MacFreak: Koop geen PowerMac G4 Cube

Mr. Beta stuurde ons richting MacFreak waar men twee PowerMac G4 Cubes gedurende vier weken heeft getest. In de eerste testweek ging alles nog naar wens, behalve wat crashes (veelal veroorzaakt door gebruik van Microsoft Office). Vanaf de tweede week werd men geteisterd door een aantal vreemde problemen. De Cubes schakelden zichzelf voortdurend uit, hadden zin om even opnieuw te starten, even uit te rusten in sleepmode en af en toe toonden ze na een herstart het gevreesde vraagteken op het scherm, waarna alles weer opnieuw geïnstalleerd moest worden. MacFreak is niet de enige met deze problemen. Apple's website staat namelijk vol met vragen hierover:

Na werkelijk alle adviezen van Apple en andere slachtoffers van het inmiddels gevreesde “Cube Syndroom” te hebben opgevolgd bleven we met onze problemen geconfronteerd worden. Het enige wat ons duidelijk is geworden is dat in Amerika 40% van de Maxtor schijven die in de Cube zitten uitvielen en een ongelofelijk hoog aantal Cubes slaap (insomnia) problemen hadden. Na twee weken niets anders dan systemen opnieuw installeren en opstart geluiden te horen op de redactie stopte uiteindelijk een van de Cube’s met leven... helemaal dood!

Het zal je na dit verhaal zeker niet verbazen dat MacFreaks je niet aanraadt om een PowerMac G4 Cube te kopen, ondanks een leuke actie van Apple waarbij je 850 gulden retour kunt krijgen na aanschaf van een systeem met monitor.

PowerMac G4 Cube

Door Robin van Rootseler

Developer

31-10-2000 • 16:29

50

Bron: MacFreak

Reacties (50)

50
47
20
5
1
14
Wijzig sortering
Het probleem is trouwens al lang verholpen... het gaat hier alleen om de eerste Cube's...!!!
Apple zou eigenlijk bekend moeten staan om hun superieure hardware, zeker bij zo'n paradepaardje als de Cube. Maar, zoals sommige mensen zich misschien nog wel kunnen herinneren, heeft ook Apple een reputatie met kapotte computers. Sommige Powerbooks (zoals de 5300) waren gewoon onbruikbaar. Maar ook bij nieuwere Powerbooks schoot opeens het RAM eruit ofzo. Die mensen daar maken ook gewoon fouten, en dit is wel een van de grootste: die hele Cube klopt van geen kant. Krassen in de behuizing, vastlopers, kapotte onderdelen: dit zal echt slecht zijn voor Apple's reputatie....
De cube wordt idd in het artikel vergeleken met de PowerBook 5300, en terecht als ik het zo zie. Best jammer, want de Macs die ik heb mogen gebruiken waren zonder uitzondering allemaal bijzonder degelijk, iMac incluis.
Apple lijkt tegenwoordig alleen nog maar bekend te staan om hun superieure (buitenkant-) design (hoewel daar ook flink over geflamed wordt af en toe :) ). Qua hardware is het toch niet zoveel bijzonders meer? Sinds de iMac en G3 pleuren ze er o.a. dezelfde IDE harddisks in als in het gros van de PC's, en hetzelfde geldt denk ik ook voor de rest van de componenten.
MacOS has deceided that you can not enter enough input to keep it happy. I will put myself to sleep mode :z so you can get a typing course to speed up your input level. Please do not bother to come back until you'll be able to fill my keyboard buffer to the max }>

Blue-screen error, no way, NO screen error :Y)

Lijkt er verdomd op dat MacOS dezelfde gebreken/functies als de windows 9x varianten gaat vertonen ;(
Nee, het is een hardware probleem, maar ja, je mag bij een Apple de hardware niet los zien van het MacOS, aangezien ze aan elkaar aangepast zijn.
Anoniem: 13068 31 oktober 2000 17:09
Je moet de Cube vooral zien als het persoonlijk teddybeertje van Jobs. Hij is bij Apple vertrokken omdat hij de Next machines niet mocht maken. Mooie hardware met een voor die tijd revolutionair OS, gebaseerd op de Mach kernel (hé is dat niet de basis van OSX server?).

Next liep niet goed en op een bepaald moment verscheen zelfs een Next versie voor Intel machines. Het mocht allemaal niet baten en Jobs liet Next en zichzelf terugkopen door Apple.

En wie wil weten waar Jobs de inspiratie voor de Cube vandaan heeft gehaald moet toch eens kijken naar:
www.channelu.com/Turbo/NeXT/i/cube1a.jpg
en:
www.channelu.com/NeXT/History/NeXTPub/N6030/page3.html
Ik had het wel verwacht..
Ik kon me ook niet voorstellen dat het mogelijk was om zo een ding te maken zonder een fannetje..
Dat ding kan zijn warmte gewoon niet kwijt..
En een beetje tweaker weet wel waarom...
Geen goede koeling, of eigelijk geeen koeling.
Die maxtors worden gewoon te heet en stoppen er mee. Ik vind het zielig voor maxtor dit is geen goed reclame voor hun...
En maxtor is toch een super HD merk voor mij dan.
AV ide het ruled
KMK: elke tweaker weet wel waarom? Dit is niet de eerste Mac zonder fans (hardware fans bedoel ik). De iMacs hebben er ook geen, en die hebben ondanks hun beeldbuis in de behuizing geen warmteproblemen.
Als ik me niet vergis waren er al eerder (G3) Mac's die geen opstartdisk konden vinden (want dat is wat het vraagteken betekent), en die problemen waren puur softwarematig.
Volgens mij vergeet je hier iets..
Er is veel lege ruimte in een Imac.
De Cube is de helft hoog van een 19" monitor.
Met 0 lege ruimte.
Dat is de zeker de reden denk ik
Bij mijn HD's [20GB 7200 RPM] KREEG ik gewoon een koeler van de winkel.
Doordat die krengen steeds sneller en kleiner worden ontwikkeld zich steeds meer hitte [net zoals CPU'S].

<font color=#786562>* -=!ME!=- denkt dat binnen niet al te lange tijd op elke HD standaard een koeler zit ingebouwd.
</font>
Als Apple besluit om die koeler weg te laten terwijl op de meeste 7200RPM schijffies al zo'n kreng zit, dan kun je verw88 dat je hitteproblemen krijgt.
Zo dan, das geen beste reclame voor Apple. Terwijl ik toch een hoop mensen hoor dat dit de pc is om te hebben(voor de macfan's dan). Het is te hopen voor Apple dat dit soort dingen te fixen zijn, softwarematig welteverstaan. Als het echte hardware bugs zijn wordt het toch helemaal een lastige zaak en een hoop ontevreden gebruikers.
Ze zijn erg mooi !!! maar wat ik al zei... geen markt voor (ik ben ook niet zo te spreken over Cube)

Je krijgt er zelfs onwijs mooie speakers bij van Harman/Kardon..!!!

maar verder :(

[edit mode]
Wat me opvalt is dat er zoveel negatief nieuws over Apple op tweakers.net is...

Geen Tweaker Review van MacOS X Beta?
Er wordt wel veel over Win en Linux geschreven maar niks over MacOS X

Als MacOS X uit is vind ik dat Tweakers.net een eigen review moet maken! :)
[edit mode]
Zou dit mischien komen omdat ze alles in zo'n klein vierkantje moesten stoppen? ;en er warmte problemen optreden ?.....

Nou ja jammer, want ik vind ze er wel leuk uit zien ook al ben ik geen mac fan....
Nee niemand is hier een mac van die mac's hebben namelijk geen FAN ;)
Anoniem: 14374 31 oktober 2000 17:19
zien er wel flitsend uit maar daar is dan ook alles mee gezegd na het lezen van dit artikel :9
Ik ben zelf al jaren een fervent Mac gebruiker, maar sinds de iMac vind ik het persoonlijk al wat bergafwaarts gaan. Ik snap best dat ze nu eens echt willen doorbreken in de consumentenmarkt, maar om design nu key factor te maken in ontwikkeling van een computer vind ik wat ver gaan.

Machines worden gewoonweg te snel gelanceerd.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.