Afbeeldingen tonen miniversie van Neo Geo-console voor arcadegames

Op internet zijn afbeeldingen verschenen van wat de Neo Geo Mini van het Japanse bedrijf SNK zou zijn. De miniconsole voor arcadegames lijkt de vorm van een klein arcadekabinet te krijgen, maar heeft ook hdmi en losse controllers.

YouTube-publicist Spawn Wave publiceert de afbeeldingen in een video. Het lijkt te gaan om een kleine draagbare console met een eigen 3,5"-scherm, een ingebouwde joystick en ronde knoppen. Aan de achterkant zit een hdmi-aansluiting voor de weergave op een extern scherm en ook kan een audiosignaal uitgestuurd worden.

Bovendien lijkt de Neo Geo Mini over een aparte poort voor een externe controller te beschikken. De console zou standaard veertig games aan boord hebben, waaronder vijf King of Fighter-games en drie Metal Slug-spellen. Ook is op een plaatje van de console het spel Samurai Shodown te ontwaren. Verdere details, zoals de prijs of de eventuele mogelijkheid om het aantal games uit te breiden, zijn nog niet bekend.

Het Japanse SNK plaatste vorige maand een teaser die lijkt te wijzen op de komst van een miniversie van de Neo Geo. Dit bedrijf bracht de oorspronkelijke Neo Geo Advanced Entertainment System in 1990 uit. Het was toen de krachtigste console van dat moment, die arcadegames precies zoals de arcadekast Neo Geo Multi Video System kon weergeven. De hoge prijs van 650 dollar was destijds een obstakel om het systeem echt populair te maken.

SNK Neo Geo MiniSNK Neo Geo MiniSNK Neo Geo Mini

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

04-05-2018 • 15:17

53

Reacties (53)

53
51
37
2
1
11
Wijzig sortering
"De hoge prijs van 650 dollar was destijds een obstakel om het systeem echt populair te maken."

En de games zelf waren bijna 2x zo duur als die op de SNES toch?
Ja, en SNES games waren ook niet goedkoop.
Klopt! Ik erger me dan ook dood aan mensen die klagen over de prijs van games tegenwoordig. Zelfs als je de inflatie weglaat waren snes, en vooral, N64 games duurder dan nu.

Tuurlijk worden en nu incomplete games verkocht die je kunt aanvullen met dlc. Maar een toptitel bij de lancering voor zo'n €60 is voor 90's begrippen een hele goede deal. En dan hebben we het nog niet eens over de leuke deals die iedere store wel heeft.
Volgens mij kwam het door de hardware wat het zo duur maakte. Sommige cartridges hadden zelfs extra geheugen en een coprocessor voor betere graphix en sound.
EA is dan met sims 4 wel zeer geniaal bezig, DLC voor de DLC.
Ja maar dat waren ook flinke printplaten en geen kleine cartridge.
NEOGEO had gewoon grote cartridges, die een stukje groter waren dan de doorsnee SNES kartridge. Je vergist je met de Jamma boarden.

*zie net dat je eigenlijk voor heel weinig nu een up-to-date arcadebox kunt kopen voor eigenlijk nog geen 50 euro (moet je dan nog wel de controllers zelf kopen).

[Reactie gewijzigd door SuperDre op 29 juli 2024 00:18]

Juist, de prijs van de console zelf viel dan nog wel mee, het waren juist de spellen die een flink stuk duurder waren (goedkoopste was geloof ik toen gewoon 400 gulden). Wat natuurlijk wel was, is dat je geen port had, het was gewoon het spel dat in de arcadehal te spelen was.
True.
En arcadekasten destijds waren ook goud geld.

Kan me vooral nog het verschil herinneren bij Killer Instinct. SNES VS arcade. Arcade had echt een pasr hele vette effecten.

Mooie tijden.
Dit is echt mini, hier valt toch niet op te spelen.
Er zit een hdmi-aansluiting op voor weergave op een extern scherm, en zo te zien worden er ook losse controllers voor geleverd...
Helemaal waar, maar (zoals sonixthatsme zegt) daar is het toch niet voor bedoelt!
Daar heb je ook weer gelijk in uiteraard, misschien overwint nostalgie het van praktisch zijn...
Ja dat klopt maar met dit concept ga je dus betalen voor dat onbruikbare mini consolekastje met lcd scherm en alles wat ermee samen hangt en dat gaat de prijs zeker omhoog schroeven.
Dit wordt geen 99 dollar setup kan ik je garanderen, en dan krijg je in weze hetzelfde als destijds.
Een te dure oplossing in zijn genre !

Je zag dat de mini NES en SNES verkochten als warme broodjes omdat de prijs zeer gunstig was en mensen het als gimmick oppakken, cadeau doen, nostalgie ophalen, etc.
Als het 199 euro was geweest dan was dat zeker niet het geval geweest.

Kijk de diehard Neogeo fans kopen toch wel, maar laat nu die groep erg klein (relatief) zijn.
Dat was mijn directe gedachte ook. Misschien wel goed speelbaar op gewone tv, maar dan heb je eigenlijk niets meer aan het "mini" aspect.
Kijk nog es goed naar die 1e foto. Dat is toch heel wat anders. Die is practisch full-size, maar dan met een grote tablet als scherm.

[Reactie gewijzigd door Xfade op 29 juli 2024 00:18]

Dat zijn NIET de kasten die hierboven aangegeven wordt. verre van.
Ben zelf in het process om deze te fabriceren: Starcade.

Stuk leuker om in de huiskamer te hebben staan dan zo'n klein dingetje :+
Inderdaad, of je koopt op aliexpress een kant-en-klaar mini arcade kast waar een pi in kan.
Daar ben ik al tijden naar op zoek, maar ik kan ze niet vinden. Een kant en klare met controllers en scherm, waar je alleen nog maar een rpi in hoeft te prikken.
vast downgemod door een pi-hater, maar kijk anders nu even op marktplaats en zoek op
"mini arcade".

En anders is dit wellicht een mooie kans:
https://link.marktplaats.nl/m1281198012

of
https://link.marktplaats.nl/a1142356756

of nog goedkoper
https://link.marktplaats.nl/m1265612113

[Reactie gewijzigd door Storm-Fox op 29 juli 2024 00:18]

Bedankt voor de links, maar ik zocht eigenlijk iets van 10 inch o.i.d., hier hebben we helaas geen ruimte voor :)
Gaaf, lijkt mij ook een cool project :)
Zelf heb ik altijd op de Neo Geo Pocket Color gegamed, alleen heb ik deze om zeep geholpen 8)7
V&A aangeboden: Neo-Geo Pocket Color - Defect door stommiteit

Ik zou ooit nog iets van een pi in de defecte Neo Geo Pocket willen plaatsen, alleen beschik ik nog niet over de juiste kennis en vaardigheden om dit te kunnen.

OT. Als de prijs rond de €100 ligt zou ik het ook wel willen aanschaffen.
NeoGeo is 2d shooter territory. Nice.
Maar in starcade kun je alles draaien wat de hardware die je erin stopt trekt, en je kunt upgraden.
Dat is wel mega future proof.

Ik wil het al zo lang maar ben bang dat ik de handvaardigheid ontbeer. (Ik ben niet bang, ik weet het stiekem wel zeker :) )

Heb je alles zelf gezaagd of heb je een flatpack gekocht?
Zie geen bouwplannen op de site alleen flatpacks.

[Reactie gewijzigd door MrMonkE op 29 juli 2024 00:18]

Ik ben hier erg benieuwd naar. Voor goed comfortabel gebruik zal je toch echt de HDMI kabel aan moeten sluiten en een extra controller. SNK had erg goede arcade games. Wat betreft beeld en geluid was SNK met de Neo Geo console op de Nintendo SNES en Sega Megadrive ver vooruit. Echter kostte de console al Hfl 700,00 en één game al gauw Hfl 200,00 tot Hfl 250,00, wat toen in die tijd naar verhouding erg veel was.

[Reactie gewijzigd door Jumpman op 29 juli 2024 00:18]

Ik ben hier half benieuwd naar. Systeem lijkt me erg leuk, en zo'n kast heeft gewoon "iets", alleen is 3.5" m.i. gewoon niet te doen. Wat mij betreft zou een laptopscherm er een goed formaat voor hebben (13.3 of 15.6" ofzo), of op z'n minst een 10"-scherm van een tablet...
maak van de 200-250 maar 400-450 van.. En het voordeel van de NEO GEO was dat het geen ports waren, maar exact dezelfde games als in de hal stond, daarom waren ze ook altijd een stuk beter dan de SNES/Megadrive ports..
Als men de prijs een beetje netjes kan houden, dus zeg onder de 100 euro, dan hebben ze best kans van slagen. Ik zou er in ieder geval 1 aanschaffen. Alles boven de 100 euro heeft volgens mij weinig kans van slagen
Anoniem: 658112 @MartijnAbel4 mei 2018 15:29
Als het een echte Neo Geo word volgens de traditie ga jij hem dus niet kopen :+ Ik ook niet hoor, vond de games wel leuk in de arcade vroeger maar om ze nou per se tegenwoordig thuis te moeten spelen dat is hem toch niet. Juist die arcade hal maakte het vroeger toch zo speciaal? Voor mij iig wel dan, maja ik heb ook geen originele / traditionele Neo Geo in huis gehad :?
Ik was altijd een fan geweest fan KOF en Samurai Showdown. Ik zou het uit pure nostalgie kopen mist de prijs inderdaad onder de 100 en liefs onder de 50 is. O+
Anoniem: 1035949 @MetalVegito855 mei 2018 08:22
Dit is Neo Geo dus duur.. Ik verwacht een prijs van minimaal 130.
Anoniem: 454358 4 mei 2018 16:44
Maar waar moeten de kwartjes in? :+

Het lijkt mij wel wat te klein, maar ik ben benieuwd. Als denprijs maar niet iets van 400 euro is (snk kennende)
Die geef je van tevoren uit. :)
Ik ben zelf ook liefhebber van retro games, naar mijn weten werkt niets fijner dan een oude Xbox, de 1ste, met daarop CoinOps, werkt zo fijn. :)
Jammer, dat er is gekozen voor dure hardware waardoor de verkoopprijs onvermijdelijk boven de 120 euro zal uitkomen. Mijn hoop is nu gevestigd op de mini n64 terwijl ik ondertussen alle NeoGeo roms kan spelen op Retropie en de mini SNES (Hakchi upgrade).
Jemig wat zonde, ze hadden gewoon de formfactor van de MVS moeten pakken. Niet eens verkleinen, wat een mooi stukje design was dat.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.