Microsoft voorziet Windows 11 van Mac-achtige Handoff-functie

Windows 11 krijgt een nieuwe functie die vrij veel lijkt op de Handoff-functie op Mac. Het gaat om Cross Device Resume, waarmee apps naadloos synchroniseren tussen Android en pc. Wanneer de functie beschikbaar wordt, is onbekend.

Microsoft kondigde de functie aan tijdens een Build 2025-sessie, zo spotte leaker Phantomofearth. Die sessie is via YouTube terug te zien, maar de demo van de functie is daar inmiddels uit verwijderd, zegt Windows Central, dat de demo nog wel zag.

Tijdens deze demo liet Microsoft het gebruik van Cross Device Resume zien in combinatie met Spotify. De app wordt geopend op een Android-telefoon, waarna een nummer wordt gestart. De app verschijnt vervolgens ook in de taakbalk in Windows, met een telefoonicoontje ernaast. Klik op het icoon en de Spotify-app wordt in Windows geopend, precies op dezelfde plek als waar deze op Android geopend is. Zo kan de sessie direct voortgezet worden op Windows. Ook is het mogelijk om het nummer verder af te spelen op Windows. Volgens Windows Central werkt WhatsApp mogelijk ook met Cross Device Resume. Ontwikkelaars van derde partijen kunnen de functie bovendien inbouwen in hun eigen app.

Het is niet de eerste keer dat Microsoft een Handoff-achtige functie aankondigt voor Windows. In 2020 werd Project Rome aangekondigd, waarmee ontwikkelaars gegevens van apps kunnen synchroniseren tussen pc's en telefoons. Mogelijk is Cross Device Resume de verdere ontwikkeling of de vervanger van die functie.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

22-05-2025 • 08:04

45

Submitter: TheVivaldi

Reacties (45)

Sorteer op:

Weergave:

Ze moeten alleen nog een betere naam vinden. Cross Device Resume bekt toch niet zo lekker als Handoff
Cross Device Resume bekt toch niet zo lekker als Handoff
Sexy namen is misschien niet Microsofts sterkste kant , maar ik begrijp meteen wat "Cross Device Resume" betekent. Bij Handoff weet ik nog helemaal niets.

[Reactie gewijzigd door 84hannes op 22 mei 2025 11:11]

Nou, ik vind Microsoft niet altijd slecht daarin, hoor. OneNote is bijvoorbeeld een hele goede naam in mijn ogen. En bij de concurrentie is het inderdaad niet altijd beter: Handoff klinkt niet erg duidelijk en Safari zou ook iets heel anders dan een browser kunnen zijn. Hoewel Apple ook goede namen heeft, maar het is bij de meeste bedrijven een beetje hit or miss in mijn ogen.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 mei 2025 10:51]

Namen voor browsers is altijd wel een beetje vissen eigenlijk. Firefox, Chrome, Edge, Safari hebben als woord op zich weinig raakvlek met het doel van de applicatie. Dan was Internet Explorer zo slecht nog niet...
Dan was Internet Explorer zo slecht nog niet...
Wat waarschijnlijk een regelrechte rip-off van Net(scape) Navigator was. Beter goed gejat dan slecht bedacht: het was in elk geval duidelijk.
Ik begreep in eerste instantie niet waarom er een functie voor het verspreiden van je CV over meerdere apparaten zou moeten zijn...
resume heeft meerdere uitspraken, betekenissen en schrijfwijzen in het Engels, maar dat zal eerder een intentioneel foute interpretatie zijn om hier te kunnen opvallen.
Precies, je zal het maar anders uitspreken, en de betekenis veranderd. Gebeurt niet vaak in Westerse talen, meer in Aziatische.
De naam het het idee zal wel ergens verzonnen zijn toen Microsoft nog bezig was met telefoons.

Ze hadden goud in handen, maar het mocht niet zo wezen.

Fijn dat ze toch wat met Android gaan doen (ik weet hetz ze hebben een eigen launcher). Nu nog een goede sync om de lokale Outlook agenda, taken en contacten te kunnen syncen, want het zijn nu 2 verschillende werelden.
vind de afkorting CDR (cooldown reduction) dan wel weer iets te maken hebben met de technologie, klopt niet helemaal maar voelt alsof het bijna hetzelfde is
Ik moet dan eerder denken aan niet-beschrijfbare cd's. ;)
Ik kende handoff niet, geen idee wat het nou precies deed.
Echter toen ik "Cross Device Resume" las, wist ik wel meteen wat het deed.
CDR was begin deze eeuw toch een perfect ingeburgerde afkorting hoor. Ik zie daar geen probleem.
Interessante functie, ben benieuwd of die ook voor iOS beschikbaar komt.
Enige wat ik nog zoek is de mogelijkheid om te copy-pasten tussen mobiel en desktop onafhankelijk van het netwerk waar beide apparaten op zitten.
Hoop dat zo iets ook (cross platform) beschikbaar komt
Begrijp je ding, KDE heeft dit al geimplementeerd en ik gebruik het dagelijks. Voorral wanneer ik op de bank zit te lezen/scrollen op fora, en dit op m'n PC wil doorzetten.
KDE Connect is leuk, maar is lang nog geen Handoff. Het verschil met Handoff is dat het allemaal automatisch gaat, terwijl KDE Connect niet zo diep geïntegreerd zit in je telefoon. In theorie kan het wel, maar dan moeten applicatieontwikkelaars ook integreren met de app.

Aangezien Microsoft ook niet zo'n diepe integratie heeft in Android betwijfel ik dat hun ervaring in de buurt kan komen met wat Apple kan bieden. Zelfs Google heeft dat niveau van integratie amper kunnen verkrijgen met hun eigen ChromeOS.

Aan de andere kant zouden partijen als KDE of zelfs Microsoft mogelijk middels de DMA Apple kunnen dwingen om hun handoff-API ook voor Windows en Linux beschikbaar te kunnen maken, maar ik denk niet dat de feature daar veelgebruikt genoeg voor is om aan de poortwachtereisen te voldoen.

Niet dat er iets mis is met KDE Connect, hoor, ik gebruik het dagelijks en het project doet wat ze kunnen. Ze zijn echter gewoon door de software waar ze op moeten draaien beperkt. Tot Plasma Mobile populair wordt, kan KDE niet bieden wat de concurrentie wel kan bieden.

[Reactie gewijzigd door GertMenkel op 22 mei 2025 09:08]

Aan de andere kant zouden partijen als KDE of zelfs Microsoft mogelijk middels de DMA Apple kunnen dwingen om hun handoff-API ook voor Windows en Linux beschikbaar te kunnen maken, maar ik denk niet dat de feature daar veelgebruikt genoeg voor is om aan de poortwachtereisen te voldoen.
Het is onderdeel van het OS en daarmee, denk ik, ook onderdeel van poortwachtereisen van het OS zelf.

Het is in ieder geval zeker iets waar het gebrek aan toegang Apple een oneerlijk concurrentievoordeel geeft.
Ik denk dat Mattheos vooral reageerde op het punt ‘ontbreken van copy-paste’, niet zozeer op dat KDE Connect een stevige concurrent van Handoff zou zijn. :)
Helaas ontbreekt copy/paste ook op Android als je geen root-rechten hebt. Komt neer op dat apps niet je klembord mogen lezen zonder dat de gebruiker interactie met die app heeft (zodat niet op de achtergrond je klembord naar adverteerders wordt gestuurd door die grappige zaklampapp die je hebt gedownloaded vorig jaar). iOS lijkt eenzelfde beperking te hebben. Klembord ontvangen kan, klembord verzenden niet.

Het gebrek aan diepe integratie blijft het lastig maken om dit soort dingen goed te laten werken, inclusief ogenschijnlijk basale dingen als klembordsynchronisatie.

Ook heeft KDE Connect alleen maar ondersteuning voor tekst op het klembord, waar iOS+macOS ook afbeeldingen en dergelijke kan delen. Dus zelfs als het werkt, is KDE Connect helaas (nog) geen volledig alternatief voor het klemborddelen dat Apple aanbiedt.
Verzenden werkt prima vanaf mijn iPhone en afbeeldingen worden sinds kort ook ondersteund.
Ik was onder de indruk dat je nog steeds handmatig op "verzenden" moest drukken, is dat opgelost op iOS?

Dat afbeeldingen via het klembord ondersteund worden wist ik nog niet, dat is wel gaaf! Tijd om mijn DE te upgraden denk ik.

Edit: in de broncode zie ik alleen maar tekstsynchronisatie staan, weet je zeker dat je afbeeldingen via het klembord kan synchroniseren?

[Reactie gewijzigd door GertMenkel op 22 mei 2025 11:51]

Wat ik meer bedoelde is dat ik de url van een website naar m'n PC stuur wanneer ik het PC waardig vind (AKA tijd om in een ander konijnenhol van het internet te springen). Deze wordt dan op m'n PC automatisch geopend in de default browser en kan ik door met m'n leven. Tevens foto's en videos zijn makkelijk zonder kwaliteitsverlies (belangrijke eis) door te sturen.

Ik heb zelf nooit in het apple ecosysteem gezeten, maar voor mij werkt dit vlekkeloos. Want ik kan door waar ik wil. Vanuit m'n PC kan ik zelfs foto's/videos/files van m'n telefoon afhalen zonder ooit m'n telefoon te hoeven pakken.
Ik gebruik sinds kort Blip en ik moet zeggen dat dat eindelijk de app is waar ik ook lang naar op zoek was. Werkt tussen Android, Windows en Apple, ook als je telefoon niet op dezelfde wifi zit. Al is 't misschien niet helemaal het copy-pasten waar jij naar op zoek bent, voor snel bestanden uitwisselen is het ideaal.

[Reactie gewijzigd door Stolpert op 22 mei 2025 08:55]

copy pasten werkt al wel met de phone app, moet je inderdaad wel telefoon op het zelfde (wifi)netwerk hebben
Mis ik iets? Spotify kon dit toch al heel lang? Wat heeft MS hier mee te maken? Als in, als ik Spotify start op mijn telefoon zie ik dat direct terug in Spotify op mijn Windows laptop. Dat is niet sinds kort maar al jaren zo.
Sterker nog, als ik Spotify af speel op mijn receiver zie ik dat zowel op mijn telefoon als op mijn Spotify Windows app terug.
Bij afspelen zie ik altijd al een telefoon of laptop icoontje (afhankelijk van waar ik afspeel)
Ik denk dat ik niet helemaal begrijp wat MS nu nieuw heeft gedaan dan.. of is hun voorbeeld met Spotify misschien ongelukkig gekozen?
Denk dat het betrekking heeft op het openen van Spotify in Windows, wanneer je deze op de telefoon opstart? Dat werkt voor zover ik weet namelijk niet. Ik snap de toegevoegde waarde ook niet hoor, maar dat en dezelfde content tonen als je op de telefoon ziet (denk playlist of zoekresultaat?) kan nu nog niet.
Dat is server based en binnen 1 dienst en dat is logisch dat het dan werkt. Als ik een complete Windows sessie zou willen overnemen op een ander apparaat dan wil je dat uiteraard lokaal en dus door het OS zelf laten afhandelen.

Overigens vraag ik me af hoe MS dit met Android meent te kunnen bereiken. Gebruiken ze daar een API voor bijv of moet ik MS toegang geven tot al mijn apps zodat zij dat met een eigen service kunnen afhandelen? Want dat laatste gaat bij mij in ieder geval niet gebeuren.

[Reactie gewijzigd door watabstract op 22 mei 2025 10:37]

Idd, vaak open ik Spotify op PC, en bestuur ik het via m'n telefoon (iPhone in dit geval). Denk dat ze met deze demo ff de verkeerde app hebben gebruikt ervoor.
En bij Spotify vind ik dat enorm irritant. Waar ik op mijn PC min of meer altijd naar Muziek luister wil ik naar podcasts luisteren als ik in de auto zit. Ik weet niet hoe en of ik dit uit zit kan zetten.
Volgens mij is het op te lossen door Spotify Connect uit te zetten in de settings.
Maak ook eens Windows Lite, zonder alle shit die niemand gebruikt.

Zou Steam ook eens moeten doen.
Je bent bekend met WindowsXlite? Niet van Microsoft zelf, maar wel een aardige poging om Windows debloated aan te bieden, zonder dat je daarvoor zelf met scripts aan de slag hoeft.
Windows IoT Enterprise. :+
Daar heb je scripts voor!

Open powershell met admin privileges en voer dit commando uit:

& ([scriptblock]::Create((irm "https://debloat.raphi.re/")))


Edit : Github link van bovenstaande

[Reactie gewijzigd door osmosis op 22 mei 2025 10:14]

Dat een 3e dat doet is leuk, maar je wilt eigenlijk dat de 1e dat doet.
Tof, misschien dat het ook van pc naar iOS verder wordt ontwikkeld.
Het is natuurlijk prettig om van mobiel device naar PC en terug te kunnen (en iOS / iPadOS zijn voor mij persoonlijk dan belangrijker dan Android) maar voor mij zou het nog veel belangrijker zijn om "handoff" van PC naar laptop en terug te kunnen doen. Hebben ze daar ook aan gedacht?
Nou, ik dacht -en hoopte- dat het daar (PC->laptop) ook om ging. Maar niet van Android naar Windows. Ik hoop ook dat ze iOS en iPadOS ook mee gaan nemen.
Hoe werkt dat precies? Moet je in de app aangeven dat je deze ook op een ander apparaat wil kunnen gebruiken?
Ik wil gewoon kunnen kopiëren op m’n iPhone en plakken op m’n PC :(
Iemand een idee hoe je kan copy pasten tussen windows en android? Is daar een app voor? Ik bedoel dan zonder de telefoonkoppeling app. Daar heb ik het ook nooit werkend op gekregen.

[Reactie gewijzigd door browser666 op 22 mei 2025 09:57]

Ik heb daarvoor zelf een standaard mailbericht-concept in GMail staan.
Op Android: copypaste naar mailbericht
Op Windows: copypaste van mailbericht
en vice versa.
Eén stap extra (maakt me niet uit voor die eens per week hooguit dat ik het gebruik), maar zonder extra software.
Spotify speelt cross play af over alle apparaten, ook tussen ipad en Android of Windows. Dus dit voorbeeld is meer dankzij Spotify als partij dan dat Microsoft hier iets aan heeft gedaan.
“Volgens Windows Central werkt WhatsApp mogelijk ook met Cross Device Resume. Ontwikkelaars van derde partijen kunnen de functie bovendien inbouwen in hun eigen app.”

Het is dus breder dan alleen Spotify.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.