G.Skill introduceert LT1-behuizing voor mATX-moederborden

G.Skill introduceert de LT1: een compacte mATX-behuizing met een zijpaneel van gehard glas en een open grille aan de voorzijde voor airflow. De LT1 heeft ruimte voor grafische kaarten tot 360mm, een aio-radiator tot 280mm en maximaal vijf opslagschijven.

De G.Skill LT1-behuizing ondersteunt zowel mATX- als de kleinere mini-ITX-formaatmoederborden. Er is ruimte voor grafische kaarten met een lengte tot 360mm. Ook ondersteunt de behuizing luchtkoelers met een hoogte tot 165mm. Aan de voorzijde van de LT1-behuizing zit een open grille, zodat de luchtstroom het systeem kan koelen. Door een 4mm dik gehard glaspaneel aan de zijkant kun je de interne hardware van buitenaf zien.

Er zitten vier bays voor 2,5"-opslagschijven in de behuizing en er is één 2,5"/3,5"-schijflade aanwezig. In totaal is er ruimte voor vijf opslagschijven. De audio-uitgang en microfooningang zitten los van elkaar in een paneel aan de bovenzijde van de behuizing, evenals de aan-uitknop en een resetknop. Verder zijn er twee USB 3.0-poorten en één USB 2.0-aansluiting aanwezig.

Volgens G.Skill biedt de voorkant van de behuizing ruimte voor twee 120mm- of 140mm-ventilators. Aan de bovenkant is dezelfde configuratie mogelijk en aan de achterkant past een enkele 120mm-ventilator. De fabrikant zegt dat er ook een 240mm- of 280mm-radiator aan de voorkant van de case past. Het is nog niet bekend wanneer de G.Skill LT1 beschikbaar is en voor welke prijs.

G.SKILL LT1 mATX Case
G.SKILL LT1 mATX CaseG.SKILL LT1 mATX CaseG.SKILL LT1 mATX Case

Door Sabine Schults

Redacteur

03-06-2022 • 14:37

26

Submitter: kennethlim

Reacties (26)

Sorteer op:

Weergave:

Mooie kast, die "grille" vind ik wel aansprekend. Waarom overigens zoveel 2,5" drivesslots, waarom kiest men niet liever voor een extra 3,5" bay?
Zijn hdds nog van deze tijd dan? Meeste mensen hebben 2 nvme van 1 of 2 tb , als je daat niet genoeg aan heb dan weet ik het ook niet meer, ik zelf heb 4 2tb nvme , dus ja….
Je weet het niet meer als mensen meer dan een paar TB nodig hebben en vervolgens geef je zelf aan dat je er al vier hebt (8TB dus). Daarnaast heb je vaak niet genoeg lanes om veel NVMe drives te plaatsen zonder hier een (theoretische) bottleneck te genereren.

Voor mij is 8TB te weinig om in totaal te hebben plus het is erg duur terwijl snelheid niet belangrijk is en een SSD niet altijd de betrouwbaarste oplossing is. Een losse 8TB HDD kost 'maar' rond de €130,- in een aanbieding, maar dan moet je wel een 3.5" slot hebben. Wat je heel vaak ziet is dat je twee tot drie schijven kwijt kunt waar ze hier maar ruimte hebben gelaten voor één schijf. Maar goed, iemand die net als ik wat meer data heeft, heeft genoeg keuze voor andere kasten.

Deze kast is sowieso een beetje vreemd in mijn ogen. Ze zorgen dat je twee 2.5" schijven plat naast het moederbord kunt plaatsen. Dat zorgt ervoor dat de kast in eens vrij groot is terwijl het in veel gevallen weinig toevoegt. Enige voordeel is wanneer je een lange GPU wilt gaan plaatsen van over de 30cm (deze kast kan tot 36cm aan). Echter heb ik m'n vraagtekens bij dit geheel. De plek waar de 2.5" schijven komen is wat verder uitgedeukt. Het zal niet de eerste keer zijn dat die schijven dan tegen een GPU aankomen. Dus is de vraag of je wel alle vier de 2.5" schijven kunt gebruiken op het moment dat je een lange GPU hebt. We gaan het zien.
De site van Gskill geeft een ander/duidelijker inzicht op plaatsing van 2,5" materiaal ..zie https://www.gskill.com/pr.../1643192939/LT1-mATX-Case
Er kunnen er blijkbaar 4 schijven achter de plaat bevestigd worden waar het moederbord op gemonteerd word ..
Tja dan ga je tog voor laptop hdds? Is ook een oplossing , en als je echt meer dan 6tb aan games heb doe je het beter dan ik met 700 steam games, en een paar non steam games zo als forza, mja er is altijd een optie om external hdds te gebruiken of een nas als je werkelijk zo een grote libary heb tog? Dat wil je niet opnieuw downloaden als de hdd kapot gaat, je wil redundancy hebben ,

[Reactie gewijzigd door KuroHana op 24 juli 2024 00:52]

2.5” harde schijven gaan helaas ook “maar” tot 5TB voor zover ik weet en dan zijn ze 2x zo dik als een 2.5” SSD wat al snel voor problemen kan zorgen.

Sowieso gaat het hier niet per se alleen maar om een game library..
Tja je ken niet alles hebben tog? Dan moeten de mensen die een 3.5hdd willen er / of iets op verzinnen, b.v. Een “fan to hdd bracked” als je speciaal deze kast wil, of gewoon investeren in 15tb kioxia ssd’s
Nu weet ik natuurlijk niet wat je opslaat lokaal op je PC.

Maar is voor de meeste mensen dan niet een NAS beter als ze zoveel lokale storage vereisen?
Zal natuurlijk ook afhangen van wat men op op zet. Als jij je hele steam library op je PC geinstalleerd wil dan is een NAS natuurlijk geen optie.
Voor data wat snel toegankelijk moet zijn heb ik 2 NVMe's de rest staat op reguliere HDD's 2x8TB (backups, muziek, project bestanden etc etc)
Mja daar heb je een nas voor tog? Dit is echt een toekomst kast waar je alleen maar ssd’s gebruik ,

Of je gebruik gewoon een externe hdd als je er zo erg mee zit, je ken niet een kast maker verplichten om 3.5” hdds te behouden , het is al knap dat er 1 in ken tog?

En 4 4-8 tb ssds is een hoop , als je echt iets specefieks als deze kast wil moet je er wel wat voor over hebben, anders zijn er altijd andere kasten net zo als fractal meshify 2 , of lian-li o11

Anders kunnen we ook wel gaan klagen over de cooler master nr200p tog?

[Reactie gewijzigd door KuroHana op 24 juli 2024 00:52]

Ik heb toch echt een stuk of 4 WD REDs. dat gaat niet passen in een 2,5 "
Tja dan is een meshify een betere optie, als je het niet extern wil, ook daar gaan er maar 2-3 in, tenzij je de normal of xl neem

Daarom heb ik een zo zuinig mogelijke unraid gemaakt met 8x 18tb node 804, gemaakt, met oude hardware, zelf hen ik een meshify 2 compact mer aorus master x570s 4x2tb nvme , voor alle games, en media gaat naar de nas ergens in de kast,

[Reactie gewijzigd door KuroHana op 24 juli 2024 00:52]

als je ziet waar die zitten dan weet je het al: plaatsopvulling achter de moederbord-tray, waar je toch nix anders kwijt kan wegens te smal
Omdat dit de markt is voor een kleine compacte case. Daar past zo'n grote lompe schijf niet zo lekker in. Als je dat wilt moet je een andere case kopen.
Net als een Maybach :)
Kastfabrikanten die moederborden maken en Memory fabrikanten die kasten maken.
What a world we live in
Maar die fabrikanten maken ook helemaal geen kasten. Dit zijn kasten van bedrijven die een onbekende naam hebben, maar toch hun spul wil verkopen. Om dat op te lossen gaan ze langs bij een bekende PC fabrikant en vragen ze of ze hun naam op de kast mogen plakken voor een zak geld. Hierdoor word de onbekende kast ineens een kast van een ''bekend merk''. Want oh wee als op die kast de naam ''Chiazang'' staat ipv ''G.Skill''.

Precies hetzelfde is met voedingen gebeurd. Denk je nu werkelijk dat Corsair en Cooler Master hun eigen voedingen maakt? HA, leuke grap. De Corsair RM voedingen worden door Channel Well Technology gemaakt (CWT). Dit zijn tevens PRECIES dezelfde voedingen als de MSI MPG voedingen. Dezeflde doos, dezelfde associares, en dezelfde interne PCB. Ik durf voor €50 te wedden dat ik het PCB van die MSI voeding in de behuizing van de Corsair kan stoppen.

Maarja, men wil een voeding met het naampje ''Corsair'' want als er op de voeding ''CWT'' staat gaat iedereen ervanuit dat het een crap powersupply is, en word je op de r/PCMR een ''noob'' genoemd. De wallmarkt PC van een paar jaar geleden was daar ook een prachtig voorbeeld van. Iedereen in die comment sectie schreeuwde dat het een crapvoeding was, maar achteraf gezien maakt Great Wall de Corsair CX voedingen.

Van de pricewatch van de normale voedingen maakt alleen Corsair, FSP en SuperFlower zelf nog voedingen. De rest is allemaal rebrands van verschillende OEM's.

[Reactie gewijzigd door rickboy333 op 24 juli 2024 00:52]

Dat soort vergelijkingen gaat soms wel op, maar er komt meer bij kijken.
Je kan twee, of meerdere, producten waarvan jij denkt dat ze hetzelfde zijn niet zonder meer gelijkstellen.
  • Zijn alle gebruikte onderdelen van het "A" en "B"-merk van dezelfde kwaliteit?
  • Wat is het verwachte uitvalspercentage van de fabrikant? (in het geval van een OEM dus de naamgever)
  • Hoe lang is de garantieperiode?
  • Wat zijn de garantievoorwaarden?
  • Hoe betrouwbaar en bereikbaar is de after sales service?
  • Is de functionaliteit gelijk?
Duurkoop is heus niet altijd een garantie voor kwaliteit. Ik heb mij vorig jaar over laten halen om een andere voeding te kopen...van de 4 gingen er 3 binnen twee maanden stuk. Ik ben maar weer terug gegaan naar mijn oude vertrouwde merk.

Zo heb ik ook, min of meer meer noodzakelijk, een HP laptop aangeschaft. Nu was ik al geen groot HP fan, maar mijn volgende laptop gaat toch echt weer een Clevo worden, en daar mag van mij ook best Medion op staan.

Een "merk" zegt niet alles, maar het geeft vaak wel iets meer gemak voor de gemiddelde koper, mocht er iets mis gaan.

Zelf ben ik niet zo van de glazen zijkantjes, LEDjes en branding. Hoe minder ik van een merknaam zie, hoe beter...en ja, er zijn heel veel goede "B"-merken, die geen vermogen uitgeven aan reclame. Dat heb je ook met appelsap, toiletpapier en pizzas. Slim winkelen scheelt je behoorlijk. Dat maak je fanboys nooit wijs, maar... er is ook heel veel rommel op de markt. Je moet dus wel weten waar je aan begint.

...ehm...

On Topic:
De kast...ach...Leuk dat we noemen dat het paneel van glas is, maar de rest dan? Karton? Plastic? Aluminium?
De vormgeving is...nou ja...het is een kast. Net zoiets als de meeste mobiele telefoons van tegenwoordig...niet bijzonder.
Worden die irritante RGB-fans meegeleverd of moet je extra geld uittrekken voor de koeling? Zitten er stoffilters voor de luchtinlaat aan de voorkant?

Inclusief 3 fans zou ik voor deze kast niet meer dan 50 Euro in gedachte hebben.

Feedback puntje (geen zin om dat via feedback te doen):
Kennelijk is de ruimte voor grafische kaarten (moet dat niet een enkele "grafische kaart" zijn?) van 360mm erg belangrijk want het wordt twee maal genoemd.

[Reactie gewijzigd door Dazenet op 24 juli 2024 00:52]

Ik durf voor €50 te wedden
Dan sta je ook niet echt zeker van je zaak.
Men wil liever alles van dezelfde fabrikant omdat dit qua looks en feel veel beter op elkaar aansluit. Als je een systeem samenstelt is het maar hopen of de kleuren een beetje gelijk aan elkaar zijn. Denk dat je hiermee stiekem toch best wat afzetmarkt hebt. Al zouden ze niks aan deze kast verdienen, ze verkopen wel meer geheugen, idem voor de NZXT spulletjes het past wel goed bij elkaar dus men is dan sneller en makkelijker geslaagd. Dus marketingtechnisch in eerste instantie met alle kasten fabrikanten een dom idee, tot je de rest van het assortiment daardoor kan aanprijzen.

[Reactie gewijzigd door downcom op 24 juli 2024 00:52]

Mooie kast, maar begrijp nu echt niet waarom er een USB 2.0 poort en geen USB-C poort bovenaan zit?
Daar zou ik ‘m dus voor laten staan. Ik wil anno 2022 minstens 1 (maar liever nog meer) USB-C poort(en) op een bereikbare plaats. Onbegrijpelijke keuze voor een nieuw model.
Ziet er goed uit, ik zie wel wat gelijkenissen met Phanteks, maar dat hoeft zeker niet negatief te zijn.
Dit vind ik mooier dan kasten met 'gatenkaas' (mesh).

Hij lijkt nog wel vrij ruim voor een mATX.
Mooie kast, Fijn dat er veel lucht doorheen kan.

Jammer geen USB C er op
Daar valt altijd wel wat op te verzinnen tog? Een extensie kabel of een hubje aan je moederboord, en je ken een usb-c bracket kopen en in de expansie slot plaatsen, zo als ik aan gaf , je ken niet een maker verplichten om alles in een zo klein mogelijke kast te plaatsen,

Ik zou persoonlijk gewoon fractal torrent mini gaan

[Reactie gewijzigd door KuroHana op 24 juli 2024 00:52]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.