Super Mario-muziek is voortaan op Spotify te luisteren

Gamemuziek is een opvallend goed achtergrondmuziekgenre, maar of dat bij Spotify's nieuwste toevoeging ook zo is, is maar de vraag. Vanaf vrijdag is het namelijk mogelijk de originele Super Mario Galaxy-soundtrack op de streamingdienst af te spelen. Het is voor het eerst dat Nintendo zijn gamemuziek beschikbaar maakt op een alternatieve streamingdienst.

Nintendo en Spotify lijken een exclusieve samenwerking te zijn aangegaan voor de playlist. Dat schrijven de bedrijven niet direct in de bijbehorende blogpost, maar de muziek is alleen op Spotify te vinden en niet op bijvoorbeeld Apple Music, Deezer of Tidal.

Nintendo heeft twee playlists uitgebracht. Het heeft de originele soundtrack van Super Mario Galaxy en van Super Mario Galaxy 2 uitgebracht, een playlist met 130 veelal korte nummers die samen vijf uur duurt. Daarnaast is er de officiële playlist voor de Super Mario Bros-films, die in 2023 en recent uitkwamen. De release lijkt dan ook vooral onderdeel te zijn van een promotiecampagne rondom de films, maar voor echte fans is dat alleen maar mooi meegenomen.

Het is uniek dat Nintendo zijn eigen muziek op alternatieve streamingdiensten beschikbaar maakt. Veel muziek uit bijvoorbeeld Nintendo-klassiekers als Zelda, Pokémon en Animal Crossing is al wel te vinden op de Nintendo Music-app, waar gebruikers met een Switch Online-abonnement gebruik van kunnen maken.

Voor de echte fans zit er nog een extra gimmick in de playlist. De afspeelbalk wordt dan vervangen door een Luma. Het enige dat nog ontbreekt aan de streaming is een nummer van 2 seconden waarin Mario 'woehoe!' roept. Maar je kunt nu eenmaal niet alles hebben.

Nintendo Spotify Mario Music

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

24-04-2026 • 19:57

26

Reacties (26)

Sorteer op:

Weergave:

Misschien nog even nuanceren dat deze soundtrack slechts tijdelijk op Spotify zal beschikbaar zijn volgens de Japanse Spotify website.
 Spotifyは、任天堂株式会社とのコラボレーションにより、映画『ザ・スーパーマリオギャラクシー・ムービー』公開と連動した特別企画をグローバルで展開いたします。本コラボレーションの一環として、「スーパーマリオブラザーズ40周年」を記念し、『スーパーマリオ ギャラクシー』および『スーパーマリオ ギャラクシー 2』のゲーム楽曲の一部を2026年4月24日より期間限定で配信開始いたします。
Snel even los vertaald:
Dankzij een samenwerking met Nintendo lanceert Spotify een wereldwijde campagne tegelijkertijd met de release van de Super Mario Galaxy Film. Als onderdeel van deze samenwerking zijn, ter ere van de 40ste verjaardag van Super Mario Bros, een gedeelte van de game soundtracks van Super Mario Galaxy en Super Mario Galaxy 2 vanaf 24 april voor een beperkte periode beschikbaar om te streamen.

[Reactie gewijzigd door JackAvery op 24 april 2026 20:15]

Erg vervelende is wel, lijkt erop dat ze er maar tijdelijk op zullen staan

https://x.com/Wario64/status/2047654752163336431
Was er maar een techniek beschikbaar waardoor je ze langere tijd kon beluisteren en de verkoper niet halverwege de muziek uit je bezit weg haalt...
Het nummer is op spotify echter nooit in jouw bezit geweest, dus kunnen ze het ook niet afnemen
En is ook nooit een verkoopsovereenkomst geweest. Er is altijd duidelijk gesteld dat je je kan abonneren voor betere kwaliteit en minder reclames. Gewoon dat al maakt het argument gewoon ongeldig.

In tegenstelling tot vb bepaalde filmdiensten die je een koop knop geven maar dan eigenlijk hooguit een levenslange licentie verpatsen waarbij meerdere partijen kunnen zeggen "en nu is die film weg"

[Reactie gewijzigd door JeroenED op 25 april 2026 10:56]

Zoaks een CD kopen? Dan moet de rechtenhebbende daar wel voor kiezen.
Precies, dan kun je daar je mp3's op branden :+
altijd van youtube geripped en meteen op mp3 cd voor de walkman. zalig zo als 12 jarige op school lopen met "athletic team".
Opnemen met een bandrecorder? Dat deden we 30 jaar geleden ook. Werkte prima!
Inderdaad ook op billboards in Amerika "now available for a limited time"
Gewoon rippen of downloaden.
Erg teleurstellend om te zien dat het Nintendo weer niet lukt om gewoon de soundtracks als betaalde lossless downloads aan te bieden.
Bedankt. Ik wist niet dat er uitzonderingen waren op de soundtrack van de film na. Het is wel slechts een fractie van wat ze bijvoorbeeld in de Switch Online muziek app hebben. Hopelijk zullen ze ooit nog meer fysiek uitbrengen.
Goed punt enkel 899 Euro voor de mario galaxy cd is niet niks. Op ebay is deze gelukkig wel voor een meer redelijke prijs te vinden vanaf 13 dollar.
Dat is intussen ook een verzamelaars item geworden. CD wordt niet meer geproduceerd en was in gelimiteerde oplage gedrukt / gemaakt.
Je zou zeggen dat dit een verkoopsuccess in de eigen Nintendo-winkel zou kunnen zijn.
Als je een van de tracks uit deze speellijst afspeelt, is ook de progressbar de ster uit de games! Althans, in de app op Android bijvoorbeeld wel.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 april 2026 22:10]

Jorgen Moderator Beeld & Geluid @CH4OS25 april 2026 17:18
In de Windows app niet het geval.
Nu nog de soundtrack van mario kart world en al die anderen games erbij. Heb de SMG 1 en 2 osts CDs nog altijd liggen (originele japanse versies). De 2023 movie soundtrack heb ik op vinyl :p

Als je zoekt is de mario kart world OST te vinden. Banger after Banger.
Die stond al vanaf zo goed als dag 1 ook op YouTube. En Nintendo die maar structureel weigert volledige OST’s aan te bieden, zelfs via z’n eigen platform.

Nogal logisch dat men met het 21e eeuws versie van het cassettebandje aan de gang gaat. Zelfs dat is meer bij de tijd dan de grote N, helaas.
Tijdelijk?

Gelukkig heb ik de officiële CD! Toendertijd nog van de Club Nintendo gekregen m.b.v.... whatever toen de punten waren die nodig waren. Ik heb 'm zelfs anderhalve keer.. De eerste zending werd geleverd, maar de 2de disc zat er niet in (was gesealed). Melding gemaakt en een nieuwe complete binnen gekregen.
Het zou leuk zijn als ze dat deden met de soundtrack van Mario Kart World. Die is best heel goed.
Het enige dat nog ontbreekt aan de streaming is een nummer van 2 seconden waarin Mario 'woehoe!' roept. Maar je kunt nu eenmaal niet alles hebben.
Oh dat scheelt, dat wil ik ook niet. Ik ben waarschijnlijk de enige die niks heeft met Charles' Mario stem. Ik stoor me er niet aan maar ben er ook zeker geen fan van.
Charles Martinet is al een tijdje de stem van Mario niet meer. In 2023 is hij afgelost door Kevin Afghani.
Iedereen kan die stem doen. Zo moeilijk is dat niet.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn