Google Gemini kan nu geüploade foto's aanpassen

Google heeft Gemini voorzien van een functie om foto's die gebruikers uploaden aan te passen met tekstprompts. Zo is het mogelijk de eigen haarkleur aan te passen of de achtergrond te wijzigen naar iets anders.

De functie komt uit in 45 talen en in 'een meerderheid van de landen', zegt Google. Welke landen en talen dat zijn, zegt de zoekgigant niet. In de Gemini-app kunnen gebruikers de eigen foto uploaden en vragen zaken aan te passen. Vervolgens krijgen gegeneerde foto's een SynthID-watermerk mee om ze te kunnen onderscheiden van echte foto's.

Google is ook aan het experimenteren met het toevoegen van een zichtbaar watermerk aan alle foto's die Gemini maakt of aanpast. Of en hoe het bedrijf dat gaat implementeren in de toekomst, is vooralsnog niet duidelijk. Momenteel is zo'n watermerk er niet.

Foto's aanpassen met Google Gemini
Foto's aanpassen met Google Gemini

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

01-05-2025 • 14:54

14

Reacties (14)

14
14
7
2
0
6
Wijzig sortering
Ook een idee hoe ik het aan kan zetten? Ik heb een betaald account, maar welk model ik ook pak, hij maakt gewoon totaal nieuwe afbeeldingen
Native image editing in Gemini will start rolling out gradually today.
Het kan dus zijn dat je nog even geduld moet hebben. De titel van dit artikel is dus ook wat verwarrend.

Edit:
This feature is not yet available to Google Workspace or Education users.
Het lijkt erop dat ik voorlopig nog geen petje op mijn kat kan gemini'en.

[Reactie gewijzigd door NL-ICaRuS op 1 mei 2025 15:13]

Dit is dus wel telkens het geval. Ik heb zelf ook een Workspace account kan heel vaak helemaal niks gebruiken. De taal in het Nederlands maakt het nog beperkter wat je allemaal kan.
Jammer dat de Pixel Studio app nog steeds niet in de EU beschikbaar is, want dat is een logische plek waar je dit (op mogelijk enkel een Pixel smartphone) kan gebruiken.
Je bent een tweaker toch? Houd je dat echt tegen?
Ik draai em al op mijn pixel 9 pro

Je mag alleen nog geen foto's met mensen bewerken of dingen wijzigen.
Dus nog niet een goed alternatief

[Reactie gewijzigd door Schway op 1 mei 2025 16:18]

Hetzelfde geldt voor mij, ik denk at het nog niet live is.
Google Gemini werkt zo veel malen beter dan Apple Intelligence........
Wat een vergelijk ook, de een loopt redelijk voorop in de ontwikkelingen en de andere is hopeloos te laat.
Klopt en het is inderdaad geen eerlijke strijd op dit moment. Google loopt qua AI-functionaliteiten echt mijlenver voor, zowel in schaal als in de diepte van wat ze aanbieden. Maar juist daarom vind ik het opvallend hoe groot het gat nog steeds is, zeker als je bedenkt dat Apple zich profileert als innovatief techbedrijf. Apple zal snel moeten schakelen om niet nog verder achterop te raken.
Apple loopt altijd achter technologisch gezien, passen eerder bewezen dingen toe in hun ecosysteem. Alleen software is anders dan hardware, daar verslikken ze zich nu in.
Wat AI kan is echt nog hopeloos slecht overigens over de hele linie.
Ja dat klopt, zelfs niet eens in het Nederlands.
Duur product (zelf meerdere gehad) en niks leveren.
Je ziet in dit voorbeeld dan net weer niet of Gemini ook correct de schaduw van de pet heeft gegenereerd. Toevallig, of bewust weggelaten?
Dat vond ik juist verbazingwekkend goed. Helaas ontbreekt er een stuk van de rechtse foto, dus kunnen we niet zien of ie die contour ook overgenomen heeft. Maar als je kijkt naar die foto op het strand dan zie je dat zelfs het ijzeren clipje als schaduw toegevoegd heeft, en dat klopt dan niet helemaal met de stand van de zon.
Je zou de plugin van chatgtp eens moeten gebruiken. Sora is best wel chill volgens mij.....


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn