Directeur en twee medeoprichters Xiaomi stappen op

De directeur Wang Xiang van Xiaomi is opgestapt, net als twee oprichters van het Chinese techbedrijf. Lu Weibing wordt de nieuwe directeur van het bedrijf. De wisseling in de top zou plaatsvinden vanwege tegenvallende resultaten in het afgelopen jaar.

Volgens een interne brief die is ingezien door de Financial Times, stapt directeur Wang Xiang per direct op. Daarnaast doen twee oprichters van Xiaomi, Hong Feng en Wang Chuan, een stap terug binnen het bedrijf. Zij bemoeien zich niet langer met operationele zaken binnen de techgigant.

Lu Weibing neemt het stokje over van Wang Xiang. Hij was de afgelopen drie jaar verantwoordelijk voor het merk Redmi, dat onder Xiaomi valt. In de interne brief staat ook dat Xiaomi zich momenteel in zwaar weer bevindt. Net als veel andere techbedrijven.

Daarmee wordt gedoeld op de tegenvallende resultaten van het bedrijf in het afgelopen jaar. De omzet van Xiaomi daalde in het derde kwartaal met bijna tien procent. Xiaomi heeft daarom ook een grote ontslagronde aangekondigd. De techgigant zou 10 procent van zijn medewerkers willen ontslaan.

Door Robert Zomers

Redacteur

27-12-2022 • 18:54

60

Submitter: Vurenvos

Reacties (60)

Sorteer op:

Weergave:

Tijd voor n nieuwe koers met wat minder submodellen en -merken. Geen doorkomen meer aan..
Zou prima moeten kunnen. Heb je wel eens gezien hoe enorm veel modellen Samsung heeft?
Ook teveel. Maar zij verkopen meer! Niet dat dat de overvloed aan modellen goedmaakt...
Ik zie liever ook minder dan meer modellen, echter de hoeveelheid aan modellen heeft ook een nuttige reden. Hier mee kunnen ze goedkoper hun onderdelen kopen, als van een bepaald model de onderdelen te duur word, dan laten ze nu het model vallen. Zouden ze maar 5 modellen hebben en de vraag voor die onderdelen is hoog dan kan de fabrikant heel makkelijk de druk verhogen en meer geld voor die onderdelen vragen. Als telefoon maker kan je of de prijs van de telefoon gaan verhogen en je uit de markt prijzen of het model stoppen, dat laatste is een probleem als je maar 5 modellen op de markt heb.
Zou het niet zo kunnen zijn (dat is althans wat ik denk) dat 80% van de modellen identieke hardware bevat? Het is veels te duur om alle verschillende modellen te voorzien van unieke onderdelen. Wat ze willen is een breed publiek aanspreken dus dat er voor elke portemonnee een mobieltje is. Een kleine marge is nog steeds marge en dus winst.
Alle telefoons hebben een scherm, een accu, en nog een hele lijst onderdelen nodig. Als je die waslijst aan onderdelen over 20 modellen moet verdelen, dan is dat logistiek gezien veel lastiger dan het verdelen over 5 verschillende modellen. Daarbij heeft elk model mogelijk ook nog verschillende groottes van de opslag, wat de logistieke puzzel nog weer groter maakt.

Apple doet het trouwens niet veel beter. Ja, het aantal modellen is beperkt, maar de keuze is dat niet.

Apple heeft zo'n 4 iPhones (SE, "gewoon", Pro, Pro Max), combineer dat met 5 kleuren en 3 verschillende groottes in opslag, dan heb je al 3 x 4 x 5 = 60 verschillende uitvoeringen op de prijslijst staan!
Dat een overdaad aan modellen de consument afschrikt is een marketing feitje wat o.a. Apple in de jaren 90 aan levende lijve heeft ondervonden.
Maar Samsung heeft weer niet veel modellen speciaal voor de Chinese markt. Waarom niet zoals Samsung één model voor de hele wereld? Je hoeft alleen de software aan te passen.

[Reactie gewijzigd door WhySoSerious? op 22 juli 2024 20:21]

Samsung heeft ook heel lang verschillende modellen van telefoons (met dezelfde naam!) uitgebracht op verschillende continenten. Bijvoorbeeld Samsung Galaxy telefoons die in Europa met Exynos SoC werden geleverd terwijl die in Noord Amerika met Qualcomm Snapdragon SoCs kwamen. En het maakte nog best wat verschil ook nog! (In het nadeel van de Exynos SoCs). Bron: https://youtu.be/XU52BmNR8q4
Ik weet niet of ze dit nu nog steeds doen, ik dacht ergens gelezen te hebben dat EU modellen nu ook Snapdragons krijgen.
Momenteel is de Galaxy A13 die wij op het werk aankopen met een Exynos 850 processor ipv Helio G80. Die zijn echt rommel, haperen heel de tijd.
En omdat Samsung enorm veel merken en modellen heeft zou het een goed idee zijn?
9 va de 10 worden toch niet verkocht dus het is hoe dan ook bezopen en totaal NIET nodig.
Nee zeker niet, ik denk dat je onderschat hoe groot bedrijven als Samsung en Hyundai. ze maken meer dan alleen consumentenproducten.
Want het is opeens moeilijk een keuze te maken ?
Wat een onzin. Als consument bepaal je ZELF wat je koopt en als jij minder producten nodig hebt om een betere keuze te kunnen maken dan ligt het toch echt aan jou.
Heel veel verschillende merken en modellen zijn enorm kostenverhogend, zonder dat dat resulteert in voldoende extra omzet om die extra kosten te rechtvaardigen. Niet voor niets was het eerste wat de huidige CEO van Mercedes-Benz deed het aantal modellen drastisch terugbrengen.
Iedereen heeft recht op zijn of haar mening.

Het aantal beschikbare modellen zegt niets over de prijsontwikkelingen. De ‘flagships’ zoals jij ze noemt, zijn in korte tijd drie tot vier keer zoveel gaan kosten. En de innovatie van deze modellen rechtvaardigt dat totaal niet. Daar draait het om in de reacties.
Laat mij eens de iphone flagship zien die 3 tot 4x zo duur is geworden.
Met andere woorden, laat mij eens een iphone flagship zien die bij release 300-400 koste.

Alles is duurder geworden maar er is meer keuze dan ooit.
Je hoeft helemaal geen fortuin kwijt te zijn, dat bepaal je namelijk zelf.
Ben benieuwd of de Chineese overheid hierdoor misschien meer macht gaat verkrijgen binnen Xaomi met de nieuwe leiding
Dat was ook gelijk mijn gedachte. Of erger nog, dat ze dit als argument hebben gebruikt om deze drie te wieberen.

De mogelijke invloed van de chinese partij was mijn reden om te Xiaomi weer te kopen, hoewel ik heel erg tevreden was met mij Mi Mix 2S. Nog wel een Mi Pad 5 vlak daarvoor gekocht, helaas.

Voornaamste oorzaak van mijn veranderende mening was de oorlog in Oekraïne. Kijk hoe afhankelijk we waren van de Russen en hoe ze dat hebben proberen uit te buiten. Dat willen we niet van de Chinezen. Daar verwachten we het komende decennium ook nog wat raars van...

[Reactie gewijzigd door Chinco op 22 juli 2024 20:21]

Kijk eens om je heen en realiseer hoeveel producten (in)direct uti China komen.
Je moet erg je best doen om er niet afhankelijk van te zijn.
Maar als China er niet was geweest dan zaten we nu nog te rommelen met de zoveelste Blackberry of Nokia.
Komen Google (android) en Apple (iPod wat later de iPhone werd) uit China dan?

Nee, het was wel duurder geweest.

De blackberry vergt wat grondstoffen betreft volgens mij hetzelfde als een smartphone.
Ja, het gros van de onderdelen komen uit China or Vietnam, de SoC uit Taiwan, assemblage vind plaats in China bij een Taiwanees bedrijf en dan pas wordt het naar de EU of US verscheept.

Maar dat is maar het topje van de ijsberg. Als China Taiwan aanvalt is de hele wereldeconomie fucked.
beetje russisch/ukraine issue projecteren op China.
het is een ander issue.
Europa heeft mankracht en manufacturing output niet meer om zulke hoog technologisch hardware te produceren voor zo'n lage prijs.
zekers omdat je de gehele grondstof keten niet in je bezit hebt. je hebt veel zeldzame metalen nodig.
midden oosten heeft veel olie, maar China heeft ontzettend veel zeldzame metalen.
Dus praten we over technolgie dan heeft China, heel erg veel skilled manpower en grondstoffen om je iphones , smartphones, laptops te produceren.
Ze moeten meer producten in buiten China uitbrengen. En dan bedoel ik niet enkel hun smartphones en steps. Ik heb het over keukentoestellen, huisartikelen en dergelijke. Vaak zijn die toestellen enkel in China verkrijgbaar. Het enige wat je kan doen is dan importeren.

Zo heb ik 2 rijstkokers van Xiaomi. Fantastisch producten maar enkel in het chinees. De importeurs geven wel engelse documentatie mee maar ideaal is het natuurlijk niet.
Het zijn rijstkokers van het Chinese merk Midea die met de Mi Home app werken. Midea maakt ook andere huishoudelijke apparaten maar is niet breed vertegenwoordigd in Europa.
Ook hier weer denk ik wel van dat ze blijkbaar de oorzaak zoeken van tegenvallende resultaten in de directeur van het bedrijf. Meteen worden dan ook weer een boel werknemers op straat gezet vooral omdat de winst tegen valt. Althans daar ga ik ook hier bij Xiaomi wel vanuit dat de winstmarges omlaag gegaan zijn wat betekent dat je dus wél nog winst maakt.

In mijn ogen betekent toch meer dat als een bedrijf in zwaar weer verkeerd dat er geen winst maar verlies gedraaid word. Oke als je dan een bedrijf wilt redden zal je het met minder moeten gaan doen en helaas wel werknemers moeten ontslaan en gaan bezuinigen. Maar ik ben van mening dat als de winst lager uitvalt dat dit eigenlijk geen rede is om meteen mensen te ontslaan.

Nu zullen er genoeg mensen zijn die dan zeggen van ja maar winst word weer gebruikt voor innovatie en uitbreiding etc.... Echter, vaak genoeg word een groot deel van de winst in de zakken gestoken van de managers en investeerders. Althans als je vaak kijkt naar bonussen dan kan ik mij goed voorstellen dat dan winsten tegenvallen.
Inderdaad, maar ik zie de tegenvallende resultaten vooral veroorzaakt worden door de reactie van de consument op de veel te hoog geprijsde, onderpresterende producten van zielloze ontwerpers binnen deze bedrijven. Die consument snapt heel goed, dat, bij de huidige technische vooruitgang op dit gebied, de exorbitante prijsstijgingen niet acceptabel zijn.
Eén bedrijf (ik noem geen naam) vraagt i.v.m. mindere verkoopaantallen dan dus maar meer voor een toestel en alle anderen volgen zonder aanmerkelijke innovatie dat voorbeeld om toch maar net zoveel geld uit de zak van de consument te kunnen kloppen. Dan is het terecht, dat deze praktijken ertoe leiden dat een deel van die bedrijven min of meer hun bestaansrecht verliezen. Ik vind het jammer, dat er dan minder keuze is, maar dat is een logisch gevolg van het ontbreken van visionair beleid en het alleen maar kijken naar ‘the bottom line’. Bij dat ene bedrijf is de visionair overleden en het bedrijf begint steeds meer zoals de grijze massa te verworden.
maar ik zie de tegenvallende resultaten vooral veroorzaakt worden door de reactie van de consument op de veel te hoog geprijsde, onderpresterende producten van zielloze ontwerpers binnen deze bedrijven.
Dat is dan meer een van de oorzaken waarom de winst tegenvalt maar waar ik dan meer op doel zijn de gevolgen van tegenvallende winsten. Maar zeer zeker spelen verkeerde keuzes van ontwerpers of gekozen hardware met tegenvallende prestaties een belangrijke rol mee.
Eén bedrijf (ik noem geen naam) vraagt i.v.m. mindere verkoopaantallen dan dus maar meer voor een toestel en alle anderen volgen zonder aanmerkelijke innovatie dat voorbeeld om toch maar net zoveel geld uit de zak van de consument te kunnen kloppen
Een van de redes waarom ik niet meer elk jaar een nieuwe smartphone koop omdat ik niet echt vind dat nieuwe modellen werken veel méér bieden qua innovatie. Eerder dat je inderdaad soms ziet dat er dan tragere hardware gebruikt word die dan gelijk ligt aan modellen van 2 of 3 jaar terug. Wel dan tegen een veel hogere prijs en tja, dan is het niet gek dat verkoopaantal teruglopen.
Ik ken de specifieke details van dit bedrijf niet dus kan alleen in het algemeen spreken. In het algemeen denk ik dat we directeuren veel teveel verantwoordelijk houden voor hoe het met een bedrijf gaat. Tuurlijk het is vaak de machtigste man alleen er werken ook meer mensen in zo'n bedrijf. Het is ook weer niet zo dat een CEO in zijn eentje het succes van het bedrijf bepaald.

Soms zit een markt gewoon tegen zonder dat dat persee iemand zijn schuld hoeft te zijn. Je hoeft echt niet om ieder wissewasje een CEO te ontslaan. Omgekeerd kan het ook zo zijn dat het soms gewoon mee zit en er goede winsten geboekt worden. Ik vind het dan evenmin verantwoord om zo'n man een miljoenenbonus te geven.
Als je een koers inzet waarbij R&D wordt teruggeschroefd en de product portfolio wordt verbreed, en dit gaat ten koste van de omzet van je core-business (communicatie), dan vlieg je er zeer terecht uit. Je hebt dan heel veel omzet laten lopen en heel veel kosten gemaakt. Erger kan bijna niet.
Het is toch niet zo gek dat het een keer niet groeit? Ze hebben de markt inmiddels wel overspoelt met al die verschillende modellen. Het viel me ook al op dat ik reclame voor video's kreeg in mijn taakbalk, dat is altijd al hun verdienmodel geweest maar uitschakelbaar (en ik had het uitgeschakeld, schijnbaar is dat met een update terug ingeschakeld).
Mensen denken alleen aan de telefoons, maar Xiaomi, doet wel echt heel erg veel. Van elektrische steps tot schroevendraaiers en noem het maar op. Hun wow stick is overigens erg goed. Ik denk dat als je zoveel producten maakt het op een gegeven moment lastig is om nog echt winst te maken omdat je gewoon nergens eigenlijk heel goed en efficient meer in bent.

[Reactie gewijzigd door ro8in op 22 juli 2024 20:21]

Xiaomi werk op dezelfde manier als Mitsubishi. Ze produceren zelf maar laten ook veel produceren door derden die ingelijfd worden of al zijn. Ik heb het niet over schaalgrootte en omzet.

[Reactie gewijzigd door HugoZeilstra op 22 juli 2024 20:21]

Maar ook Mitsubishi kampte met datzelfde probleem. Tegenwoordig zijn hun in de consumenten markt (naast auto's) dan ook bijna niet meer te vinden.
Net als de rest van alle tech bedrijven
Dat staat idd ook in het artikel.

Ik hoop niet dat dat ten koste gaat van de kwaliteit en updates.
Dat is Apple niet met je eens.
Je bedoelt die Apple die hun prijzen heeft verhoogd in meeste landen (niet US)?

Apple verkocht inderdaad goed dit jaar, maar hun prijsverhogingen (met nieuwere producten) hebben daar een extra schepje bovenop gedaan qua winst.

[Reactie gewijzigd door Mizgala28 op 22 juli 2024 20:21]

Komt dit niet doordat de dollar steker staat tov de andere munten.
Nee zelfs toen de Euro flink sterker was dan de dollar was de iPhone hier nog steeds duur
Toevallig 21% duurder?
Bij Apple is het 'de oorlogskas op peil houden', niet dat ze direct in zwaar weer zitten.

Maargoed, ze moeten de verhuisrekening toch ergens van betalen (Apple is druk bezig hun productielijnen naar 'niet China' te verschuiven) en als hun 30% opslag op de App store aanschaffen wordt verboden moet dat geld elders verdiend worden, kan je beter de toestelprijzen maximaliseren...
Verhuisrekening?

Denk jij echt dat Apple zelf fabrieken heeft?
Nee, maar het is veel meer dan alleen een fabriek die iets maakt.
Je hebt ook kwaliteits controle, eem heel leger aan mensen in dat land die de boel in de gaten houd, rapporteert, controleert, etc etc. Die zal je elders moeten huisvesten en je zult bepaalde zaken opnieuw moeten inrichten qua bedrijfsveiligheid, spionage, en ga zo maar door.

Een hightech product maken is VEEL meer dan alleen blueprints te sturen naar een fabriek en afwachten tot de eerste container in de VS aan komt.
Daar zitten dankzij de schaalgrootte van de iPhone amper noemenswaardige kosten. Al zou je er 1.000 personen neerzetten die per persoon 250.000,- per jaar kosten dan hoef je de iPhone gemiddeld maar 1,- duurder te maken.
En toch maken kleine kosten het verschil.
We zagen het met het verwijderen van features en accesoires wat ook euro werk is voor een fabrikant en toch doen ze het want bij tientallen miljoenen oplages (en daar praat je makkelijk over) maakt een euro hier en daar uit.

En onderschat personele kosten niet in het buitenland. Voor keyfuncties heb je dikwijls gedreven en ervaren mensen nodig. Zeker ophet vlak van bedrijfspionage praat je over heel veel veiligheidsmaatregelen en dat kost bakken geld.
Keyplayers die met hun gezin (tijdelijk) in een vreemd lad moeten gaan wonen zijn een veelvoud per jaar kwijt van 2.5 ton.
Ik vrees dat je de kosten erg optimistisch inschat.
Ik vrees dat je overschat hoeveel de totale kosten hiervoor zijn. Het zijn leveranciers die elders fabrieken neerzetten en het is Apple die personeel van land A naar land B kan verhuizen hiervoor. Het zijn geen nieuwe kosten want men schuift deze functies van Land A naar Land B
Denk jij echt dat Apple zelf fabrieken heeft?
Tuurlijk niet, maar het is Apple die de productie wil spreiden. Ik neem aan dat Foxconn e.d. dan de rekening doorsturen...
Agh ja
Olie bedrijven moeten het nieuwe boor platform ook regelmatig opzoeken, dus prijzen maar wat omhoog van olie ook dan..

Hoop dat in 2023 mensen wakker worden dat het echt ongelofelijk knap stukje brainwashing is allemaal.

Prijzen hoeven helemaal niet omhoog bij Apple, ze doen het omdat grote groep consumenten dom genoeg zijn, om er blind akkoord mee te gaan
Prijzen hoeven helemaal niet omhoog bij Apple, ze doen het omdat grote groep consumenten dom genoeg zijn, om er blind akkoord mee te gaan
Ja, want de hele wereld heeft het niet begrepen behalve jij?

De prijzen moesten omhoog omdat de aandeelhouders graag centjes willen en de kosten stijgen. Apple is geen liefdadigheidsinstelling.
Ieder bedrijf zal de prijzen verhogen als ze in een positie zitten waarin ze zich dat kunnen veroorloven.
dus je bevestigd wat dutchKevv zegt.

" Ieder bedrijf zal de prijzen verhogen als ze in een positie zitten waarin ze zich dat kunnen veroorloven"

Op het moment dat wij niks meer meer kopen is het afgelopen en kunnen de prijzen in ene keer wel dalen.
Maar dat doen we helaas niet.
De bedrijven zorgen zelf voor een self-fulfilling prophecy. De bedrijven ontslaan personeel want "aankomende crisis". Bedrijven gooien de prijzen omhoog want inflatie danwel stagnatie van groei.

Goh, wat zou toch het enige logische gevolg zijn? Mensen gaan minder (dure) spulletjes kopen.

Weglopen met torenhoge winsten zolang het mogelijk is, tot het bubbeltje klapt en dan mag de maatschappij het maar lekker oplossen met de toegenomen armoede. Geen enkele vorm van maatschappelijke verantwoordelijkheid is er te vinden bij dit soort grote bedrijven.

Kapitaliseer de winst, socialiseer het verlies.
Weglopen met torenhoge winsten zolang het mogelijk is, tot het bubbeltje klapt en dan mag de maatschappij het maar lekker oplossen met de toegenomen armoede. Geen enkele vorm van maatschappelijke verantwoordelijkheid is er te vinden bij dit soort grote bedrijven.
Als je het nou hebt over kritieke levensbehoeften zou je een punt hebben, maar je verwacht toch niet serieus dat een fabrikant van _luxe_ artikelen zich bezig zou moeten houden met het betaalbaar maken van hun producten (voor zover ze zich niet in hun eigen vingers snijden met te hoge prijzen dan)?
Smartphones zijn luxe artikelen? Het is ook nog eens een budget fabrikant.

Ook van fabrikanten voor luxe goederen verwacht ik enige maatschappelijke verantwoordelijkheid. Deze bedrijven verdienen namelijk wel bakken met geld dankzij onze maatschappij. Wel de lusten, niet de lasten. Maar goed, die regeling geldt wel vaker niet voor grote bedrijven of rijke personen.
Ik bedoel de Apple die haar omzet heeft verhoogd terwijl lighting_ stelt dat alle techbedrijven het slechter doen.

En die prijsverhogingen zijn doorgevoerd in regio's waar de lokale munt zwakker tegenover de Dollar is komen te staan. In Amerika is de prijs bijvoorbeeld gelijk gebleven, in Nederland waar ten tijde van de introductie de lokale munt bijna 20% minder waard was geworden ten opzichte van de Dollar bij introductie is de prijs inderdaad verhoogd ter compensatie.
Ja, en toen de Euro sterk stond tegenover de dollar deden ze het niet maar was het gewoon een 1:1 conversie van dollar naar euro.
Apple doet het echt niet slecht hoor https://www.apple.com/nl/...0het%20voorgaande%20jaar.
$ 29 miljard uitgekeerd aan de aandeelhouders in Q4 alleen al.
Als de aantallen niet echt meer stijgen moeten:
- kosten omlaag (Chinees 'dwangarbeid')
- prijzen omhoog
- of beide ;)
Lol, en ik sta te popellen voor de Xiaomi 13.
Ze lopen beetje voorop de feiten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.