Firmware-update: Apple iOS 27.0.1

Apple iOS 27 logo Apple heeft een update voor versie 27 van iOS uitgebracht. In iOS 27, dat geschikt is voor de iPhone 11 en hoger, heeft Apple onder meer extra AI-functies beschikbaar gemaakt, zijn er meer mogelijkheden voor ouders om hun kinderen te beschermen en zijn er diverse verbeteringen in Liquid Glass aangebracht. In versie 27.0.1 zijn onder meer de volgende problemen verholpen:

iOS 27.0.1

This update provides bug fixes for your iPhone, including fixes for the following issues:

  • iPhone 18 Pro and iPhone 18 Pro Max may unexpectedly restart when Face ID fails to authenticate
  • A color artifact may appear on photos captured at 2x under certain lighting conditions at f/1.48 on a small number of iPhone 18 Pro and iPhone 18 Pro Max devices
  • Opening Notification Center and Control Center simultaneously may cause the touchscreen to become unresponsive

Apple iOS 26

Versienummer 27.0.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen iOS
Website Apple
Download https://support.apple.com/nl-nl/HT204204
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

29-09-2026 • 12:00

15

Submitter: Choenzer

Bron: Apple

Lees meer

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Naast MacOS 27.0.1 zijn ook nog iOS/iPadOS 26.7.1 en MacOS 26.7.1/15.8.1 uitgekomen met een fix voor een actief misbruikte zeroday kwetsbaarheid: https://support.apple.com/en-us/100100
Ook Watch OS 27.0.1 is beschikbaar.
HDR is echt to much aan het worden. Alles moet uit de kast worden gehaald om het enigszins dragelijk te maken
*too much
Hoe zo dan? Ziet er toch net prima uit allemaal, niks te klagen hier...
Eens kijken of het bluetooth euvel wat ik melde ook verholpen is.
Deze fixes zullen binnenkort ook wel komen naar iOS 27.2 beta, als ze er al niet zijn.

Ook; hey Tweakers, gebruik eens het echte logo, in plaats van deze iOS 26 knock-off.
Merken anderen ook dat bij IOS27 de Carplay muziekkwaliteit minder/anders is? Hij lijkt de equalizer van Apps niet meer over te nemen.
Ja idem! Vond het laatst al gek klinken, maar kwam er ook achter dat de equalizer van o.a. Spotify niks meer doet op Carplay.
iPhone 18 Pro and iPhone 18 Pro Max may unexpectedly restart when Face ID fails to authenticate
Dit was leek voor mij geen restart maar een brick. Totdat ik mijn iPhone aan de stroom legde -omdat ik dacht dat ie leeg was- en toen startte die weer op. Phew.

[Reactie gewijzigd door iAR op 29 september 2026 12:33]

Maar dan is het geen brick. Gelukkig maar.
Hier één keer met Apple Pay gebeurd bij de Appie op de dag dat ik hem kreeg, toen maar met pasje betaald en power knop ingehouden om hem weer aan te zetten. Daarna nooit meer last van gehad.
Ik heb nog steeds dat de iconen van apps niet lekker inladen, heel irritant. Duurt soms een seconden na een swipe voor de afbeeldingen tevoorschijn komen :S
Ik zit nog op 18.7.7 op mijn 14PM. Updaten of?
Sinds iOS 27 is mijn telefoon-app en de functie conference calls (dus twee personen in een gesprek samenvoegen) zeer slecht en buggy. Ook de hele telefoonervaring met contacten zoeken is dramatisch. Het is toch te bizar voor woorden: je hebt een telefoon om te bellen, en juist dat werkt bij mij nu heel slecht.

Ik heb al een paar keer met Apple Support gesproken en gebeld. Zij raden aan om de netwerkinstellingen te herstellen, maar dat heeft niet geholpen. Nu zeggen ze dat ik maar moet wachten op een update. Teruggaan naar iOS 26 kan helaas ook niet meer.

Wie herkent dit vreselijke probleem nog meer?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn