Volledige port TimeSplitters 2 blijkt verborgen in arcadekast in Homefront-game

Het blijkt dat TimeSplitters 2, een bekende fps-game uit 2002, in zijn volledigheid speelbaar is in Homefront: The Revolution uit 2016. Een ontwikkelaar van die game heeft in het geheim het gehele spel in een arcadekast gestopt.

Het bestaan van de TimeSplitters 2-arcadekast in de game was al bekend sinds de release van H:TR in 2016. Tot nu toe werd echter altijd gedacht dat slechts twee levels van de game speelbaar waren. Niets is minder waar, bleek een week geleden, toen gamemaker Matt Phillips, die destijds aan Homefront werkte, de onthulling deed op Twitter.

Het geheim bleef echter vijf jaar lang daadwerkelijk geheim omdat Phillips de unlock-codes voor de volledige TS2-game kwijt was geraakt. "Ik heb het boekje met de codes erin niet meer. Ik heb het ooit wel aan een vriend gegeven zodat hij het kon lekken in een Discord-kanaal, maar hij werd uitgemaakt voor leugenaar en kreeg een ban".

Nadat Phillips de tweet eruit gooide, kwam Xbox Principal Software Engineer Spencer Perreault binnen enkele dagen echter met de codes. Deze dienen ingevoerd te worden in het hoofdmenu van de arcadekast, waarna de extra levels en de Arcade-modus verschijnen. Andere gebruikers hebben hier video-tutorials van gemaakt.

Wat betreft rechten op TimeSplitters lijkt de zaak in de haak: de studio achter Homefront was ooit in een andere vorm ook de studio achter TimeSplitters.

Als kers op de taart schaalt de port vermoedelijk tot 4k-resolutie op de krachtigste apparaten die Homefront: The Revolution draaien: pc's, de Xbox One X en PS4 Pro. Verder moet volgens Phillips het ook theoretisch mogelijk zijn om de multiplayermodus aan de praat te krijgen, als iemand twee van die arcadekasten naast elkaar plaatst in een co-op-level. De netwerkstack is in ieder geval aanwezig. Nadeel is verder overigens wel dat de port niet bepaald bug vrij is en soms neigt naar vastlopen.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

10-04-2021 • 14:26

31

Reacties (31)

31
30
17
2
0
6
Wijzig sortering
It's time to split!

Laat ze TimeSplitters 2 en TimeSplitters: Future Perfect los uitbrengen voor de PC, eventueel in een bundel, met online multiplayer. Steam Workshop ondersteuning erbij, en dat verkoopt dan bijna gegarandeerd beter dan de Homefront spellen. :+

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 24 juli 2024 01:06]

Maak er gewoon één vette gebundelde game van met alle content en release 'm ook op consoles. Ik zou in ieder geval wel een toffe game met campaign co-op kunnen gebruiken!
En ook de online multiplayer. Nachtenlang gespeeld destijds.
Wat betekent "neigt naar vastlopen"? Ik zou zeggen iets loopt vast of iets loopt niet vast.
Hoe ik dat lees is "onstabiel", waarbij je iets 10x hetzelfde draait en het 6-7x vastloopt.
Het hapert, loopt niet soepel, lijkt vast te lopen maar doet het net niet.
Zoveel leuke herinneringen met vroegere vriendjes en buurjongens aan Timesplitters: Future Perfect. Splitscreen mode op de Playstation 2 en gaan. Zo vaak gelachen. Lachen, gieren, brullen gegarandeerd. Sweet times.
Hier hetzelfde! Talloze uren in deze game gestopt. De mode die wij het meeste speelde was diegene dat één iemand in de brand stond en je de anderen aan moest steken door dicht bij ze in de buurt te lopen. Wat een topgame was dat.
Ik denk dat je de virus mode bedoelt? Heerlijke mode op de zeppelin. Lekker snipen vanaf de andere kant op het dak.
Wij gingen zelf maps bouwen om in virus mode te spelen.
Met veel van die super machine geweren in een mega grote space enzo. Wat een tijd....
Na corona maar eens een retro LAN-party'tje organiseren.
Ja klopt, met groene vlammen. Heel veel plezier aan beleefd. Vooral die Hospital map was daar heel erg geschikt voor. Allemaal gangetjes en kleine kamertjes en om elke hoek kon je zo een tegenstander tegen het lijf lopen.

[Reactie gewijzigd door killerfreak op 24 juli 2024 01:06]

Tonight you sleep with the fishes.

Als ik me kan herrineren haha. Classic co op game vroeger,
Timesplitters kapot gespeeld vroeger op de console.

Lekker splitscreen! Top game hoor 👍
Homefront "Press X to jump in mass grave": The Revolution

Ik vond het concept wel grappig maar het spel zelf was echt extreem dertien-in-een-dozijn. Heel jammer.
Remakes, remasters van alles... maar niet van deze gem. :(
Ik zou H:TR nu niet direct een gem noemen :+
Hij bedoelt denk ik de timesplitters games (1,2 en 3)

Timesplitters was sowieso een geweldige game met gigantisch leuke multiplayer, helaas net voor de tijd dat online multiplayer echt begon. Een nieuwe timesplitters of remakes zijn een insta-buy voor mij
Denk dat ik bij Tweakers toch eens moet gaan aandringen om een sarcasme tag in te voeren...
Ik vraag me af of er niet mensen zijn geweest die zaten te klooien in het Menu van Time-splitters en zo meerdere levels kregen?

Want je verwacht toch dat er iets meer is dan 2 games, waarbij mensen alles proberen wat ze maar kunnen? {Button mashing en hopen op een resultaat}
Dus die vriend heeft geheel ontrerecht een ban op Discord gekregen nadat hij is uitgemaakt voor leugenaar? Da's ook lullig.
er zitten een hoop rare mods op reddit..
Waarom moet je in een coop level twee kasten naast elkaar zetten voor mp? Binnen de coop omgeving kun je toch een link maken tussen twee kasten, waar die ook zijn lijkt me.
Hoe werkt dit?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.