Samsung weerspreekt berichten dat het bedrijf concurrent BlackBerry wil overnemen. In plaats daarvan spreken de Koreanen met de Canadezen over een samenwerking op het gebied van ontwikkelde technologieën.
Dat laat Samsung maandag weten in een verklaring tegenover The Wall Street Journal. In de verklaring zegt JK Shin, verantwoordelijk voor de telefoontak van het bedrijf, dat de elektronicareus in tegenstelling tot eerdere berichten niet de intentie heeft om BlackBerry over te nemen. "We willen met BlackBerry samenwerken en een partnership aangaan", zo vertelt hij onder meer.
Samsung zegt al gesprekken te voeren met BlackBerry. De twee bedrijven overleggen met name om BlackBerry-technologie in Samsungapparaten te gebruiken. Ze geven echter niet aan om welke techniek het precies gaat. Evenmin laten ze los wat de eventuele voorwaarden van beide ondernemingen zijn.
Afgelopen week kwam naar buiten dat Samsung serieuze plannen zou hebben om de Canadese smartphonemaker in te lijven. Er zou al een bod van omgerekend bijna 6,4 miljard euro op tafel liggen. Samsung zei later dat het bericht 'ongegrond' is.