Software-update: Aomei Partition Assistant 10.10.0

Aomei Partition Assistant logo (79 pix) Aomei heeft versie 10.10.0 van Partition Assistant uitgebracht. Met dit programma kunnen partities worden aangepast. Zo kunnen deze vergroot, verkleind, opgedeeld of samengevoegd worden. Ook kan de alignment worden aangepast en kan een partitie worden gekopieerd, wat handig is als er bijvoorbeeld van een harde schijf naar een ssd gemigreerd wordt. Partition Assistant is gratis, maar er is ook een Pro-uitvoering. Die maakt onder meer converteren van de indeling van mbr naar gpt voor een bootpartitie mogelijk en kan overweg met dynamische volumes. De changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

Added:
  • “Disk Space Analyzer”: Analyzes disk space usage on each partition to help you quickly identify space-consuming files and clean up unnecessary data.
Fixed issue:
  • Cluster alignment might be affected during the partition alignment process.

AOMEI Partition Assistant screenshot

Versienummer 10.10.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Aomei
Download https://www2.aomeisoftware.com/download/pa/PAssist_Std.exe
Licentietype Freeware

Reacties (7)

Sorteer op:

Weergave:

Dit is geen freeware. De categorie zou freeware/betaald moeten zijn, De gratis versie is crippleware, veel functies werken niet. De gratis versie kan niet veel meer dan de in windows ingebakken partitie manager
Ik heb van jaren al goed ervaring met minitool partition magic. Maar ik moet zeggen dat ik in powershel(cmd) met diskpart en bcdedit en dat soort functies, zoals bootrec.exe etc een stap voor ben, en al die betaalde functies niet nodig heb om te doen wat een pro versie van deze Aomei of een ander gelijke soort manager ook kan.

Heel leerzaam ook, en je weet op een gegeven moment ook dat je meestal alles kan redden met je cli ervaring. Tenzij je echt niet meer bij je data kan of met een bricked schijf zit. dan is af en toe op een externe schijf, die nergens aan is gekoppeld of in je netwerk vast zit, een VHD (of kloon-image) van een complete versie van fysieke je schijf met Disk2vhd oid maken ook een zinvolle actie geweest, zelfs als hij 2 jaar oud is(in mijn geval een keer mijn redding geweest)

Sindsdien snap ik niet waarom ik ooit een partitie manager heb gebruikt in het verleden.
Deze: Minitool is ,uit ervaring, een stuk beter. Toen ik nog Windows gebruikte.
Waarom is MiniTool Partition Wizard een stuk beter?
Omdat Aomei dingen niet goed afhandelde en Minitool wel, soms complexe dingen. Vandaar.
Weet je nog ongeveer wat het was? Dan kan ik eens vergelijken tussen de twee tools. Vandaar ook mijn eerste vraag.
HDD's en SSD's die deel uitmaakten van RAID-configuraties konden eenvoudig worden gereset met MiniTool, maar niet met AOMEI, bijvoorbeeld.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn