De Stichting Internet Domein Registratie Nederland (SIDN) gaat de geblokkeerde domeinen vrij geven. Deze gigantische lijst bevat namen die volgens het SIDN te algemeen zijn, zoals bijvoorbeeld reisbureau.nl en autorijschool.nl. Deze nieuwe regeling treedt 15 november in werking. Wie denkt dat hij zo'n domein wel kan gebruiken moet snel zijn, want dinsdag 14 november 16.00 uur sluit de inschrijving. Ook stopt de SIDN dan met de inhoudelijke toetsing van website-namen:
Met de inwerkingtreding van het nieuwe reglement dat op 15 november a.s. ingaat, vervalt de inhoudelijke toetsing van domeinnamen. De consequentie hiervan is dat de lijst met geblokkeerde domeinnamen, welke is ontstaan in het kader van afwijzingen van aanvragen op basis van eerder gehanteerde reglementen, wordt opgeheven.
[...] Nadat alle tijdig ingediende deblokkeringsverzoeken definitief zijn afgehandeld, zal SIDN besluiten of er 'geblokkeeerde domeinnamen' zijn waarvan het wenselijk geacht wordt dat deze permanent van registratie worden uitgesloten.
Vervolgens worden de 'aanvragers' die, na 14 oktober 1996, als eerste een domeinnaam hebben aangevraagd welke eerder definitief is afgewezen en welke niet permanent van registratie is uitgesloten, in de gelegenheid gesteld deze domeinnaam alsnog aan te vragen. Deze 'eerste aanvragers' worden per brief benaderd.
Wanneer er geen gebruik wordt gemaakt van deze mogelijkheid, zullen de betreffende 'niet-aangevraagde' domeinnamen uiteindelijk vrijgegeven worden.
Het hele verhaal kun je hier lezen (bedankt kraemoth voor de link).