Zeldzame N64-game van ruim 1000 dollar krijgt heruitgave voor 55,95 euro

ModRetro heeft de Nintendo 64-game Clayfighter: Sculptor's Cut opnieuw uitgebracht. Het spel is te draaien op zowel de originele Nintendo 64 als ModRetro's M64-console. Daarmee wordt de game een stuk toegankelijker, want Clayfighter: Sculptor's Cut was eerder schreeuwend duur.

Dat komt doordat de game eerder alleen te huren was bij de Amerikaanse videotheek Blockbuster. Gamers konden het spel dus lang niet kopen. Pas toen Blockbuster zijn oude Nintendo 64-cartridges uitfaseerde, begon het bedrijf ze te verkopen.

Daardoor werd het spel extreem zeldzaam. De authentieke cartridge kost via eBay vaak al meer dan 1000 dollar. Een gesealde versie bracht bij een veiling in 2024 zelfs 175.000 dollar op.

ModRetro maakt de game nu gelukkig een stuk betaalbaarder. Clayfighter: Sculptor's Cut kost via de website van de console- en gamefabrikant 55,95 euro. Het spel is een verbeterde versie van Clayfighter: 63 1/3. Daarin vechten spelers met kleipersonages tegen elkaar. Onder meer Earthworm Jim is een speelbaar personage.

ModRetro heeft ook Body Harvest opnieuw uitgebracht. Dat is een schietspel dat zich afspeelt in een open wereld. DMA Design, dat later Rockstar North zou worden, heeft het spel ontwikkeld.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

28-10-2026 • 11:01

22

Reacties (22)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Compatible With: M64, Nintendo 64® (NTSC; does not support PAL)
Lullig voor de gekk.. eh.. verzamelaars die er €1000,- voor hebben betaald :P
Die kan nu pochen de super zeldzame OG release te hebben ipv de plebsversie.

Er is vast wel iets wat men als uniek genoeg acht om de meerwaarde toe te kennen.
Ik snap zeldzaamheid en subjectieve waarde bij veel voorwerpen, maar bij games vind ik het toch wat lastiger omdat de game zelf software is en niet hardware zoals een cartridge. (cartridges met speciale chips daargelaten en ook die zijn te emuleren, zie fx chip of konami/yamaha fm chip in famicom games als Lagrange point).

Ik ben opgegroeid met games vanaf het 8 bit tijdperk maar waarom zou je nog een oude console en carteidges kopen als je emulatie hebt en anders fpgas etc. CRT tv zonder input lag met phosphor glow en zonder scherpe pixels is een veel grotere hardware-factor in de authentieke retro beleving (vind ik persoonlijk). En zelfs dat doe ik ivm gemak liever op een 120hz oled met shaders.

maar goed, ieder zn hobby maar wat een geld en ruimteverspilling zou ik denken. Die oude spullen horen in een museum
Het gaat natuurlijk niet veel veranderen voor de verzamelaar. De originele versie blijft met zo zeldzaam. Er werd niet zoveel geld uitgegeven om het spel te spelen, maar als verzamelobject. Als je het spel alleen wou spelen waren er al andere opties, nu is er 1 optie bij gekomen.

Ik had vroeger de normale versie van Clay fighter op de N64. Het was toen al niet een heel goed spel.
offtopic:
(ebay link brengt je naar een login pagina)
https://www.ebay.com/b/Clay-Fighter-Sculptors-Cut-Video-Games/139973/bn_7371565?_sop=15&mag=1&rt=nc

Je kan het N64 spel alsnog aanschaffen voor een redelijke prijs (~€35). Betreft wel een reproductie en dus niet origineel.
Waarom zou je 35€ betalen voor een repro?
Om het spel te spelen ipv te verzamelen
Snap ik maar het is toch chinese prullaria :P
Als je een spel op orginele hardware wil spelen. Heb er zelf ook een paar.
Bye bye verdienmodel op, naar mijn mening!, idiote zaken. De wereld is toch gek om voor een gesealde cartridge van een spelletje ineens 175k neer te leggen?
Maar je betaalt die €175k natuurlijk niet om het spelletje te kunnen spelen.

Dat is hetzelfde als zeggen dat het gek is om tonnen voor een klassieke Ferrari neer te leggen omdat een moderne auto sneller, zuiniger en betrouwbaarder is. Voor een verzamelaar gaat het juist om originaliteit, conditie, schaarste en het feit dat er maar heel weinig vergelijkbare exemplaren over zijn.
Zo werkt dat nou eenmaal met zeldzame dingen. De wereld is ook (al heel lang) gek om miljoenen te betalen voor een doorzichtige steen, alleen maar om hem te kunnen laten zien.
Edelsteenkundige hier :P een "flawless" of een weinig verkleurde, met weinig inclusies bestrooide diamant is nog steeds uiterst zeldzaam. Het "vuur" of de kleuren die bovenaf doorkomen komt door het juist snijden van deze diamant, een vak ansich en wel degelijk heel mooi. De marketing is echter sterker dan de waarde.. en, de premium die op de stenen zit is wel degelijk te hoog, absurd hoog. Als ik een ring met steen zou kopen, dan zou dat een robijn zijn. Minder duur, zeldzamer, mooier, heeft geen splijtvlak, is bijna net zo hard én je bent een stuk origineler. Of andere alternatieven zoals Moisanite of Alexandrite..

Maar, de aankoopwaarde zul je nevernooit terugkrijgen. Dat is het controversiële aan stenen kopen. Games behouden enigzins hun aankoopwaarde (of stijgen). In dit geval gaat de premium naar de verkoper. Het is het eigenlijk niet waard.

[Reactie gewijzigd door jellybrah op 28 oktober 2026 11:48]

Hoe definieer je waarde dan?
Je kan zelf eten verbouwen, waarom kopen we het dan nog?
Waarom de auto pakken als je kan lopen?
Waarom internet gebruiken als we ook met elkaar in contact kunnen zijn?

Ik vind het ook vreemd om een hypotheekbedrag te moeten betalen voor een handjevol elektronica met wat plastic.
Ik vind het ook vreemd >€2.000 te betalen voor een smartphone als ik voor bijna een tiende van dat bedrag tweedehands een prima toestel heb.

Maar dat is niet hetzelfde.
Daarom is het wat men of de gek er voor geeft.
Ach, dan heb je nog iets... herinner je NFT's nog? :)
Clayfighter was echt briljant voor zijn tijd op de SNES. Ik wist niet eens dat er een N64 versie was
Maar uit welk jaar is dit spel? Het artikel vergeet dit te vermelden!
Misschien moet er wel even duidelijk bij vermeld worden dat dit ZONDER verzendkosten zijn die (voor mij althans in Nederland) bijna €38,- bedragen.
Dat gaat toch helemaal niks veranderen aan de prijs van die originele cardridge?
Een collector die >1000 eurootjes betaald voor een origineel, die wil specifiek dat origineel, geen heruitgave.

En voor de rest toch ook niet? 5 minuutjes googlen, en je kan rom dumps vinden.
In te laden op zowat elke emulator. Of op een N64 flashcard.
Dus zowat iedereen kan dit al spelen.

Ik snap het nut hiervan niet. Dit is geen klassieker he. Dit is een sub-middelmatig game.
Waarom zou je hier geld voor geven?
Spaar uw 56 euro (+ verzendingskosten), en koop wat moderne (goeie) indies op steam. Of het platform van uw keuze. Dan hebben die indie studio's daar wat aan.
Clayfighter gehad op de megadrive destijds. Kan me nog een aantal personages herinneren: Taffy, Tiny, Mr Frost, een soort Elvis look a like, een stuk slijm, een opera zangeres en nog wat vage dingen. Was wel grappig maar had toch liever MK2 of street fighter in de Mega Drive zitten.
Nu wachten op de decompile voor pc? :)

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn