekeurige distro voor kunnen schotelen aan elke persoon met windows ervaring (ook je moeder/vader/neefje/oma) met de vraag: stuur een e-mail en print een brief.
En het slagingspercentage zou dan 100% zijn.
Ik bedoel het niet als aanval, maar ik denk niet dat dit tot 100% of zelfs 25% slagingspercentage zal komen.
Vandaar dat ik het vergelijk met straaljagers en onderzeeers. Allemaal vervoersmiddelen, maar andere besturing.
En hier zit het verschil in: Je bekijkt of een persoon die een auto gebruikt met andere auto's kan omgaan, maar als voorwaarde stel je dat het wel iemand moet zijn die een BMW rijdt. Ja, geen wonder dat die BMW rijders geen problemen hebben met een BMW, maar als ze in andere auto's rijden dat ze dan moeite ermee hebben.
Niet elke persoon op deze planeet heeft Windows ervaring. Wel een hoop, maar niet iedereen. Er zijn er genoeg die voornamelijk met Android of iOS werken, of die voornamelijk met Chromebook werken.
En dan heb je ook nog eens dat je meerdere devices hebt, zoals naast een computer een telefoon. Daar zit geen Windows op. De mensen die telefoons gebruiken weten al dat sommige apparaten nu eenmaal wat anders werken, en zullen anders bestanden versturen of iets uitprinten.
En als je dan zegt: 'Ja, maar in Windows weet je hoe je iets moet doen, want dat is standaard.' Maar Windows is door de jaren heen ook veranderd. Hoe je nu het startmenu gebruikt, en meerdere vensters beheers via de taakbalk is veel veranderd door de jaren heen. Een 'Windows Verkenner' van rond 2005 is ook heel erg anders dan een 'Windows Verkenner' van nu in Windows 11.
En zelfs als je dan zegt: 'Ja, maar het is ten minste makkelijker om te doen in Windows dan in Linux.' Als voorbeeld geef ik je een printopdracht. Print iets in Windows 11 en in Linux Mint. In Windows moet je dan naar de website van de Printer Fabrikant gaan, daar de installer EXE downloaden, die dubbelklikken, door de vensters gaan van de installer, en dan kun je printen. In Linux Mint heb ik nu al bij 4 personen, inclusief mijzelf, meegemaakt dat als ik ergens kom met een printer, dat zodra ik connect met zijn netwerk dat de printer dan al automatisch wordt geinstalleert, zonder dat ik lastig wordt gevallen met die installatie.
Maak niet de fout om te denken dat wat iedereen gebruikt (Windows) ook gelijk het beste is, en dat als iemand een versie van Windows kent dat die ook gelijk op alle andere versies van Windows overweg kan.