Mike Bonenkamp heeft besloten de Kickstarter-campagne van zijn Velocity One-toestel stop te zetten. Deze was begin deze week van start gegaan en ontving veel kritiek, onder andere wegens gebruik van afbeeldingen van andere toestellen en onterechte samenwerkingsclaims.
Op de Kickstarter-pagina is te zien dat de campagne woensdag is stilgelegd. In een geschreven verklaring aan Tweakers schrijft de zeventienjarige Bonenkamp dat hij tot deze beslissing is gekomen 'door alle commotie die is ontstaan rond het project'. Op moment van stoppen waren er 56 mensen die het project steunden, voor een totaalbedrag van 20.553 euro. In totaal moest het project 300.000 euro ophalen.
Ondanks de kritiek op zijn Velocity One-project is hij van plan om een nieuwe campagne op te zetten. Hij claimt er voor te willen zorgen dat er dan vanaf het eerste moment prototypes aanwezig zijn. De nieuwe campagne moet over een paar maanden van start gaan. Ook moet het toestel dan verbeterd zijn, licht Bonenkamp toe.
Tweakers schreef dinsdag over de Kickstarter-campagne, waarbij verschillende gebruikers al snel opmerkten dat de foto's op de pagina afkomstig waren van fabrikanten van andere toestellen. Bonenkamp verklaarde in een later gesprek dat hij deze beslissing heeft genomen om kosten te besparen. Bovendien zou hij de licenties voor de toestellen in handen hebben. Een van de toestellen is de Ulefone. Dit bedrijf laat woensdag echter via Twitter weten dat het geen zaken doet met Mana, het bedrijf achter de Velocity One. Bonenkamp stelt tegenover Tweakers 'dat hij van Shapeprototype heeft begrepen dat er voor de rechten is betaald'. Hij zegt verder op de hoogte te zijn van het bericht en contact te willen opnemen met Ulefone.
Ook andere aspecten van het project wekten achterdocht bij verschillende tweakers. Zo bleken bepaalde passages van de projectpagina te zijn gekopieerd van andere projecten, wat Mana tegenover Tweakers bevestigde. Daarnaast zou Bonenkamp niet bekend zijn bij het bedrijf Dragon Innovation dat hij naar eigen zeggen had ingeschakeld als externe partij. Bonenkamp houdt tegenover Tweakers vol dat er een samenwerking is en zegt informatie te verstrekken waaruit dit blijkt. Ook na de aanvullende informatie was het project voor veel tweakers niet overtuigend, zo oordeelde meer dan een derde van de community dat dit het meeste wegheeft van een naïef project.