Het Poolse CI Games heeft de release van Sniper: Ghost Warrior 3 uitgesteld tot 4 april 2017. In augustus zei de studio nog dat het spel eind januari zou uitkomen. De ontwikkelaars zeggen nog enkele maanden nodig te hebben om de game te optimaliseren.
Volgens Marek Tymiński, die aan het hoofd van CI Games staat, is Sniper: Ghost Warrior 3 het grootste project van de studio tot nu toe. De game komt uit voor Windows, de Xbox One en de PlayStation 4, en om het spel op al die platforms soepel te laten draaien, moet er verder geoptimaliseerd worden, schrijft Eurogamer.
Tymiński noemt Sniper: Ghost Warrior 3 een nieuw begin voor de serie. Het spel draait om een Amerikaanse scherpschutter en speelt zich af in Georgië, vlakbij de grens met Rusland. In tegenstelling tot de vorige twee games in de serie speelt het derde deel zich af in een open wereld en kunnen spelers de missies op verschillende manieren uitspelen.
De eerste Sniper: Ghost Warrior-game kwam in 2010 uit, gevolgd door het tweede deel in 2012. Destijds stond de ontwikkelstudio nog bekend als City Interactive.