Er komt een remaster van The Last Remnant, een jrpg van Square Enix. De uitgever brengt deze op 6 december uit op de PlayStation 4. Het originele spel kwam eind 2008 uit voor de Xbox 360 en in het voorjaar van 2009 voor Windows. De pc-versie is niet meer te koop.
In een interview op het PlayStation-blog zegt regisseur Koichiro Sakamoto dat de remaster gemaakt wordt met Unreal Engine 4. De originele game was gebouwd op Unreal Engine 3. Er wordt geen nieuwe inhoud toegevoegd aan het spel. Square Enix toont een korte teaservideo en screenshots van de nieuwe versie.
The Last Remnant speelt zich af in een door oorlog verscheurde wereld. De hoofdpersoon Rush Sykes moet op zoek naar magische objecten, die mede verantwoordelijk zijn voor het ontstaan van meerdere oorlogen. De speler maakt teams van maximaal vijf personages en kan vijf teams meenemen op een missie. Gevechten zijn turn based.
Naast de originele release van de Xbox 360-versie en de Windows-versie was het de bedoeling dat de game ook uitkwam voor de PlayStation 3. Die versie is echter nooit uitgekomen, het is niet bekend waarom.
Sinds 5 september is The Last Remnant niet meer verkrijgbaar op Steam. De makers zeggen op het platform van Valve dat het nog niet bekend is of en wanneer de Windows-versie van de game weer in de verkoop gaat.