'EA werkt aan liveaction Battlefield-film met Michael B. Jordan'

EA werkt aan een liveaction Battlefield-film. Dat meldt The Hollywood Reporter. Michael B. Jordan zou de film produceren en mogelijk ook de hoofdrol spelen. Verder is er nog weinig bekend over de film.

Na de recente aankondiging van de Call of Duty-film kan een Battlefield-film natuurlijk niet achterblijven. Volgens The Hollywood Reporter werken Michael B. Jordan, bekend van onder meer Sinners, en Christopher McQuarrie, de regisseur van diverse Mission: Impossible-films, aan een liveactionverfilming van EA's gamereeks.

Er is naar verluidt nog geen distributeur voor de film gevonden. De makers zitten momenteel nog met verschillende partijen om de tafel, schrijft The Hollywood Reporter. Wel zou het de bedoeling zijn dat de film in de bioscopen gaat draaien. Verdere informatie, zoals op welke verhaallijnen of games de film gebaseerd zal zijn, is nog niet bekend.

Het is niet de eerste keer dat er gewerkt wordt aan een verfilming van Battlefield. In 2012 probeerde Fox om een actiecomedyserie te maken van Battlefield: Bad Company, maar die is nooit van de grond gekomen. Tien jaar geleden waagde Paramount ook een poging om een tv-serie te maken gebaseerd op de first-personshooterserie, maar die stierf opnieuw een stille dood.

Battlefield 6, XSX
Battlefield 6

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

25-04-2026 • 12:30

31

Reacties (31)

Sorteer op:

Weergave:

Wel een bekende acteur maar of deze film wat gaat worden???
Zal een beetje afhangen van welke deel van de franchise het om gaat, veel generieker qua setting dan de "moderne tijd oorlog in het midden-oosten" battlefields wordt het volgens mij niet, in principe kun je gewoon een "midden oosten oorlog film" zoals Warfare pakken, er een battlefield logo op plakken en dan je eigenlijk al klaar. Voor vrijwel elke andere battlefield setting kun je ook gewoon een bestaande film formule kopiëren en er een battlefield logo op plakken. Zo lang je het budget een beetje normaal houd moet je deze wel kunnen slijten onder mensen die van oorlogsfilms houden.

Ik vraag me af of er mensen zijn die echt op een battlefield verfilming zitten te wachten, heeft de serie überhaupt iets van een doorlopende verhaallijn of characters die fans belangerijk zouden vinden?

[Reactie gewijzigd door Fourtrain op 25 april 2026 12:55]

Nee, niet echt. Geen sluitende verhaallijnen.Zal wel een generieke oorlogsfilm worden met een Battlefield sticker erop.
Vooral dat laatste. Deze game franchise is voor mensen die graag online pew pew spelen. Er is niemand die Battlefield een warm hard toedraagt voor het narratief, de setting, of de sfeer. Het is geen franchise die over verschillende media heen zal gaan.

Wellicht wordt het een goede film die veel bekijks trekt omdat het een blockbuster actiefilm is, maar ik zie geen Battlefield speler zijn controller weggooien om z.s.m. naar de nieuwe Battlefield film te gaan om zijn naamloze avatar vertolkt te zien.
Er is niemand die Battlefield een warm hard toedraagt voor het narratief, de setting, of de sfeer.
Ik vond BF2142 wel een aardige "post-klimaatverandering"-sfeer hebben. Wat ook hielp was dat het zich afspeelde in Europa en Noord-Afrika, waardoor het geen klassiek Amerikaans feestje was. Het was voor de rest een tandje futuristisch, zonder laserzwaarden en -vuurwapens. :P

Nog steeds zie ik daar niets voor een "Battlefield"-film in. Hooguit iets dat daardoor geïnspireerd is.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 25 april 2026 13:13]

BF2142 ook grijs gespeeld. Was een goede variant op het gebruikelijke BF gebeuren. Hoop nog eens op een vervolg.
De single player van BF4 en BF1 vond ik persoonlijk best een leuke toevoeging. Niet uitgebreid, DLC niveau. Daar zat eigenlijk meer gameplay in dan die die paar uur verhaallijn waard was. Misschien ook wel risky om daar 10+ uur verhaal in te stoppen. 4 zou helemaal een hel op de PC zijn geweest als je die wapens wilde hebben.

Beetje BF1 perspectief vanuit velen a la band of brothers in een goede setting kan best leuk worden.
Ligt er denk ik aan hoeveel EA zich er mee bemoeit, hoe minder hoe beter :o
Vervolgens console-war achtige praktijken, door anti-cod achtige intro van een game maken, maar vervolgens gehele game, sorry film, volstampen met COD-achtige cosmetische dingen en gameplay. GG
Dat zou niet kunnen want bij BF moet je wel samenwerken om je doelen te halen. Niet zo breinloos knallen als COD. ;)
Dus willekeurige oorlogsfilm maar met een andere naam erboven.
Battlefield heeft wel degelijk een verhaallijn die al loopt sinds Battlefield 3.
Wel alsnog redelijk generiek. Standaard USA vs Midden-Oosten / Rusland / China. Plan om met nukes de VS te vernietigen, wordt verijdeld, etc etc. Nou waren BF3 en 4 wel vermakelijk, maar als film? Naah. Dan heb ik véél liever dat ze iets doen met de legacy van Bad Company. BC2 had een open einde, dus dat lijkt me een inkoppertje. Is alsnog het generieke USA vs Rusland, maar dan tenminste wel met een relatief unieke set aan personages en humor.
Ik kan me überhaupt niet eens herinneren waar het over ging. Maar het lijkt me waarschijnlijker dat het zich in die canon afspeelt dan Bad Company, omdat die games inmiddels wel heel oud zijn.
Dan doel je op de offline campaign. Zijn niet veel Battlefield spelers die de campaign spelen, het gaat voornamelijk om de online gameplay.
Ik twijfel even over 3, maar de campaign van 4 was semi-verplicht want er zaten een paar goede wapens in de campaign verstopt die je moest vinden.
Naja, 3-4 hadden een soort van doorlopend verhaallijn. Maar 4-1 niet.
Gewoon een Battlefield Vietnam maken en een moderne versie van de serie Tour of Duty uitbrengen.
Ze verzinnen het wel zeg pff
Generic oorlogsfilm dus? Want er zit nagenoeg geen enkel verhaal in Battlefield ofzo.
Het zou gaaf zijn als in de film op een gegeven moment de wapens op zijn, en dat ze dan een basketbal wedstrijd of een partijtje golf moeten spelen om de winnaar te bepalen :D
Als je aan Space Jam dacht heb je mogelijk de verkeer Micheal Jordan in gedachte.
Ik zie dat het een naamgenoot betreft, bedankt
Lijkt me opzich nog wel leuk om te zien, wat het ook gaat worden.

Vond persoonlijk Tom Clancy's Without Remorse ook wel goed. Zit te wachten op de Rainbow Six sequel.
The US heeft wat propaganda nodig met dit soort uber-soldier rotzooi, EA zal wel wat subsidie weghaldn bij de "ministry of war".
Ik ben benieuwd voor welke game als basis gaat dienen. BF3/BF4/BF6 zou voor moderne oorlogsvoering wel prima zijn denk ik. 3 en 4 is wellicht wat generiek zandbak actie, maar kan nog aardig zijn. BC 1 of 2 lijkt mij ook wel leuk met een goede cast al is ie misschien iets te lollig voor wat je van een titel als Battlefield zou verwachten. BF6 is op zich wel een interessante setting maar komt al snel richting futurisme. BF 1 en 2 zou nog kunnen, maar die hebben niet echt een verhaal, dus daar kun je eigenlijk alles wel van maken.

An sich heeft het veel potentie, al zijn het dan wel dure films. Bij COD is het volgens mij wat minder duur te maken dan Battlefield, al zullen beide titels wel bom vol CGI zitten.
Waarom geen serie? Want voordat ze alle attachments voor hun wapens kunnen gebruiken zijn ze zo een paar duizend uur verder :X
Tegenwoordig kun je de battlepacks meteen online kopen :+ Meteen de volledige uitrusting... :o

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn