Ziggo Go kampt met storing

VodafoneZiggo's dienst Ziggo Go om tv te kijken kampt met een storing, zo bevestigt de provider. Het is nog onbekend waar het probleem zit, maar klanten krijgen de melding dat ze geen geschikt abonnement hebben om een video af te spelen.

Het probleem speelt sinds woensdag eerder op de dag, zo blijkt uit een topic op het Ziggo-forum. Inmiddels bevestigt de webcare op Twitter dat er een storing is. Het is onbekend of de storing zich voordoet bij alle klanten of dat het gaat om een deel van de klanten.

De storing leidt ertoe dat klanten niet langer programma's, films of series live kunnen kijken of terug kunnen kijken via Ziggo Go, onafhankelijk van op welk platform de app draait. Ziggo heeft geen indicatie gegeven van hoe lang de storing gaat duren of wat de oorzaak is.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

19-08-2020 • 19:25

64

Reacties (64)

64
52
15
1
0
14
Wijzig sortering
Effe offtopic maar wel relevant puur aan Ziggo Go. Ik gebruikte altijd Ziggo Go met internet van Ziggo ging dat altijd prima. Maar sinds ik inlog met iemand zijn ziggo account. Op mijn glasvezel(KPN) verbinding krijg je ineens verbindings probleem meldingen en haperingen terwijl mijn Glasvezelverbinding veel stabieler is dan het kabel internet van Ziggo. Waarom word dit bewust door Ziggo gesaboteerd ? Is er iemand die hetzelfde ervaart ?
Volgens Ziggo is Ziggo Go bedoelt als een in-huis oplossing voor een 2e of 3e TV.
Dus niet bedoelt voor andere netwerken.
Zie hier:
https://community.ziggo.n...v-en-amazon-fire-tv-57872
Er zijn 2 verschillende Go diensten:
1. Ziggo Go App voor mobiele platformen als Android en iOS.
2. Ziggo Go TV App voor Android TV, Apple TV en Amazon Fire Stick.

Met de eerste dienst kan je overal kijken en vanaf elk netwerk.
Met de tweede dienst kan je enkel kijken vanaf een Ziggo netwerk (vaste internet aansluiting vereist). Deze is dus bedoelt voor 2e, 3e tv etc.
Er zit aan beide diensten wel een beperking op het aantal connecties maar die weet ik even niet uit m’n hoofd.
De Ziggo Go TV App vind ik echt beroerd werken(op Apple TV) continu de melding dat er teveel gebruikers zijn(terwijl dit niet zo is). En bij Replay is heel vaak de play button niet zichtbaar en zie je de melding dat het programma niet beschikbaar is, na een herstart van de AppleTV werkt het weer wel. Volgens webcare van Ziggo zijn deze problemen bekend en word aan de oplossing gewerkt helaas gaat dat allemaal niet zo snel en is de app daardoor nog steeds in de beta fase.
Ja herken ik. Ik ben daarom weer terug gegaan naar NLZiet op m'n Apple TV. Liever betalen voor iets wat werkt, dan een gratis app die alleen maar ergernis opwekt.

[Reactie gewijzigd door Anand op 22 juli 2024 21:37]

Er is niks gratis aan de Ziggo Go app voor Apple TV. Zonder Ziggo vaste aansluiting kan je niet kijken op de Apple TV. Je hebt daarbij ook een TV abonnement nodig zodat je toegang hebt tot Ziggo Go.
Maar het is toch niet verrassend dat het vol bugs zit? Ziggo heeft er tenslotte minimaal 2 jaar aan gewerkt en elke dienst die Ziggo levert werkt natuurlijk geheel zonder problemen. Maar goed, even iets serieuzer, als de issues bekend zijn dan zullen ze vast opgelost worden (ooit).
Gebruik de app af en toe, redelijk probleemloos. Hopelijk verbeteren ze het snel en gooien ze de beeldkwaliteit omhoog.
Ziggo Go is er ook nog via browser op Windows en MacOS.
Overigens werkt het bij mij wel. Chrome browser, Windows 10, op Ziggo netwerk thuis.
Werkt ook in Firefox op Kubuntu (Linus)
Kun je dan met bijvoorbeeld een Mi TV stick met Android TV, alleen Ziggo GO kijken als je ook internet van Ziggo hebt? Of hoe zit dat precies? Ben zelf ook aan het zoeken maar moet icm internet van TELE2...
Wellicht even op website van Ziggo kijken of in de voorwaarden kijken (of de klantenservice bellen):
U kunt de Dienst uitsluitend gebruiken indien u een overeenkomst met Ziggo heeft met betrekking tot de levering van televisie en radio. Indien uw abonnement op deze diensten om welke reden dan ook eindigt, wordt de Dienst automatisch beëindigd.
Oké vandaar dat het niet goed werkt hier.
Dat zou niet uit moeten maken.

Een betalende klant die alleen standaard kabelTV heeft van Ziggo en weer internet van een andere (mobiele) provider (zoals KPN, Tele2 of T-Mobile) kan ook gewoon op de iPad, iPhone of Samsung tv kijken.

Android TV is weer een ander verhaal. Daar moet je wel Ziggo internet voor hebben. De mobiele apps niet.
wat een onzin, ziggo adverteert zelf dat je via "ziggo go" gewoon op vakantie tv kunt kijken via bv. je tablet, dus echt niet bedoelt voor alleen thuis op hun eigen netwerk.

voor Apple TV of andere set-top kastjes is de beperking dat je op een Ziggo internet lijn moet zitten er wel. De reden daarvoor vind je in het artikel waar je naar verwijst.
ik heb anders geen enkel probleem met ziggo go (als gevolg van mijn ziggo TV-basis abo) op mijn tablet via een T-mobile glasverbinding.

Als dat niet de bedoeling was dan had Ziggo het gebruik van die app kunnen blokkeren voor TV abonnees die geen internet van afneemt maar dat doen ze niet.
Dat zou dus ook betekenen dat als jij ergens in een hotel, op de camping of vakantiepark bent en daar via de aangeboden WiFi verbinding van de ZiggoGO App gebruik maakt je automatische geknepen kan worden omdat het WiFi netwerk toevallig via een KPN lijn loopt.

Denk eerlijk gezegd niet dat Ziggo het tot in die details gaat zitten controleren, dat kost meer moeite en klachten van klanten met legetieme use-cases (zoals hierboven beschreven als voorbeeld :P) dan het ze oplevert.

[Reactie gewijzigd door !mark op 22 juli 2024 21:37]

Nee want er is een verschil tussen de Ziggo Go app en de Ziggo Go TV app wat BaszCore duidelijk maakte. Ik wist dat verschil zelf niet.
Hetzelfde hierzo. Heb vrij snelle fiber verbinding via Caiway. Als schoonfamilie over de vloer is met tablet of pc met Ziggo Go dan hebben ze haperingen. Bij hen thuis geen probleem.
Overigens hebben zij momenteel ook geen last van Ziggo Go heb ik begrepen. Geen idee welke versie van de app ze gebruiken.
Nooit problemen gehad, ook niet op wifi "on the road" (hotels, restaurants, etc.). Dit wordt mijn inziens dus niet gesaboteerd zoals je suggereert.
Heel vreemd. Kan het zijn dat Ziggo IP adressen vergelijkt die gericht zijn aan particulier en bedrijven ?
En dan de IP's van huis adressen herkent. Het is toch vrij raar dat ik sindsdien verbindingsproblemen ervaar met Ziggo Go en daarvoor niet. Het gaat in mijn geval om de app in Windows 10 store.
Heel vreemd. Kan het zijn dat Ziggo IP adressen vergelijkt die gericht zijn aan particulier en bedrijven ?
Nou... Ik ben niet alleen niet in het Ziggo netwerk, ook ben ik in het buitenland en kijk ook regelmatig Ziggo Go, maar zelfs hier werkt het vlekkeloos.

Wel heb ik problemen met de chromecast 3 met Ziggo Go. Chromecast crasht
Met de chromecast 2 nergens last van. Maar goed, dat is een heel ander probleem :+
Bedankt voor je reactie. Ik gaat kijken of er ergens voor een leuke prijs een Chromecast 2 te koop is.
Bewust sabotage zal het niet zijn maar indien ze - en dat verwacht ik - een eigen cdn gebruiken op het eigen netwerk gehost aan de rand van het netwerk kan dit de oorzaak zijn. Als je via een internet exchange of waarschijnlijker via andere peerings moet verbinden zijn sommige providers een beetje picky. Dan is bijvoorbeeld de koppeling tussen KPN en Ziggo maar redelijk beperkt en dan is dit de oorzaak van de problemen. Dit is een voorbeeld maar peering is soms erg complex en kan over de rug van de klanten soms problemen geven. Cogent en Liberty Global staan/stonden hier nog wel eens bekend om, de Amerikaanse isp's idem dito.
ik heb het probleem ook als ik mijn computer aansluit op de tv en via mijn pc naar ziggogo surf.

als ik direct vanaf mijn tv de internet browser van mijn tv gebruik en naar ziggogo ga heb ik er geen problemen mee.
De vriend van mijn zus maakt regelmatig gebruik van de Ziggo Go van zijn vader. Zelf hebben ze KPN. Nooit problemen daar eigenlijk.
Jup. Zelfde hier. Heb ziggo voor tv en glasvezel internet van kpn. Mediabox next en ziggo go gaan allemaal via kpn, maar de laatste tijd gaat 't steeds vaker mis.
Het rare is https://go.ziggosporttotaal.nl/ is wel te bestellen. Maar het werkt dan niet goed op internet wat niet van Ziggo is.
Ik ervaar hetzelfde met KPN glasvezel... maar is meestal bij de eerste keer opstarten, als ik daarna de app sluit en weer start is het over.
Anoniem: 57381 @Pas_PC19 augustus 2020 21:33
Ja, dat is al weken een drama! Formule1 is niet zonder problemen te kijken..... 4 vd laatste 5 keer problemen ondervonden. Echt heel slecht!
Waarschijnlijk komt dit omdat je IPv6 aan hebt staan op je glasvezel verbinding. Ik had hetzelfde probleem, na het uitzetten van IPv6 werkt Ziggo Go zonder problemen op mijn KPN Glasvezel verbinding.
Heb ook met IPv4 problemen., Bedankt voor het meedenken
Wordt niet gesaboteerd. Heb op de meest brakke Franse Internet verbinding nog live Formule 1 zitten kijken.. Ging nog best aardig...
Ja, hier hetzelfde. Ik gebruik het alleen voor de F1 , maar idd ,random buffering enzo.
Ik heb hetzelfde als ik op een ander netwerk zit.
- Zakelijk glasvezel en Ziggo Go geeft een slechte internet verbinding aan.
- Idem mobiel (router op 4G via T-Mobile), waar NL-Ziet het wel zonder haperingen of meldingen doet.
Hier geen problemen (19.29), Live TV en Movies&Series werkt probleemloos op Mac/Firefox, iPad en Android tablet...
Bericht klopt vanaf middag "geen geschikt abonnement" om 19u37 nog steeds zo.
Kijk nu as we speak via ziggo go op een android tablet. Geen problemen hier. Via Ziggo netwerk.
Mijn ziggo go via android app en via chrome op laptop werken allebei
Hier werkt Ziggo Go normaal

Het enige wat ik te zien krijg

Geen programma gegevens beschikbaar.

Maar klik ik er op, wordt het gewoon gestart.
Voor wie zich zorgen maakt over de pay per view voor Bayern - Lyon via Ziggo Sport Go: net aangeschaft en werkt hier prima.
Apple TV + Ziggo Go = No. werkte eerst wel goed, maar nu blijft de app maar laden en laden bij het starten van een programma die je wilt terugkijken. Reset werkt ook niet.
Misschien een test met niet-ziggo-verbinding gebruikers die misging. Ben benieuwd naar de getallen van gebruikers zoals ik, die vanaf een niet ziggo netwerk ziggo go gebruiken. Zij lijken degenen met problemen.
In elk geval ik even op onderzoek bij de kpn, blijkt dat ik daar voor €10 bovenop mijn bedrag voor kpn glas 65 zenders krijg, terwijl ik er zo'n 30 krijg bij ziggo voor €19,50. Beetje dief van mijn eigen portemonnee lijkt. Blijft de ellende dat ik dan voor de huiskamer tv met de kpn een extra kastje nodig heb, en bij ziggo is het direct vanaf de coax.
Hier ook problemen via internet van Ziggo, zowel op Android TV als op iPhone.
Dus ook hun eigen netwerk, did not know, thx.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.