Niels Tijssen wees ons het nieuws dat het Amerikaanse congres van plan is om een nieuw wetsvoorstel in te dienen. Het congres wil het verplicht stellen om door de regering goedgekeurde beveiligingstechnologieën te gebruiken in alle in de toekomst geleverde hard- en software. Met het wetsvoorstel wil de regering het onmogelijk maken om illegaal verkregen data te kopiëren of op te slaan. Het gaat daarbij onder andere om DVD-rips en MP3's. Deze wet is een uitbreiding van de beruchte Digital Millennium Copyright Act. Het wetsvoorstel, de Security Systems Standards and Certifiation Act of SSSCA, maakt het ook illegaal om firmware (met illegale bedoelingen) te flashen of om modchips op de markt te brengen.
Volgens bronnen zou Disney een van de grootste supporters zijn van de nieuwe maatregel, omdat dit het onmogelijk zou maken om illegaal gekopieerde films te verspreiden. Ondanks de steun van bedrijven als Disney duikt er natuurlijk ook gelijk veel kritiek op. Vooral het idee dat de regering een deel van de programmacode bepaalt, bevalt niet iedereen:
"The government is mandating what your technology has to do," says Cindy Cohn, the legal director of the Electronic Frontier Foundation of the SSSCA. "The government's now in some ways effectively writing code that anyone who makes anything with a microprocessor has to implement in anything they make. I'm unaware of any other requirement like that."
[..] Sonia Arrison, a technology policy analyst at the free-market Pacific Research Institute, said, "Some parts of this go too far.... Would this mean that if I distributed a file that I received from someone who had broken security technology that I would be breaking the law? Sounds like it."