Tweakers Podcast #215 - Trackingvrije Tweakers, luide keyboards en podcastapps

In deze aflevering praten Arnoud Wokke, Tijs Hofmans, Wout Funnekotter en Jelle Mol over Rocket Lab die een raket opving met een helikopter, mechanische toetsenborden, versplintering van het podcastlandschap, Apple Self Service Repair en de stap om Tweakers thirdpartytrackingvrij te maken.

0:00 Intro
0:20 Opening
1:10 Raket en helikopter
8:43 Toetsenborden en switches
16:45 Podcasts en verplintering
27:45 Apple en thuisreparaties
35:37 Tweakers thirdpartytrackingvrij
1:02:27 Sneakpeek

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

05-05-2022 • 06:00

19

Reacties (19)

19
19
8
0
0
10
Wijzig sortering
Pocket casts kende ik niet, gebruik zelf AntennaPod (opensource).
Gisteren toevallig Podimo geïnstalleerd, eerste 9 afleveringen "Moorden in het noorden" openbaar, daarna achter een paywall... Podimo ff bekeken en meteen verwijderd. Lijkt me redelijk kansloos om te gaan betalen voor podcasts.
Een businessmodel als Blendle voor podcasts lijkt me trouwens kansrijker.
Ik ga Podimo niet eens proberen. Allemaal heel erg leuk dat je wat wilt verdienen met podcasts maar gevoelsmatig wordt de kwaliteit niet beter. Ik vond het hobby-matige en niche veel leuker. Daarnaast maakt echt elke persoon ondertussen een podcast.
Je gaat weinig ander keus hebben als je veel podcasts wilt gaan luisteren.
Wat NRC doet met zijn podcasts vind ik helemaal een verschrikking. De eerste paar afleveringen van een serie (Pim - Twintig jaar na de moord, of De Schaduw van Dutroux) kun je gewoon via je favoriete podcast player downloaden, na 3 afleveringen word je doorverwezen naar de NRC Audio app.

Dat je je eigen platform wil promoten kan ik best begrijpen, maar dit wekt bij mij alleen maar ergernis.

[Reactie gewijzigd door Carfanatic op 25 juli 2024 10:39]

De "oude" NRC podcasts (ben fan van Haagse Zaken & Onbehaarde Apen) zijn gelukkig nog wel traditioneel te beluisteren. Ik ben betalend abonnee voor de NRC, maar weiger ook om een aparte player te gebruiken voor het luisteren naar betaalde content. Ik ga ook niet een Tweakers Plus browser voor m'n Tweakers nieuws.
Ja, waarom doen bedrijven dit he? Nou ja, ik begrijp het wel: eigen spullen pushen en aan de eigen omzet denken. Ik denk dat podcasts binnen afzienbare tijd ook een categorie op torrent sites zijn :Y)
Podimo kan je het eerste jaar gratis gebruiken: zie Pepper

Betalen voor podcasts vind ik niet erg, maar ik vind het waardeloos dat ik betaalde podcasts uit Podimo niet in Pocket Casts kan openen. De Podimo-app is echt brak vergeleken met Pocket Casts.

Opmerkingen als 'Lijkt me redelijk kansloos om te gaan betalen voor podcasts.', Tsja, beetje populistisch geklets als je het mij vraagt ... voor niets gaat de zon op toch? 8)7
Mooi werk om toch tegen bepaalde adverteerders in te gaan en alsnog trackingloze ads door te voeren.
Uit begrip heb ik mijn brave shields alvast neergehaald voor jullie.
Ik hoop dat die move naar tracking loze advertenties een doorslaand succes wordt.
Er blij dat jullie hier zo mee bezig zijn, dat het een voorbeeld mag zijn voor de rest van het internet.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 25 juli 2024 10:39]

Vanaf lancering Podimo Tweakers Podcast beschikbaar in de app.
Er zitten zoveel podcasts in Podimo die je ook zonder Podimo kunt beluisteren. Wat is je punt?
Podcast geluisterd? Daarin gaf men aan dat Tweakers Podcast daar niet beschikbaar zou zijn.
Nee, die luister ik al een tijdje niet meer. :$

Volgens mij kan je bij Podimo vragen of ze bepaalde (gratis) podcasts toe willen voegen. Die voegen ze dan toe, zonder de advertenties eruit te halen.
Hey Pierre, dat was wat er in deze podcast gemeld werd: het lukt ze niet om Podimo zo ver te krijgen om Tweakers toe te voegen
Het is inmiddels gelukt, de Tweakers Podcast staat vanaf nu ook in Podimo :)
Hey Mathieu :w
There was problem playing the audio

Check your internet connection, disable any ad blockers, and try again.

2147500036: Request failed (Error code 4)
Blijft een leuke podcast, ga zo door mannen! :)

Kunnen we een upodate krijgen over de Fairphone van @Tweakjur ? @WoutF
Mis je zaken ten opzichte van je Pixel en geeft het je een goed gevoel om met een eerlijkere smartphone rond te lopen?
Wat zou je zeggen als ik zeg dat mijn Pixel me nog dagelijks vergezelt en ik dus nog niet echt ben overgestapt omdat ik de Fairphone groot en zwaar vind? :'(

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.