Software-update: Syncthing 2.0.12

Syncthing logo Versie 2.0.12 van Syncthing is uitgekomen. Syncthing is een opensourceprogramma waarmee bestanden tussen twee of meerdere computers kunnen worden gesynchroniseerd. Dit gebeurt zonder dat er een centrale server tussen zit, zoals dat wel het geval is bij opslagdiensten als Dropbox, Google Drive, OneDrive en iCloud. De software is onder meer beschikbaar voor Windows, Linux, macOS, BSD en Solaris. Een onofficiële client voor Android kan hier worden gevonden. Ook zijn er packages voor bijvoorbeeld Synology en QNAP. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

What's Changed
  • chore: update quic-go, adapt to lack of write tracking in #10456
  • chore(cli): clean up generated usage strings for config commands (fixes #10462) in #10463

Syncthing screenshot (620 pix)

Versienummer 2.0.12
Releasestatus Final
Besturingssystemen Android, Linux, macOS, iOS, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows 11, Windows Server 2022, Windows Server 2025
Website Syncthing
Download https://syncthing.net/downloads
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

02-12-2025 • 12:00

3

Bron: Syncthing

Reacties (3)

Sorteer op:

Weergave:

Fijne tool. Ik mijn mijn iCloud drive aan het omzetten naar Syncthing. Wel jammer is dat Syncthing wel trager is met connecten en vervolgens downloaden.

Ook ben er ik er nog niet over uit wat de perfecte installatie is. Ik heb 2 laptops, 2 iphones/ipads en een NAS. Ik wil het liefst alles verbonden hebben, sommige delen altijd gesynct en anderen weer alleen op afroep. Maar alles moet sowieso op de NAS staan.
Ook ben er ik er nog niet over uit wat de perfecte installatie is. Ik heb 2 laptops, 2 iphones/ipads en een NAS. Ik wil het liefst alles verbonden hebben, sommige delen altijd gesynct en anderen weer alleen op afroep. Maar alles moet sowieso op de NAS staan.
Stertopologie met lokale sync ingeschakeld en de NAS als introducer.
Het is mooie software maar bij heel veel kleine bestanden ook erg traag.

Ben zelf overgestapt naar Resilio (de gratis versie). Merk dat dat een heel stuk sneller is en werkt ook uitstekend. Ik synchroniseer het ook tussen mijn Nas en meerdere apparaten. Je kan per folder ook per device instellen of je selective Sync wil gebruiken.

Nextcloud op je NAS draaien is natuurlijk ook nog een optie. Is niet snel maar qua interface misschien wel de mooiste optie.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn