Lenovo heeft problemen met de levering en productie van de Legion Go 2-handheld. Het aantal preorders is hoger dan verwacht, zegt de fabrikant. Daarom gaat Lenovo een deel van de preorders annuleren die direct via de eigen site zijn gedaan. Het bedrijf geeft daar geen details over.
Lenovo zegt dat in een AMA op Reddit. Het bedrijf deed daar maandag een 'ask me anything' rondom de Legion Go 2. Op woensdag heeft het bedrijf de startpost van die AMA echter bijgewerkt met een update. "We weten dat veel van jullie vroegen naar productvertragingen, dus we zijn jullie een verklaring schuldig", zegt het bedrijf. "Preorders voor de Legion Go 2 hebben onze verwachtingen ruimschoots overstegen, wat leidde tot een onvoorziene verlenging van de bezorgmomenten. We werken met teams wereldwijd om deze bestellingen zo snel mogelijk te kunnen verzenden."
Op vrijdag plaatste Lenovo daar nog een nieuwe update bij. Het bedrijf zegt daarin dat het 'een aantal' preorders heeft geannuleerd. Het gaat alleen om preorders die op Lenovo's eigen website zijn gedaan. "We geloven niet in het aannemen van geld van klanten voor producten die we niet op tijd kunnen verzenden", zegt Lenovo. Op de website is de Legion Go 2 momenteel ook niet meer te bestellen.
De fabrikant zegt niet hoeveel bestellingen het heeft geannuleerd. Ook is niet duidelijk of daar bestellingen uit Nederland of België tussen zitten. "Zodra onze onlinevoorraad weer is aangevuld, zullen we op de website de bijgewerkte beschikbaarheid weergeven en bestellingen weer mogelijk maken."
Lenovo kondigde de Lenovo Legion Go Gen2 eerder deze maand aan op IFA. Tweakers ging daar alvast met de handheld aan de slag.