Sony heeft twee van zijn fabrieken waar het beeldsensoren voor smartphonecamera's maakt tijdelijk moeten stilleggen. Dat heeft te maken met de aardbevingen die Japan in de afgelopen dagen hebben geteisterd. Onduidelijk is wanneer de productie weer hervat kan worden.
In Kumamoto, op het Zuid-Japanse eiland Kyushu, wordt de productie volledig stilgelegd, zo heeft persbureau Reuters opgetekend op basis van uitspraken van Sony. Ook een fabriek in Nagasaki, dat eveneens op Kyushu ligt, heeft last gehad van de aardbevingen, maar daar hoefde de productie slechts gedeeltelijk worden stilgelegd. Sony maakt in de fabrieken beeldsensoren op basis van cmos. Deze worden ingezet voor smartphonecamera's, die door verscheidene fabrikanten worden gebruikt, waaronder Apple.
Een woordvoerder van Sony zei niet meteen problemen te verwachten als gevolg van de tijdelijke productiestop. Er is nog voldoende voorraad om aan de vraag te voldoen in de komende dagen. Het is echter nog onduidelijk wanneer de beide fabrieken weer op volle toeren kunnen draaien. Sony stelt in de komende dagen meer bekend te maken over de omvang van de productiestop. Allereerst wordt gekeken in hoeverre de beide fabrieken beschadigd zijn.
Niet alleen Sony kampt met de naweeën van de aardbevingen in Japan. Ook autofabrikanten Mitsubishi, Honda en Toyota hebben hun productie tijdelijk moeten staken. Ook hierbij is de omvang van de schade in veel gevallen nog niet duidelijk.
Kyushu kreeg in de afgelopen week te maken met twee aardbevingen, waardoor tenminste 32 mensen zijn omgekomen. Er wordt nog gezocht naar overlevenden. Door slecht weer worden de reddingsoperaties bemoeilijkt, waardoor het dodental mogelijk nog verder oploopt.
Het komt vaker voor dat de technologiesector met productieproblemen kampt na een aardbeving in Japan. Zo ontstonden er grote problemen na een zware aardbeving in 2011, waardoor vele bedrijven hun fabrieken stil moesten leggen. Sony staakte toen de productie in zes fabrieken.