Software-update: FreeFileSync 14.7

FreeFileSync logo (75 pix) Versie 14.7 van FreeFileSync is uitgekomen. Met dit opensourceprogramma kan een back-up worden gemaakt of de inhoud van twee verschillende locaties worden gesynchroniseerd. Het is beschikbaar voor Windows, Linux en macOS, is niet afhankelijk van zaken als Java of een .NET Framework en is bovendien licht in gebruik. De Windows-download bevat aparte 32-bit- en 64-bitversies en biedt ook de mogelijkheid om het te gebruiken zonder het te eerst installeren. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes in FreeFileSync version 14.7:
  • Shorter lock file abandonment timeout
  • Highlight to be created items on file grid
  • Fixed file grid selection background
  • Support running on Windows 10 PE (Portable Edition)
  • Show host name in device listing (Donation Edition)
  • Fixed dump file creation when worker threads crash (Windows)
  • Fixed whitespace glitches in PDF manual
  • Consider Windows Subsystem for Linux as VM

Versienummer 14.7
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website FreeFileSync
Download https://freefilesync.org/download.php
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

22-01-2026 • 07:30

18

Bron: FreeFileSync

Reacties (18)

Sorteer op:

Weergave:

Mooi programma op de Mac!
Wat ik wel jammer vind is dat de maker tijd verspilt aan het onderhouden van een 32-bits Windows versie. De CPU's zijn al 20 jaar 64-bits!
een ict-er met hart voor techniek doet soms dingen alleen 'omdat hij/zij dat leuk vindt...'
Dat kan, maar... >20 jaar oude hardware ondersteunen, maar wel Windows 10?

Overigens maakt Microsoft ook nog 32-bits versies van z'n programma's. Maar we weten allemaal dat Microsoft het liefst teruggaat naar 8-bits DOS compatibiliteit!
hij support ook 32-bits linux nog steeds en op zich... als je een oude raspberry pi of brakke refurbished laptop hebt (in de derde wereld ofzo), is dat nog 32 bits. Sowieso lijkt me het redelijk triviaal om te onderhouden... en een extra win32 build bij alle builds aantrappen en vervolgens een kopje koffie klaarmaken is ook niet al te spannend. tis niet dat ie weken bezig is om de applicatie x86 te krijgen :)
Kijk, daar zeg je wat anders!

Voor Linux is het zeker nuttig. Een antieke pc of Mac draait geen up-to-date Windows of macOS meer, maar doet het vaak nog prima met Linux.

Maar Windows 10 op een 20 jaar oude pc? Gaat niet gebeuren! Ik had het alleen over de (imho) nutteloze 32-bits Windows versie. Daar komt bij dat je niet een win32 versie moet maken omdat het gewoon kan, het moet ook nodig of nuttig zijn.
Je kunt ook inhoudelijk reageren ipv op een nickname...
Een beetje programmeur bouwd een compilatie switch/afhankelijkheid in ...
Ben je echt niet veel tijd aan kwijt hoor ... De compiler selecteerd dan de correcte code ...
Een beetje programmeur bouwt inderdaad bepaalde zaken in die de code portabel maken. Maar je gaat geen zaken inbouwen die niet relevant zijn. De ondergrens voor deze app is Windows 10, en deze draait niet op een pre-Intel Core 2 architectuur machine.
Wat ik wel jammer vind is dat de maker tijd verspilt aan het onderhouden van een 32-bits Windows versie. De CPU's zijn al 20 jaar 64-bits!
Als de bouw-straat netjes is ingericht en de code netjes geschreven dan hoeven builds voor verschillende platformen geen extra inspanning te kosten en gebeuren ze met een druk op de knop.

Voor de gebruikers van 64 bits hardware kan een 32 bits operating systeem installatie nog steeds handig zijn. Daar kunnen dan geen 64 bits applicaties draaien in dat 32 bits operating systeem.

Tel daar bij dat 64 bits msWindows een eigen installatie plek heeft voor 32 bits applicaties en voor 64 bits applicaties. Het kan zomaar zo zijn dat een 32 bits software installatie handig is op zo een 64 bits systeem.

En dat is dan dus los van alles en iedereen die nog 32 bits systemen gebruikt die zo min mogelijk aan internet zitten maar waarbij nog wel gegevens bomen vergeleken moeten worden om toch op 1 of andere manier bij te blijven.
Dit "ja maar wat als" verhaal somt zaken op die misschien ooit eens voorkomen.

Ik ben absoluut voorstander van lange ondersteuning van software, maar er zijn grenzen. Sommige dingen stoppen gewoon. Dus als je nog een pc met 300 baud modem hebt liggen, en die doet het ook nog, dan wens ik je veel succes met het vinden van een ISP of BBS waar je kunt inbellen. Voor 99,999% van de wereldbevolking is dit geen probleem.
Terug op het orignele onderwerp: Soms is het uitschakelen van dit soort semi-automatische oplevering meer werk dan het gewoon laten draaien.

Over dat 300 baud modem: het werkt volgens mij nog steeds. Daarmee kan ik via de telefoon vanaf overal printen op mijn fax apparaat thuis :+ . Dat werkte al in 1995 en werkt nog steeds. Overigens helaas niet meer op hogere snelheden omdat de voip daar roet in gooit. Toegegeven, dat heb ik de laatste 20 jaar niet meer gebruikt, al heb ik nog wel een laptop met zo'n modem aan boord.

Doet me denken aan het begin van deze eeuw, waarbij ik via een G4-faxmodem (isdn gebaseerd) thuis heel goed en snel kon printen.

[Reactie gewijzigd door beerse op 22 januari 2026 16:08]

Bijzonder simpel en handig programma om een backup van je bestanden naar een schijf, nas, of cloud omgeving te kopiëren.

Op Linux werkt freefilesync bijzonder goed, gezien op Linux geen directe cloud omgeving is gekoppeld zoals Windows en Mac. Ook op de Mac maak is dit een bijzondere tool en om eenvoudig een backup te maken. Een klassieke methode is een ‘off grid’ schijf, en voor bedrijven werkt een matrix aan ‘off grid’ schijven of ‘tapes’ nog beter.
Handig en simpel jazeker, maar persoonlijk vind ik “Pika Backup” nog pretiger voor linux Incremental backups van de “Home folder” naar aparte 1Tb ssd en naar nass, target en tijd instellen en geen omkijken meer naar.
Voor het synchroniseren van Google Drive, werken de binaries van Debian en afgeleiden niet. Installeer de download van de makers.
Heeft deze nog voordelen tov SyncBackFree? Die heb ik ~20 jaar geleden (in 32 bits tijd!) eens ontdekt, kan heel veel, dus nooit moeite genomen om verder te kijken :P
Pfff. hier versie 6.12 in gebruik.op een windows pc. Als het werkt repareren we het niet.

Dan zal ik op één van de "nieuwe" Linux Mint systemen (oude windows10) versie 14.x gaan installeren. Ik had geen idee dat er een Linux versie beschikbaar was.
Heb hier de donatie editie al een aantal jaren draaien. Ben erg erg blij mee

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn