Sapphire kondigt twee Radeon 6700-kaarten zonder RX-voorvoegsel aan

Nadat donderdag de eerste afbeeldingen van de videokaart zijn verschenen, heeft Sapphire vrijdag zelf de Radeon 6700-serie wereldkundig gemaakt. Het gaat om kaarten zonder RX-voorvoegsel, met 10GB geheugen en minder compute-units dan XT-varianten.

De Radeon 6700-serie van Sapphire bestaat uit een reguliere Radeon 6700 en een vrijwel identieke Pulse-versie. Beide hebben een Navi 22-gpu met 36 compute-units, oftewel 2304 streamprocessors, met een gamekloksnelheid tot 2230MHz en een boostkloksnelheid tot 2495MHz. Beide beschikken over 10GB GDDR6-geheugen met een snelheid van 16Gbit/s.

Sapphire voorziet de kaarten van zijn Dual-X-koeling van twee ventilators. De total board power bedraagt 220W. Het gaat om de eerste op RDNA 2-gebaseerde kaarten zonder RX-voorvoegsel. De kaarten hebben dezelfde specificaties als de RX 6700M voor laptops, maar die hebben een tbp van 135W. VideoCardz wijst erop dat Sapphire ook al een kaart voor cryptomining met dezelfde configuratie had, de BC-2235 GPRO X080.

Techwebsite Cowcotland toonde donderdag al afbeeldingen van de Radeon 6700-modellen van Sapphire. Adviesprijzen heeft de fabrikant nog niet bekendgemaakt. Mogelijk gaat het om oem-modellen.

Sapphire Radeon 6700 (Pulse)Sapphire Radeon 6700 (Pulse)
AMD Radeon 6700 naast de RX 6700 XT en 6600 XT
Videokaart Radeon RX 6700 XT Radeon 6700 Radeon RX 6600 XT
Gpu Navi 22 XT Navi 22 XL Navi 23
Streamprocessors 2560 2304 2048
Geheugen 12GB GDDR6 (16Gbit/s) 10GB GDDR6 (16Gbit/s) 8GB GDDR6 (16Gbit/s)
Geheugenbus 192bit 160bit 128bit
Geheugenbandbreedte 384GB/s 320GB/s 256GB/s
Tbp 230W 220W 160W

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

03-06-2022 • 14:09

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

kleinere geheugenbus, zou kunnen dat dat aardig wat mining performance kost.
Kleiner dan de 6700 XT, groter dan de 6600 XT
Denk dat ze het best wel eens goed zouden kunnen doen aangezien ze oorspronkelijk bedoeld waren als mining kaarten. Dit zijn gewoon repurposed Sapphire GPRO X080 mining kaarten, echt identiek, de GPU, het VRAM en de koeler.
Zou goed kunnen ik volg het minen al lang niet meer, consumer minen was leuk in 2012-2014, toen minde je met 1 gpu net zoveel als waar je nu 3 hele rigs voor nodig hebt. Zelfs tijden meegemaakt dat goede mining gpu's binnen een dag waren terug gemined als je een nieuwe gehypte coin vanaf launch minde, dogecoin en maxcoin bijvoorbeeld, jammer dat je die tijden niet hebt meegemaakt.
Ze kunnen bij AMD gewoon echt niet marketen. Middenin een GPU generatie de naam conventie aanpassen. Wacht daar even mee tot de volgende serie. 8)7
als ze ooit nog een nieuwe 9700 pro uitbrengen dan koop ik die direct
Kijk, de “mislukte” oogst!

Ik krijg gelijk flashbacks naar het unlocken van een 6950 naar een 6970 :+

Edit: te vlug gelezen, lijkt daadwerkelijk een andere GPU te zijn excuus!

[Reactie gewijzigd door John Doos op 8 augustus 2024 19:22]

Lijkt wel sprekend op de PS5 GPU. Net als dat ik vermoed dat de 6700M ook allemaal hetzelfde ontwerp delen.

Wat wel opvalt is dat er geen GPU bij AMD te krijgen is die het XSX ontwerp deelt. Dat had een 6800 zonder RX kunnen worden.
Had de XSX niet een afwijkend ontwerp met verdeeld geheugen waarvan een deel sneller was dan het andere? Misschien kunnen die chips daarom niet zomaar in een GPU voor en PC gebruikt worden.
De geheugenbus staat los van de GPU. Je kunt bij de ontwerpen van AMD dus gewoon een GPU hebben en er een custom geheugenconfiguratie aanhangen.
Ik denk ook meteen aan console GPU’s. Zeker met de geruchten dat er Pro varianten van de consoles zitten aan te komen.
Hier een interessant item daarover van Digital Foundry. Zij denken dat, als ze er al gaan komen, het nog wel even kan duren. Chiptekorten, prijzen per transistor die niet dalen en de enorme lange crossgen periode (chiptekort), maakt dat next-gen nog niet echt is begonnen.

De prijzen per transistor die maar niet willen dalen is volgens hen het grootste probleem om een pro variant voor €499 te kunnen verkopen.
Lijkt me toch leuk om een keertje testen voor het minen. Als het net zo efficiënt in te stellen is als de RX 6600 (XT), en de prijs is gunstig, wie weet koop ik er dan 1 of 2
Ik denk dat je met de huidige roeringen in cryptoland veel te laat instapt. Sowieso levert zo'n kaart nauwelijks een drol op. Ik geef met mijn vaste energiecontract en zonnepanelen niet om stroomkosten, en heb een nieuwe AMD kaart, maar mij is dat de moeite niet waard. Ik krijg dan misschien een euro per dag? Ik heb er helemaal geen zin in.
Ik stap niet laat in, ben begonnen in 2017. Ik heb het over het toevoegen aan een bestaande 6600 XT/6700 XT mining rig die al sinds vorig jaar draait en Ravencoin aan het minen is, ROI is daarvan al gehaald begin van het jaar. Verder heb ik heel goedkoop stroom. Als ze efficiënt zijn en de juiste prijs hebben, kan het een leuke toevoeging zijn. Het is in de eerste plaats een hobby van me die ik gewoon interessant vind.
En die Radeon 6700 is zeker gratis? Of is elke kaart die je koopt een nieuwe instap? Volgens mij moet je toch echt eerst een investering doen voordat je enige ROI kan halen, en ik betwijfel of je deze nieuwe AMD kaarten al sinds 2017 hebt.
Nee zeker niet, maar als de prijs juist is, en het is efficiënt, een leuke toevoeging.
Nee ik ben al aan het minen sinds 2017, in mijn bericht staat duidelijk dat de rig waar ik het over heb sinds vorig jaar al draait, staat duidelijk in het bericht. Verder betaal ik de kaarten dan gewoon van het restant van de opbrengsten tot nu toe

[Reactie gewijzigd door SamuelRave op 8 augustus 2024 19:22]

En nee, ik verwacht met de huidige crypto markt geen snelle ROI, maar dat hoeft voor mij ook niet. Nogmaals, vind het gewoon ten eerste een leuke hobby
Kleinere Geheugenbus zal geen deugd doen …
Weet ik nog zonet niet. Dit zou een perfecte 1440p/1080p kaart kunnen worden vanwege de infinity cache. De 192bit geheugenbus bij de RX6700XT is ook de bottleneck niet. Ik kan alleen niet vinden hoe groot de cache is op deze kaarten, als 'ie 96MB of zelfs 64MB is doet die geheugenbus weinig kwaad. Ja, hij is trager dan de 6700XT, maar komt ook met lagere clocks en minder CUs.
Tbp is normaal een vooruitgang, maar dit is toch een stukje achteruitgang voor de lagere snelheden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.