Amazon stelt dat het geen datalek heeft vastgesteld in een database van Kindle-gebruikers. Onlangs claimde een hacker dat hij de gegevens van 80.000 gebruikers in handen had gekregen en bood deze op internet aan.
Tegenover The Register stelt Amazon dat de uitgelekte gegevens niet afkomstig zijn van een van zijn eigen servers. Bovendien zou het bij de gegevens niet gaan om echte accounts van Amazon-klanten. Het is onduidelijk wat de herkomst van de gegevens is, het bedrijf geeft daar geen aanvullende informatie over.
De uitgelekte database was vorige week onderzocht door het bedrijf Hacked-DB, dat concludeerde dat de gegevens echt zijn en niet eerder online zijn verschenen, zo liet Hackread weten. Het zou bij de gegevens gaan om e-mailadressen, gehashte wachtwoorden en debug-informatie. De hacker zou deze informatie eerst aan Amazon hebben aangeboden voor een bedrag van 700 dollar, maar het bedrijf reageerde niet op dit aanbod. Toen besloot hij de informatie openbaar te maken.