Ortep maakt melding van een kort maar krachtig berichtje op Planet over SafeWeb, een website die het mogelijk maakt om eenvoudig volledig anoniem andere websites te bezoeken onder de slogan "SafeWeb provides the first free, completely private and secure way to surf the Web anywhere, anytime".
Dit SafeWeb blijkt namelijk een deal te hebben gesloten met de Amerikaanse CIA, nu niet direct een organisatie die je associeert met (je eigen) privacy:
Safeweb een eenvoudige maar effectieve website om anoniem over het internet te surfen, zegt een overeenkomst te hebben gesloten met de CIA. De Amerikaanse geheime dienst wil de website gebruiken om haar agenten volledig anoniem over internet te laten surfen.
Safeweb maskeert het internetgebruik. De IP-nummers en cookies worden niet opgeslagen zodat het traceren van bezoekers bijna onmogelijk is. Saudie-Arabie heeft de dienst binnen het land geblokkeerd.
Het webbedrijfje zelf suggereert dat de CIA via Safeweb makkelijk contact kan houden met agenten in het buitenland. Twee jaar geleden begon de CIA een eigen venture capital fonds In-Q-tel, juist om dit soort technieken te laten ontwikkelen.
Welkom in de wondere wereld die internet heet.... Overigens is een (pers)bericht van deze strekking nog niet op de website van SafeWeb zelf te vinden.