Amerikaanse filmstudio's overwegen volgens een nieuw gerucht om films binnen twee weken na de bioscooprelease online te huur aan te bieden. Dat schrijft financieel persbureau Bloomberg. Er zitten nog veel haken en ogen aan het plan.
Consumenten zouden tussen 25 en 50 dollar moeten betalen om een film thuis te kijken vlak na de release in de bioscoop, aldus Bloomberg. Dat ligt in lijn met de prijs van twee kaartjes voor de bioscoop in grote Amerikaanse steden.
Een topman van Warner Bros bevestigt de plannen en zegt dat er 'constructieve gesprekken' zijn gevoerd tussen filmstudio's en andere betrokkenen om het plan werkelijkheid te laten worden: "Afgezien van de haalbaarheid van het plan en of we in staat zijn tot een overeenkomst te komen, moeten we consumenten in een vroeger stadium meer keuzes bieden."
Het is nog onbekend op welke manieren filmstudio's de films gaan aanbieden. Dat zou via een eigen dienst online kunnen of via diensten van derden als iTunes van Apple of kabelaars. Het is bovendien niet duidelijk of het alleen geldt voor de Amerikaanse markt of dat filmliefhebbers wereldwijd vlak na de release films kunnen kijken in de eigen thuisbioscoop.
Uitbaters van bioscopen wilden in eerdere onderhandelingen een compensatie voor eventueel misgelopen inkomsten als mensen thuis films kijken die ook in de bios te zien zijn.