Mijlpaal: Na 25 jaar één miljard pc's verkocht

Toen vijfentwintig jaar geleden de personal computer werd geïntroduceerd, had niemand kunnen verwachten dat er maar liefst één miljard ervan zouden worden verkocht. Volgens Intel is de Altair uit 1974 de eerste wereldwijd verkrijgbare en commerciële succesvolle PC en werd afgelopen april de miljardste verkocht. De PC heeft een enorme impact gehad op de wereld sinds zijn introductie. Productiecapaciteit, efficiency en het gehele productiemodel heeft sindsdien een enorme verandering mee gemaakt, Altair 8800 maar niet alleen dat heeft een verandering ondergaan. De PC is tegenwoordig een multi-mediabeest, waarmee zelfs een leek kan video-editten, foto's ontwikkelen en eigen muziek componeren. Verder kun je thans met een internetverbinding overal ter wereld terecht door één klik op de muis.

Tegenwoordig heeft zo'n zestig procent van de Amerikaanse bevolking minstens één PC thuis staan, terwijl van de Europese en Aziatische huishoudens dat getal op 49 respectievelijk 38 staat. Verder hadden eind 2001 ruim 500 miljoen mensen een internetverbinding en viel er op e-commerce gerelateerd gebied een omzet te noteren van 615 miljard dollar. De twee miljardste PC zal dan ook niet lang op zich laten wachten. Volgens een onderzoek van Gartner zal deze in 2008 worden verkocht, terwijl er op dit moment vijf miljard mensen nog geen idee hebben wat een PC is.

Design PC "The PC is so versatile and so good at so many things," said Martin Reynolds, vice president at Gartner Dataquest and author of the analyst firm's report on the 1 billionth PC. "It's become something that almost everybody has to have."

"Today, humans have to work with computers on the computers' terms," explained Pat Gelsinger, Intel vice president and chief technology officer. "Tomorrow, we want to make computers work with humans on their terms. That vision includes developing PCs that can recognize speech, gestures and video, and it means achieving breakthroughs that will make the interaction between people and computers a truly immersive experience."

Door Jeroen P Hira

01-07-2002 • 17:26

64

Bron: Intel

Reacties (64)

64
64
46
12
1
6
Wijzig sortering
Anoniem: 7379 1 juli 2002 17:51
Wereld Populatie:

Wereld: 6.057.000.000
Amerika: 833.000.000
Azie: 3.672.000.000
Europa: 727.000.000

bron: www.nationsonline.org

PC's per continent:

Amerika 60% van de huishoudens is 499.800.000.
Azie 39% van de huishoudens is 1.395.360.000
Europa 49% van de huishoudens 356.230.000
TOTAAL: 2.251.390.000

6.057.000.000 - 2.251.390.000 = 3.805.610.000

Conclusie: Het is dus onzin dat 5 miljard mensen niet eens weten wat een PC is.

EDIT:

Even ophelderen. Mensen, het maakt natuurlijk niet uit of een huishouden uit 1 of 1000 personen bestaat. Feit blijft dat iedereen in dat huishouden weet wat een PC is.

EDIT2:

Het is nog niet geheel duidelijk, dus ik zal het proberen uit te leggen. Ik ben in mijn berekening van het kleinste uit gegaan (1 persoon per huishouden), want ik kon het gemiddelde niet vinden. Dat is natuurlijk niet reeel, maar voor de conclusie maakt het totaal niet uit. Het zelfs zo dat het eindgetal (3.805.610.000), kleiner wordt met het aantal inwoners per huishouden.

Ik vind het overigens jammer dat ik door dit misverstand een paar keer omlaag ben gemod.
Ik weet niet wat het gemiddelde is aan personen/huishouden op de wereld. Maar stel dat dat 2 a 3 personen is dan kom je al gauw onder de 1 miljard met jou berekening.

Maar als je het aantal personen uit Amerika,Azie en Europa van de wereldbevolking aftrekt hou je nog een aanzienlijke hoeveelheid mensen over waar ook wel een bepaald percentage een PC van heeft denk ik.
post van vertex inzichtvol ? :)

het aantal inwoners is niet gelijk aan het aantal huishoudens natuurlijk :)
Anoniem: 7379 @zeni1 juli 2002 18:06
Ik lees net in het artikel:
Today, PCs are in roughly 60 percent of U.S. households...
Ze hebben het dus alleen over de VS, en ik heb het in mijn sommetje over beide Amerika's. Conclusie blijft overigens hetzelfde, want zelfs als ik alleen Noord-Amerika tel, dan nog kom ik niet op 5 miljard uit. Is ook logisch, want beide Amerika's hebben nog net geen miljard inwoners.
post van vertex inzichtvol ?

het aantal inwoners is niet gelijk aan het aantal huishoudens natuurlijk
Maakt natuurlijk geen verschil. Als één huishouden 1 PC heeft staan, betekent dat automatisch dat iedereen in dat huishouden meteen weet wat een PC is.

EDIT:
Flamebait??? Het wordt steeds gekker....
Maakt natuurlijk geen verschil. Als één huishouden 1 PC heeft staan, betekent dat automatisch dat iedereen in dat huishouden meteen weet wat een PC is.
maakt wel een verschil in jou berekening van het aantal PC's.
Die 2.251.390.000 klopt dus niet
Maar hier gaat het dan ook weer niet over peecee's maar over mensen...

edit:

mensen die weten wat een peecee is, niet mensen die een peecee hebben...!
Ik denk eigenlijk dat ze met Amerikanen inwoners van de VS bedoelen. Dat 60% van de inwoners van Noord en Zuid Amerika een PC zou hebben kan NOOIT
Klopt niet wat je zegt, want een huishouden bestaat uit meer dan 1 persoon ;)
Dus is het iig minder als 2 miljard.

edit:

hmmz zeni was met net iets voor lol
En Afrika dan? niet iedereen in afrika woont in een tent in de sahara hoor ;)
daarnaast nog eens genomen dat jullie eens moeten ophouden met die huishoudens van jullie |:( die tellen nauwelijks mee mensen, ik zit hier op m'n werk in een team van 12 mensen waar 20 computers in gebruik zijn, 1,5 jaar geleden hebben we nieuwe computers gekregen, dit is geen unieke situatie, bedrijfen verslinden computers vergeleken bij consumenten.
Jullie schattingen en berekeningen slaan werkelijk overal naast :)
reken maar dat 5 miljard mensen nognooit een computer heeft gezien, 1 miljard is verslonden door de westerse en aziatische bedrijfen, een HEEL klein gedeelte door de consumenten
Conclusie: Het is dus onzin dat 5 miljard mensen niet eens weten wat een PC is.

Op zich heb je gelijk met deze opmerking denk ik. Je gaat in je berekening alleen wel ten onrechte uit van het feit dat een huishouden uit 1 persoon bestaat, iets wat meestal niet het geval is :z
1 miljard vind ik niet veel, als je nagaat dat de wereld ongeveer 6 miljard mensen heeft en dat veel van deze mensen nu hun 3de of 4de PC hebben aangeschaft voor privé gebruik. (dan hebben we het nog niet eens over bedrijven)
de wereld ongeveer 6 miljard mensen
Waarvan volgens mij 80% te arm is voor een pc....
Je hebt toch families waar 1 pc door meerdere mensen gebruikt worden?, die zien de PC thuis dan allemaal als hun eigendom

Dus waarom zou je 5 pc's kopen als je met zijn 5en thuis bent?

Doe je toch ook niet met de auto 1 auto voor elk familielid :)
Anoniem: 52118 @Sjod1 juli 2002 18:05
terwijl er op dit moment vijf miljard mensen nog geen idee hebben wat een PC is.
Mijn god, hoe wil je dat kunnen berekenen :?
Heel simpel: Je vraagt gewoon aan alle compu fabrikanten of delen ervan, wat ze hebben afgezet. Beetje logisch rekenen en klaar is kees.
Hoe wil je in hemelsnaam alle bedrijven die over de gehele wereld van 1974 t/m 2002 PC's in elkaar hebben geknutseld en verkocht benaderen? En dan nog...denk je niet dat je naar wel heeeeel erg bedrijfsgevoelige info vraagt?

Misschien makkelijker een schatting te maken aan de hand van de door Intel, AMD, IBM/Cyrix verkochte processors, en dat nog iets vermeerderen voor vage processor-merken (nee SG is geen PC), en corrigeren voor een klein deel dual-procs.
Anoniem: 29662 @wmvink1 juli 2002 19:21
Wel eens van het fenomeen 'jaarcijfers' gehoord? Daar valt vast een heleboel info uit te halen. :)
Omzet, (netto/bruto) winst, winst mark-up, winstgroei, omzetgroei, aantal werknemers etc etc. maar niet veel bedrijven maken het totaal aantal verkochte producten en de productiekosten per eenheid openbaar. Ook in de pc-industrie is dit zo.

Marktaandelen (Compaq 25%, Toshiba 10% ik noem maar wat) worden geschat door financiële instellingen, maar meestal niet vrijgegeven door de fabrikanten zelf.
Ik heb officieel geen 1 pc gekocht.

Hoezo niet? 2e hands kreng via bedrijfje, upgrade upgraden en upgraden.

Dus geen complete nieuwe.... en wat versta je onder een PC? Als je een nieuwe CPU koopt , heb je dan gelijk een nieuwe PC? Zo niet, dan is dat 'intel/amd/imb/cyrix' vraagstukkje niet super effectief.
Anoniem: 2391 1 juli 2002 17:29
Altair 8800 was helemaal niet commercieel succesvol. Het bedrijf is failliet gegaan :'(
Ik zou de IBM PC als eerste PC nemen. Maarja die paar duizend PC's die er tussen zitten zal ook niet veel uitmaken in deze berekening.

Ik begrijp wel waarom Intel de Altair heeft genomen. Anders wordt het te gemakkelijk voor IBM om met dat mooie getal van 1.000.000.000 te pronken.

De term "Personal Computer" werd trouwens voor het eerst door IBM gebruikt.

Dit is de beste definitie van de "eerste" die ik kon vinden op het internet:
http://www.blinkenlights.com/pc.shtml
Altair 8800 was helemaal niet commercieel succesvol. Het bedrijf is failliet gegaan
Dan kun je nog steeds succesvol geweest zijn natuurlijk.
Anoniem: 10341 1 juli 2002 17:30
Intel Celebrates The Industry's 1 Billionth PC
Als je amd meeteld dus nog meer?
Nope dat is dus niet het geval. Op de site van Intel staat het volgende:

1 Billion PCs and Counting
Industry analyst firm Gartner Dataquest announced today that the PC industry has shipped the 1 billionth PC. The industry reached this notable milestone in April 2002, roughly 25 years after the debut of the first commercially successful and widely available personal computer, the 1974 Altair powered by the Intel® 8080 chip.


Intel heeft dus niet zelf deze getallen berekend, maar Gartner. Gartner zal zeker niet alleen Intel gebaseerde computers geteld hebben, aangezien er staat dat er 1 miljard computers verkocht zijn en niet 1 miljard processoren.

Een processor hoeft namelijk niet altijd in een computer te zitten. Er zijn genoeg apparaten die tegenwoordig een 286 of iets dergelijks hebben voor de besturing van dat apparaat.
Anoniem: 7379 1 juli 2002 17:32
...terwijl er op dit moment vijf miljard mensen nog geen idee hebben wat een PC is.
Op dit moment leven er 6 miljard mensen op aarde, en daarvan weten er 5 miljard niet eens wat een PC is? Dat lijkt me erg sterk. Waarschijnlijk bedoelen ze 1 miljard (dus 5 miljard mensen weten WEL wat een PC is), of dat 5 miljard mensen nog niet goed met een PC om kunnen gaan.
[semi offtopic]
Misschien iets overdreven, toch is de westerse wereld niet zo groot, is is een heel groot deel van deze aardbol te arm voor een PC. Er leven mensen die een inkomen per maand wat hier een gemiddelde tiener per dag uitgeeft. In die gebieden zal je niet veel PC's tegen komen, wellicht wel oude modellen (door de westerse wereld onder de noemer van 'ontwikkelingshulp', maar ondertussen wel belangen eisen in de economie daar).

Maargoed, India + China: 2 miljard, Afrika 1 miljard,
ontwikkelsdelen USSR + Overige kleine 1 miljard

(getallen zijn behoorlijk gegokt...)

Nu zijn daar natuurlijk vast wel her en der computers, maar niet vergelijkbaar als in CAN+US+EUR+JAP+HK
[/semi offtopic]
In india weten genoeg mensen wat een computer is. Daar moet je je niet druk over maken.
Woy Moderator PRG/SEA @Anoniem: 73791 juli 2002 17:49
Waarschijnlijk bedoelen ze gewoon dat 5 miljard mensen nog geen pc thuis hebben.
en er zijn ook nog mensen die zelf hun computers in elkaar zetten.
En die 1 miljard is heel onnauwkeurig, ga me niet vertellen dat ze geturfd hebben tot 1 miljard!
En denk je dat 5 miljard mensen niet weten wat een pc is, ga toch weg ! :D
Je zou de mensen de kost moeten geven die zelfs niet weten wat stroom is, laat staan een computer. Kijk eens verder dan je eigen horizon en zie een compleet andere wereld als waar wij in leven.
in afrika woont niet zo superveel volk ze, en in marokko, zuid afrika, egypte etc zullen ze echt wel een computer kennen, juist gelijk in azie, china is echt niet meer zo arm, en daar zullen ze ook wel pcs kennen op unifs etc (en ja die bestaan daar al ;-) ), taiwan, signapore, filipijnen etc, zijn toch ook vrij goed ontwikkelde landen...

dus als ik ff een optelsommetje maak... EU 350 miljoen mensen, usa 270 miljoen, canada 80 miljoen, japan 120 miljoen, australie 8 miljoen, hk 10 miljoen (en iedereen kent hier wel een pc ze, of ge zijt al 10 jr niet meer uit uwe kelder gekomen ;) (ik zeg niet op gewerkt he, gewoon weten wat het is), dus dan zit ik alleen al aan 838 miljoen puur door het rijke westen (ik tel japan als een westers land :p ), en dan is er ook nog korea (maar weet niet met hoeveel ze daar zijn, etc), dus maw, cijfer is puur bullshit ;)
Ik denk dat heel veel mensen in arme landen in Afrika geen flauw benul hebben wat pc's zijn.

En wat dacht je van India en China? Heel veel inwoners en de meeste daarvan zijn arme boeren op het platteland. Die hebben echt nog nooit van pc's gehoord hoor.

Alhoewel 5 miljard een tikkeltje overdreven kan zijn.
het zal zowiezo om het aantal cpu's gaan
Tegenwoordig heeft zo'n zestig procent van de Amerikaanse bevolking minstens één PC thuis staan, terwijl van de Europese en Aziatische huishoudens dat getal op 49 respectievelijk 38 staat.
Dat betekent dat ik 2 pc's thuis heb staan!
En dat klopt!
Maare: die overige 12 die op de zaak staan dan?
Ik denk dat het vooral aan de banken en de overige commerciële instanties te danken is, dat de groei zo explosief is. Anders waren we hier nog steeds met de Eliot computer :P
Dat betekent dat ik 2 pc's thuis heb staan!
En dat klopt!
In 1 op de 2 nederlandse huishoudens staat minstens 1 PC.
Dus jij bent met 2 PC's 4 huishoudens?
Anders klopt het sommetje niet meer ;)
In Nederland is er verhoudings gewijs daggik meer PCs per huishoudens dan de rest van Europa, ofni?
Dit gaat natuurlijk alleen over computers met een Intel-chippie. Amiga's, ZX Spectrums, RISC bakken, AMD powered masjientjes niet meegerekend. Dus volgens mij zijn er heel veel meer dan 1 miljard "PC's" verkocht, omdat een "PC" niet per definitie hoeft te draaien op een x86.
Anoniem: 47198 @PipoDeClown1 juli 2002 18:02
en die altair waarmee ze beginnen is wel x86??

volgens mij hebben ze gewoon alle verkochte pc's gerekend
8080 dan voor jouw erbij,
ze kunnen net zo goed elke StrongARM gebaseerde handhelds meerekenen.
Anoniem: 6286 1 juli 2002 23:00
Hebben ze de gelukkige eigenaar van de miljardste pc al gevonden ? :+

Ik denk trouwens dat het niet te tellen is hoeveel pc's er zijn verkocht, hoeveel mensen bouwen hun eigen pc niet? En als je een proc en mobo koopt dan hoeft het toch niet gelijk voor een nieuwe pc te zijn?
Het gaat hier over verkochte PC's. Niet over het aantal PC's wat bestaat. Want alleen een los moederbord of een enkele processor is nog geen PC. Toch?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.