Impossible Aerospace presenteert drone die tot twee uur kan vliegen

De Amerikaanse start-up Impossible Aerospace presenteert een drone die tot 120 minuten in de lucht kan blijven op een acculading. Eind dit jaar moet de drone beschikbaar zijn. Het bedrijf heeft 9,4 miljoen dollar opgehaald bij investeerders.

Impossible Aerospace laat in een tweet weten dat zijn US-1-drone vanaf eind dit jaar verkrijgbaar is. Het gaat om een drone met afmetingen van 66x66cm, waarbij de accucellen in het frame zijn verwerkt. Volgens de makers is de drone ontworpen rondom de accu en vormen de cellen de primaire structuur.

De drone weegt 7,1kg en kan op een acculading tot 120 minuten vliegen zonder payload. De maximale payload is 1,3kg en met dat gewicht is de vliegtijd maximaal 78 minuten. Volgens Impossible Aerospace haalt de US-1 een snelheid van 19 meter per seconde en kan er een afstand van 75km afgelegd worden.

Het bedrijf levert een controller mee en ook een grondstation, met daarin een 20"-scherm voor video en een 12"-scherm met bedieningsknoppen. De videolink, die bestaat uit een 1080p-signaal op 60fps, is voorzien van aes128-encryptie. Volgens The Verge verkoopt het bedrijf de US-1-drone voor 7500 dollar. Er is ook een versie met een Flir-warmtecamera, die kost 10.000 dollar.

Impossible Aerospace heeft 9,4 miljoen dollar opgehaald bij investeerders, omgerekend zo'n 8,1 miljoen euro. Onder andere Airbus stopt geld in de start-up. Het bedrijf wil met het geld de US-1 produceren en toekomstige producten ontwikkelen.

Impossible Aerospace US-1

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

11-09-2018 • 18:42

76

Reacties (76)

76
75
53
1
0
14
Wijzig sortering
Maar op 75km afstand, is het signaal toch allang verdwenen?
De afstand die het kan afleggen. Niet de afstand tot de zender.
Of denk jij dat dit ding na opstijgen nog maar in 1 richting kan vliegen?

De snelheid is ook behoorlijk

19 m/s = 68,4 km/u
Wel apart dat ie dan slechts 75KM kan afleggen. 120 minuten max vliegen brengt mij toch gauw op zo’n kleine 100 KM bij 68,4km/u. Iets zegt mij dus dat de gemiddelde snelheid fiks lager ligt of er rekening wordt gehouden met het maximum gewicht.

Mijn mavic air doet ook 19m/s en ik kan je vertellen dat zoiets heel hard gaat. Echter trekt dit wel een enorme aanslag op je accuduur dus die 75KM zal nooit op topsnelheid gevlogen zijn. Afgaande van de maximum vliegduur en afstand zullen normale snelheden toch eerder richting de 50km/u liggen. Nog steeds enorm snel voor een drone in die klasse (met 7 kg echt geen lichtgewicht), maar wel anders dan wat de maximale specs doen vermoeden.
Er staat nergens dat het de gemiddelde snelheid is. Het is de snelheid die hij kan behalen.
Afgaande op de 120 minuten accuduur en de 75km bereik zou ik zeggen dat dat met een gemiddelde snelheid van 37,5km/u gebeurt :+
Als je "tot 2 uur" leest bij een claim, weet je dat een jurist er naar gekeken heeft en dat 2 uur theoretisch mogelijk is in heel specifieke omstandigheden. Mijn auto kan ook "tot 10 uur rijden op een volle tank", maar als ik de maximale snelheid ga rijden ga ik dat never-nooit-niet halen, denk dat hij dan in 1-2 uur wel leeg is :P Deze drone kan dus ook echt niet 2 uur op topsnelheid vliegen.

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 23 juli 2024 16:16]

Vergeet niet dat kruissnelheid niet hetzelfde is als topsnelheid. Niettemin goede specs.
Als-ie plankgas gaat, doet dat wel wat af aan de tijd, net als met je auto ;) .
Hij kan denk ik 120 minuten op de plaatst hoveren.
Je kan de meeste drones ook programmeren om een bepaalde route te bekijken, beetje rond turen met de camera (of een object volgen) en weer terugvliegen.
Dua je drukt op start en een uurtje later komt ie weer terug. Kan erg handig zijn in bijvoorbeeld een actieve vulkaan of zoiets.

[Reactie gewijzigd door flippy op 23 juli 2024 16:16]

Als je dat doet dan ben je in elk geval in Nederland wel heel erg fout bezig. Je moet daar altijd zicht houden op de drone zelf (dus niet remote). Logisch ook want het ding kan zo tegen een vliegtuig of helikopter aanvliegen.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 16:16]

Volgens de specs heb je nog bereik op 75 km.
Je ziet daarna alleen je drone nooit meer terug. Met een snelheid van 68,4 kilometer per uur is hij nooit snel genoeg om binnen 2 uur 150 km af te leggen.
Het is mij niet helemaal duidelijk hoe deze drone opgeladen wordt. Maar met 1,2kW is het in elk geval geen kleine oplader. Een mogelijkheid zou dus een laadstation kunnen zijn en daar kan je er natuurlijk meerdere van verspreiden over een groot gebied.
Simkaart erin en via 4G signalen sturen :Y)
"Toets 1 voor opstijgen, toets 2 voor vooruit... ...dit keuzemenu nogmaals luisteren, toets 9"

Alle gekheid op een stokje, ik heb ooit wel een robot gezien die je via DTMF kon aansturen (die pieptonen bij het indrukken van een nummer tijdens het bellen).

Zolang de flight controller het apparaat in de lucht houdt zou je via sms idd een volgende coördinaat kunnen sturen, waar die dan zelfstandig naartoe vliegt.
Met 4G kun je van internet gebruik maken. In Linux Magazine is voor besturing op afstand al een eenvoudige oplossing aangedragen: http://www.linuxmag.nl/co...er-met-python-rest-server
Voor de zekerheid nog even ssh toevoegen ... ;)
??? Als jij via 4G internet moet je dan de URL ook via T9 met je cijfertoetsen invoeren? 8)7 Ik bedoel natuurlijk gewoon een realtime internetverbinding via 4G :)

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 23 juli 2024 16:16]

Met een goeie straler is het wel mogelijk om een verbinding tot stand te houden.
Hmm ik heb een transmitter liggen, welke ik een hd signaal makkelijk op die afstand kan versturen, echter moet je ook niet in een kamer staan met die transmitter waneer die in een drone zit, tenzij je geen kinderen wilt
In de specs staat "· Distance: Up to 75 kilometers" dat zou betekenen dat het HD zender en vliegbereik idd to 75km zou kunnen.

https://impossible.aero/w...-design-1-detail-side.pdf
Nee het gaat daar om vliegafstand
Ik vlieg met veel verschillende drone's. Als ze een max distance aangeven bedoelen ze vaak max reikwijdte.
Anders hadden ze dit anders moeten formuleren.
Jeetje geniaal, nu ook de tour filmen met deze apparaten?

Leuke vraag; wat is veiliger een helicopter bij een event of zo'n drone? Ik neig naar het tweede.

edit; samenvatting van onderstaande om een drone veiliger te krijgen dan een helicopter;
  • Geen quadrocopter maar hexacopter ivm redundantie
  • Sensoren plaatsen voor near field collission detection
  • Actief attenderen bestuurder mbt hoogte en locaties waar je wel/niet mag vliegen
  • Parachute
Lijkt me best haalbaar toch? De business case (korte google query); 250,- tot 800,- dollar per uur (Amerika, dus wellicht EU nog duurder). Dat betekend dat je met 2 etappes in de tour je je drone eruit hebt.

[Reactie gewijzigd door Flappiewappie op 23 juli 2024 16:16]

Hoeveel helicopters zijn de afgelopen decennia neergestort op sporters en/of publiek tijdens de tour?

Ik neig naar het eerste dus. :) Er hoeft maar één drone de komende 20 jaar iemand een bloedneus te bezorgen en de helicopter heeft het al gewonnen. :+
Helicopters hebben de wetten van de natuur in hun voordeel werken als ze uit de lucht komen vallen. Die drones donderen ongecontroleerd naar beneden
Nou nee defecte counter torq props en spint on gecontroleerd dus helicopter stort niet veiliger neer.
Vliegtuigen met stabile zweef eigenschappen zijn veiliger die blijven bestuurbaar bij motor uitval.

Waarbij wing efficienter is dan heli.
Zolang een copter een bepaalde voorwaartse snelheid heeft, (verschilt bij elk model) kunnen ze veilig blijven verder vliegen i.p.v. neer storten bij torq prop failure. (Maar wel met beetje extra moeite, de meeste ervaren piloten kunnen hier wel mee om)
Het landen zal super moeilijk zijn, maar ook dit kan veilig gebeuren als de piloot ervoor getraind is of ervaren genoeg is met het coptermodel

[Reactie gewijzigd door efari op 23 juli 2024 16:16]

Verplichte nood parachute voor drones?
Totdat men ook de kosten mee gaat nemen :)
We hadden het over veiliger toch? :)
Ja je hebt helemaal gelijk hoor. Ging mij alleen even om het totaalplaatje. Als we het toch over veiliger hebben: Als er een drone neerstort op een groep mensen zijn er misschien 1 a 2 gewonden. Stort een heli neer op de toeschouwers zijn er veel meer slachtoffers. Zo bekeken kunnen er wel een paar drones neerstorten vóórdat de heli ook echt 'veiliger' is.
Veiliger is copter reduncdantie.
1 hoofd prop en 1 counter torq prop is dus niet veiliger.
4 props ook niet.
Maar 6 prop kan er 1 uitvallen dan wordt de torq counter prop ook uitgeschakeld en blijft dus gestabiliseerd met 1/3 minder thrust.

Dus veiliger is hexa copter maar houd in kleinere minder efficiente drone.
Hoe groter hoe efficienter dus klassieke copter met 1 hoofd prop en counter torq prop zijn efficienter.
Hexa of meer is veiliger mits voldoende thrust bij uitval motoren props ESC.
Een helikopter heeft een piloot, die het echt heel erg vindt als het ding naar beneden komt. En niet gaat vliegen als 1 van de wieken gisteren een boom heeft geraakt.
Een helikopter kan (naar verluidt) sturen en landen als de motor uitvalt - en de piloot zal daar zijn uiterste best voor doen. Een drone valt dan (bij mijn weten) gewoon omlaag.
Een helikopter kan (naar verluidt) sturen en landen als de motor uitvalt
Dat hangt er natuurlijk van af; het zal je niet in 100% van de gevallen redden of mogelijk zijn, maar, ja, er is zoiets als autorotatie.
Een drone valt dan (bij mijn weten) gewoon omlaag.
Het principe van autorotatie geldt natuurlijk ook voor een drone, maar ik weet te weinig van drones af in hoeverre dat ook echt voorkomt / gebruikt wordt.

[Reactie gewijzigd door RobIII op 23 juli 2024 16:16]

Autorotatie is alleen mogelijk als je de hoek van je rotors kan aanpassen en daarmee de lift richting kan veranderen. Drones hebben (vaak) rotors van solide plastic en zijn daardoor niet in staat om auto rotatie toe te passen.
Je hebt hele mooie drone parachutes. Kan je de impact al heel erg mee verkleinen.
Collective pitch er zijn excotische quadcopter die dat ook hebben.
Autorotatie is een hele veilige manier om een landing uit te voeren, maar het vereist wel een minimale vlieghoogte. Daarom zie je dat helikopters die laag over dicht bevolkte gebieden vliegen, dubbele turbine motoren hebben. (Zoals Politie en trauma heli.) Dubbele motoren vanwege redundancy en turbine motoren omdat deze betrouwbaarder zijn dan zuigermotoren. Turbine motoren hebben maar één bewegend onderdeel. Zie: https://en.m.wikipedia.or...r_height–velocity_diagram
Een drone heeft geen piloot, en de piloot kan dus ook niet vallen.
Stuk veiliger.
Flight controller als in fly by wire overtreft piloot kan onstabile vliegeigenschappen boven menselijk vermogen om te compenseren toch beheersbaar maken.
Software in flight controllers wordt steeds geavanceerder.
Als voor drones dezelfde regels gelden als voor helikopters, dan moeten drones bijna wel veiliger zijn. (Geen mensen aan boord en een kleinere crash-site als er wat gebeurd.) Maar als drones dichterbij mogen komen, dan hangt het er heel erg vanaf wat er precies mag.

Ik denk dat de meeste het (bijna) ongeluk met een drone tijdens een ski-slalom een paar jaar geleden nog wel kunnen herinneren.
https://www.youtube.com/watch?v=qR2kL1GFG-g
Een piloot die in een helikopter zit zal erg om zijn eigen veiligheid geven.
Ik denk dat geen enkele piloot zal vertrekken in een vliegtuig waarin de verbinding tussen cockpit en motoren gebeurt via een gedeelde 2.4 GHz band, en de werking van de motoren afhankelijk is van een enkel battery pack.
niet enkel helicopters maar zeker de motors zouden vervangen moeten worden: gedaan met renners uit de wind te zetten of gevaarlijke valpartijen te veroorzaken. Je zou zelfs de bevoorrading veiliger kunnen maken zonder dat renners nog aan de volgwagen kunnen gaan hangen en als een muilezel met 10 drinkbussen de rest maar moeten bijbenen en dergelijke meer.
vliegdrones hebben doorgaans geen 360 blik. Meeste ongelukjes met drones komen doordat bestuurders buiten VLoS, tegen iets aan vliegen dat niet via de camera te zien was. Van de zijkant/bovenkant, of kabels die te dun zijn.

Sensoren rondom, maken het al wat veiliger en zijn in opmars.

Is de vraag natuurlijk wat de schade kan zijn bij een crash. De Europese regelgeving gaat gelukkig onderscheid maken naar gewichtsklasse; dit gevaarte met al zijn accu's zal je een stuk meer hoofdpijn geven als'ie op je knetter valt, dan een 50gr minidrone met propguards
Uit interesse: Welke hexacopter heeft de door jou genoemde redundantie?

In theorie heb je gelijk maar mijn DJI hexacoptertje stort gewoon neer als er 1 prop kapot gaat. Blijkbaar is de flightcontroller er niet op berekend dat je met 5 props ook in de lucht zou moeten kunnen blijven.
Hmmmm, dat ga ik ook een keer testen. Uit eigen ervaring: als je tijdens het vliegen een prop verliest dan valt die dji Hexa als een backsteen uit de lucht. Is me 2x overkomen: een keer een carbon prop die afbrak (materiaalfout) en de tweede keer een moer die losgetrild was 😡

Misschien gaat het dan fout omdat de Naza controller dat niet snel genoeg kan corrigeren. Als je met 5 props opstijgt is dat natuurlijk een ander verhaal.
2 uur vliegen! Hij ziet er wel uit alsof hij makkelijk weg zou waaien, maar ik denk niet dat dat met 7kg het geval is :)
Ik vind het zelf een flinke bak met geld voor iets waarvan het belangrijkste onderdeel een beetje wazig over blijven, de batterij.


Meest gebruikte batterij oplaadbare is waarschijnlijk 18650
alleen door e-sigaretten komen andere batterijen ook steeds meer voor, waarbij de 26650 redelijk geliefd is. Daar zijn versies van met 6Ah waarbij verhouding gewicht accu/te leveren vermogen beter is.


Ik vind het concept dus ans-sich helemaal niet bijzonder zonder de rest van de gegevens.
Bij drones worden LiPo batterijen gebruikt om de eigen schap van massa energy stroom verhouding.
Er zijn betere batterijen die hogere massa energie verhouding hebben maar de stroom valt tegen.
Denk dat deze type batterijen juist hier gebruikt zijn maar dan parallel om toch hogere energie density te verkrijgen en met hoge output stromen.

Andere optie is de voltage te verhogen dan verlaag je de stroom ook bij gelijk vermogen.

Efficiente behaal je ook met de keuze motor & props. Ook staan de armen met de thrust richting mee wat efficientie bevorderd maar wel zijwind gevoeliger.

Meeste Freestyle quadcopters zoals imersionRC Alien frame heeft brede armen. Wat hem floaty maakt bij bepaalde moves. Maar full throttle werkt het ook als airbreake en thrust werkt ook tegen die brede armen.

6S wordt gewilder tov gangbare 4S om reden dat lipo sack stuk minder is omdat met hogere voltage minder gevoelig bent voor interne weerstand van lipo's.
Lithium Ion batterijen? Vreemd; De meeste drones hebben LiPo's (Lithium-Polymeer) vanwege het vermogen dat de motoren vragen.
Lithium Ion batterijen hebben een betere capaciteit tov de ruimte die ze innemen, en ze zijn veel veiliger. Het vermogen dat gebruikt wordt staat direct tegenover de capaciteit van de accu. Zodra je genoeg capaciteit hebt om de vraag voor ca een uur (C1=1x de capaciteit in een uur) te kunnen leveren dan heeft een LiPo (die tot wel C25 aankunnen) niet veel meerwaarde meer en kan je beter Li-ion's gebruiken.
LiPo kan zelfs tegenwoordig bijna het dubbele hebben constand, maar dan worden ze wel loeiduur...
Als je er maar genoeg parallel plaatst, zijn LiIons een stuk goedkoper en lichter, goed genoeg voor auto's :) In "onze" community van Parrot Disco (vliegtuig-drone) is twee uur niets nieuws. Accupacks van 3s3p 18650's in combinatie met een 4g softmod zorgen er voor dat mn vriendjes in één ruk 150km kunnen vliegen.

Oh, ja, en voor zo'n €450 alles bij elkaar, niet $7500. Maar een quadcopter is natuurlijk heel wat nieuws met deze vluchtduur :9

[Reactie gewijzigd door dwizzy op 23 juli 2024 16:16]

150km. Niet met stock accu neem ik aan? Of is het dan ophalen? Of 75 heen en 75 terug? Of gebruik maken van de thermiek?
een rondvlucht van 150km, kijk bijvoorbeeld deze (iets korter). Maar als je 150km verderop iemand hebt staan die je vliegtuig wil oppikken na landen, kan je prima een ander land door vliegen :)

Niet met de stock LiPo accu inderdaad (40 minuten vlucht), maar zelfgebouwde packs van 18650 en een kleine aanpassing van de configuratie zodat je om kan gaan met de hogere voltage drop.
Haha wat een gaaf design! Hoop eigenlijk dat ze er ook een uitbrengen met een doorzichtige shell zoals in het plaatje hierboven.
Gaaf design? ze hebben allemaal 4 armen met een propeller erop. Enige wat nu anders lijkt te zijn dat in de 4 armen de accu's zijn verwerkt.
Om nu te spreken van gaaf design....nee
Elk vliegtuig heeft 2 vleugels en een paar motoren, een fiets heeft 2 wielen en een stuur, een auto heeft deuren en wielen.
Ze kunnen er nogsteeds beter of slechter uitzien voor mensen, wat jij daarvan vindt is compleet irrelevant.
Nou precies dat, voor ieder wat wils toch. Zo kijkt iedereen anders naar dingen, jij ik de buurman...prima toch.
Ik zie vooral niet waarom dit lichter zou zijn dan met 1 tiewrap rond de accus. Okee, het scheelt 1 tiewrap. En het gewicht bepaalt toch de duur van de vlucht?
De batterijen hebben mogelijk veel hogere energie dichtheid dan gangbare lipo. Nadeel is dat deze baterijen lagere stroom leveren , wat opgelost kan worden door ze ook deels parrallel te schakelen en of voor hogere voltage te gaan.
Zulke accu's zouden een doorbraak zijn die veel en veel belangrijker is dan een drone die lang kan vliegen. Denk alleen maar aan de toepassing in de telefoon, als accu-upgrade. Of in elektrische voertuigen, als alleen ronde cellen mogelijk zijn.
Hoe dan ook lijkt een hogere energie-dichtheid heel erg onwaarschijnlijk.
Deze drone zou de accu in twee uur leegmaken - een ontlaadsnelheid die ook prima is voor een telefoon, auto of fiets.
Nou nou... teveel azijn gedronken vandaag? De doorzichtige materiaalkeuze en hoe de accu's zijn verwerkt zijn ook deel van de ontwerpkeuzes, ofwel design.

Persoonlijk niet super bijzonder, maar wel slim bedacht. Hoe het ontwerp er uitziet in real-life is niet doorzichtig maar wit: https://cdn.vox-cdn.com/t...e/61276075/Inaction.0.png

[Reactie gewijzigd door Mic2000 op 23 juli 2024 16:16]

dat is jouw mening..
Ik vind het eerder meer prakties en de mogelijkheden hebbje als quadcopter alle aspecten zelf kan ontwikkelen en componenten en frame in ontwerp en design meeneemt.

Ik zou om dat te evenaren een grote 3D printer moeten hebben met voor 250mm quadcopter een 200x200 tot 250x250 en 150 hoog moeten hebben. Voor de meer racer en freestyle grotes.
En in transparante maar sterke Nylon filament moeten printen.

In heden is men ook meer geinterseerd in longrange of endurance semi racers dus 6 en 7"
Ik heb nu ook 7" Mode-2 frame en 3x 6" frames naast de gangbare 5" race frames.

Vooral ivm Crossfire TX RX die populair zijn in de race en freestyle scene.
Mochten ze het niet voor elkaar krijgen, dan kunnen ze bij wijze van excuus altijd verwijzen naar hun bedrijfsnaam.
"Impossible Aerospace presenteert drone die tot twee"

De titel was afgekapt in het overzicht.
Ik hoopte -tegen beter weten in- dat het hier een drone betrof die 2x zo snel als het geluid ging :(
Maar 2 uur airtime is ook niet niks, good times ahead!!
Daar heb je in Nederland vrij weinig aan, ding moet altijd in het gezichtsveld zijn en mag maximaal 120 meter hoog vliegen.
Ja ik dacht misschien voor Militaire doeleinden.
Let wel, deze aanname deed ik alleen op basis van degedeeltelijke titel en niet het artikel :)
Hmm +1.. het is meer een 0, het is ook niet aanklacht tegen ingekorte titels.
Dat is noodzaak, het was meer een gevalletje vader-wens-gedachte.

Maar die komen er zeker.. straaljagers met AI. Weet je hoeveel G AI kan hebben?:)
Of space drones met AI... :)

PS: Wel geniaal concept met de cellen als deel van het skelet.

[Reactie gewijzigd door MrMonkE op 23 juli 2024 16:16]

Ik hoopte -tegen beter weten in- dat het hier een drone betrof die 2x zo snel als het geluid ging :(
Dan heb je geen quadcopter model meer, ik geloof dat de snelste heli nog geen 500km/uur haalt. Wil je wel Mach 1 overschrijden, dan zal je MASKachtige constructies moeten verzinnen (Switchblade)...

Er zijn natuurlijk ook andere type drones die wel al de geluidsbarrière voorbij zijn. En we hebben al heel lang dat soort 'drones' onder de naar kruis raket... De eerste op afstand bestuurbaar vliegtuig was er al in 1916, (maar die haalde natuurlijk niet de geluidsbarriere).
Voor mij is een drone niet gebonden aan propellors.

"op afstand bestuurd klein luchtvaartuig, bv. voor militaire of opsporingsdoelen, voor het maken van filmopnames enz."

Aldus van Dale.
Kan wel je quad heeft dan meer weg van raket met armen die ook als airlerons dienen.
Met turbine fan motor mounts. En de top speed vlieg riching is dus waar de vier motoren gericht op zijn.

Dan is voorbij de 200km/u stuk makkelijker te halen want dan gaat airodynamica veel zwaarder wegen dan gewicht van de drone.

Het idee is ook meer dat meer dubbele twee motor delta wing is mix in als X delta wing die recht op VTOL gaat.
Voor dat geld toch liever een hexacopter.

Als er 1 motor uit valt bij een 4 motorige dan stort hij neer.

Een 6 motorige kan door vliegen en gewoon veilig landen.
https://www.youtube.com/watch?v=jXOvzlUzKwM&t=119s

mijn ontwerp zou continue 24h p/d moeten kunnen blijven hooveren. de top en bottom hood vol met zonne film, of vlakke cellen. de batterijen kunnen overal onder de kappen worden bevestigd en door de zon weer worden aangevuld, tot dat accus goed genoeg zijn om volledig te kunnen blijven hangen, of met een charger station waar ie bijvoorbeeld boven zou kunnen hangen om zo draadloos op te laden tussen laad punten waar er ook kan worden geladen of gelost qua lading.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.