Toetsenbordenmerk Ducky presenteert op de Computex een prototype van zijn stillere mechanische toetsenbord Cushion 98, voorzien van een ingebouwd 'kussentje' en eigen switches om het geluid te dempen. Het bord heeft een ongebruikelijke 98-procentlay-out.
De Cushion 98 heeft geen tray- of gasketmount, zoals veel andere mechanische toetsenborden. In plaats daarvan zit het toetsengedeelte gemonteerd boven op een kussen van zacht foam, dat als je hard op de toetsen drukt een klein beetje meegeeft. Volgens Ducky levert het een uniformer tikgevoel op dan een toetsenbord met gasketmount, dat in het midden meer meegeeft dan aan de randen.
Wat er op de Computex te zien is, betreft nog een prototype, maar Ducky zegt de Cushion 98 uiteindelijk te willen aanbieden in een variant met steviger en zachter aanvoelende foamkussentjes. Je kunt bovendien kiezen uit tactile en linear switches. Dat zijn Ducky's eigen Shush-schakelaars, voorzien van siliconen om ze zo stil mogelijk te maken.
De Cushion 98 is voorzien van een metalen rand die gemakkelijk kan worden losgemaakt van het toetsengedeelte. Het bord heeft een ongebruikelijke 98-procentlay-out, met een numpad maar zonder een apart cluster van navigatie- en pijltjestoetsen. Onder de toetsen zit rgb-verlichting, instelbaar met Via of Ducky's eigen webconfiguratietool. Je kunt de Cushion 98 zowel bedraad als draadloos via de meegeleverde 2,4GHz-dongel gebruiken. Een normale bluetoothverbinding wordt ook ondersteund.
Ducky zegt de Cushion 98 in het derde kwartaal te willen uitbrengen, dat loopt van juli tot en met september. Wat de prijs gaat worden weet Ducky nog niet, maar de fabrikant mikt op een bedrag onder de 200 dollar exclusief btw.