Software-update: Pinnacle Studio 9.3.5.2 beta

Pinnacle Systems logoPinnacle Systems heeft een nieuwe betaversie van zijn videobewerkingssoftware Pinnacle Studio 9 uitgebracht. Het versienummer is 9.3.5.2 beta en deze kan over elke versie vanaf 9 worden geïnstalleerd. De download is zo'n 57MB groot, maar daarvoor krijg je wel een lange lijst met vernieuwingen en verbeteringen terug:

What's New in Studio 9.3.5.2b BETA (over Studio 9.1)
  • Surround sound is now ProLogic II compatible, with separate Right and Left rear channels
  • Surround sound can now be previewed using the PC soundboards surround outputs
  • Supports dual-layer DVD-9 burners and media
  • Supports new version of SmartSound (QuickTracks 3) with , purchase and download of individual songs
  • Studio Plus features my be used in locked (watermarked) mode and may be unlocked via on-line purchase
    • Second Video Track
    • Picture in Picture
    • Chroma Key
    • Pan and Zoom for still images
    • Dolby Digital 2 channel audio output
  • Supports the advanced codec pack, available for on-line purchase
    • Dolby Digital 2 channel audio output
    • Dolby Digital 5.1 channel audio output
    • MPEG 4 output
    • MP3 output
  • Capture Improvements and Enhancements
    • Studio Deluxe and Studio AV/DV can now capture 16x9 capture source.
    • Capture problems with PCTV Stereo resolved.
    • Scene detection now works properly for long MJPEG captures
  • Edit Mode Improvements and Enhancements
    • Intermittent crashes with some wipe transitions have been solved
    • HFX Pro can now use mpeg files for host video.
    • Performance improvements with complex projects and large number of still image
    • Title and Menu album drop down list is now maintained correctly
  • Make Movie Improvements and Enhancements
    • Several causes of rendering hangs have been solved.
    • MPEG encoder improvements.
    • Solved AV Sync problem that could occur when editing transitions between stills and video clips
    • HFX rendering switches from hardware acceleration to software rendering when card-specific problems are detected
    • Rendering cropped DC10 files to mpeg no longer causes scaling artifacts- DVD-9 Dual layer drive support
    • Improvements made to DVD capacity estimation.
    • Improvements made to AVI file size estimation
    • DVD burning speed is now properly using the value specified in Setup / Make Disc
    • Fixed problem with multi-page VCD menus.
    • Resolved problem with highlights on DVD submenus[break]
      Pinnacle Studio 9 screenie
Versienummer 9.3.5.2 beta
Besturingssystemen Windows 9x, Windows 2000, Windows XP
Website Pinnacle Systems
Download http://www.pinnaclesys.com/SupportFiles/StudioPatch9_3_5_2b.exe
Bestandsgrootte 56,76MB
Licentietype Shareware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

20-09-2004 • 13:03

31

Submitter: wvd_vegt

Bron: Pinnacle Systems

Reacties (31)

31
31
10
0
0
19
Wijzig sortering
Nou kom dit ff mooi uit :) Net een Canon MV700 gekocht en wat met windows moviemaker gespeelt eens zien wat dit te bieden heeft. Moest de org nog instaleren eigenlijk.
Mijn persoonlijke ervaring met wat dit programma te bieden heeft: kommer en kwel. Voor het bíjna correct kunnen renderen van 'n film heb ik 6 versies moeten proberen en met elke versie ging er wel íets mis (of de geluidsbestanden werden niet geladen (programma belandde in eindeloze loop), of de kleurfilters werden helemaal overhoop gehaald, of de fade-effecten gingen totaal naar de kl*te). Ik raak dit programma nooit meer met een vinger aan...
Wel eens studio 8 geprobeerd? Is bij mij een stabiele versie. Heb ooit ook 9 geinstalleerd maar dat was inderdaad halen en brengen. 8 is stabieler dan 9.
Zoals gezegd, toen voor 't renderen 6 versies gebruikt, uit de 7-, 8- en 9-serie. En de 8 voelde 't meest robuust aan in 't begin, uiteindelijk daarmee ook het renderen gedaan, maar ook hierbij schokte bepaalde effecten op 't einde. Zeer storend, zeker als er vele maanden aan voorbereiding aan voorafgaan.
Wel eens studio 9 geprobeerd? Is bij mij een stabiele versie. Heb ooit ook 8 geinstalleerd maar dat was inderdaad halen en brengen. 9 is stabieler dan 8 :P

Het is een programma dat gewoon alleen op topkwaliteit hardware draait, je kunt niet van tevoren zeggen of het programma wel of niet gaat draaien.

Met 8 heeeeel veel problemen gehad, zoals dvd's die niet wilden renderen, bij 50% fikken er mee ophielden en al dat soort ongein meer. Met 9 op dezelfde pc was alles over, maar dat is natuurlijk heel persoonlijk ;)
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Anoniem: 6134220 september 2004 19:41
Het is een programma dat gewoon alleen op topkwaliteit hardware draait, je kunt niet van tevoren zeggen of het programma wel of niet gaat draaien.
Dat wil ik graag tegen spreken. Mijn ervaring is dat Pinnacle Studio nou juist vaak problemen geeft op "state of the art" systemen en dat het vaker prima draait op iets oudere systemen (niet bejaard). Pinnacle studio is trouwens uberhaubt een mega onstabiel pakket. Het wordt daarom ook door veel gebruikers de eeuwige beta genoemd. Ik ken heel veel mensen die al zijn overgestapt op producten van de concurrent. Jammer want op zich is Pinnacle studio een heel intuitief product. Poosje terug was er nog een statement van Pinnacle dat studio eigenlijk niet geschikt is voor het maken van filmpjes langer dan 20 minuten. Daar is hier op GoT ook nog wel iets over te vinden dacht ik.
Ik vind gezien de grootte en de kosten die dit programma met zich meebrengt, alsmede de ongelooflijke uitgebreide mogelijkheden van dit programma, Windows Movie Maker (2) toch wel een uitstekend alternatief.
Je kan er ongetwijfeld minder mee dan met deze, maar ik hoor hier weliswaar veel negatieve dingen over.
Ik gebruik eigenlijk zowat alleen premiere 6.5 aangezien dat bij mijn realtime editting kaart hoort...
Toch zou ik wel eens een minder complex proggie als dit willen proberen voor het recht toe recht aan werk...Windows Movie Maker is geen optie aangezien ik vanwege de realtime kaart geen windows XP gebruik (om wel meer redenen niet trouwens)
Meest gebruikersvriendelijke pakket ooit. Maar inderdaad laat de stabiliteit wel een te wensen over.
Hoe sneller de PC (en kleinere bestanden) des te stabieler. evt Achtergrond processing uitschakelen.
Bij mij ligt de grens voor het stabiel kunnen werken op ong 1 uur.
Ik heb een complete film met pinnacle gemaakt. Was een leuk school project. elke scene apart ingeladen en daarna de aparte bestanden via pinnalce laten oproepen. Achteraf was dat niet echt slim want zo liep het geheugen van de pc behoorlijk vol en kreeg ik een geheugendump. Later de filmscenes in één keer eropgezet en één bronbestand van gemaakt en geen probleem meer ondervonden.
De extra's die studio 9 biedt, kunnen niet op tegen de stabiliteit van versie 8.
www.ikbenblijmetstudio8.nl zeker weten!
Anoniem: 123950 21 september 2004 00:54
Pinnacle Studio 9 werkt het beste met een Intel processor. Wellicht is dat een van de redenen dat er gebruikers zijn die problemen hebben met dit programma.
Hier een Athlon64, ook geen klachten en nooit crashes.
Snap echt niet wat jullie allemaal uitvreten !!
Lees ALTIJD negatieve berichten bij welke upgrade van Pinnacle ook. Ik heb zelden zo'n stabiel programma gehad.
Bovendien kost 't 'n habbekrats. Gisteravond toevallig RADAR gezien op TV ??
Pinnacle scoore de 2e plaats !!!!
Dat snap ik heel goed.
Heb tot vorige maand met versie 8 gewerkt, die was redelijk stabiel. Versie 9 is echter een regelrechte ramp.
Wat me opvalt is dat mensen pas echt stabiliteitsproblemen krijgen als ze het programma in zijn volle glorie gebruiken: veel overgangen, effecten, menus, alle sporen gebruikt, etc, etc.

Wat je zegt klopt inderdaad: 't programma is niet duur en scoort goed in de media. Dit zijn echter de huis, tuin en keuken-gebruikers.
Zodra je het programma voor het echte werk gebruikt treden er een hoop problemen op.

Ik denk dat Pinnacle goede zaken zou doen als ze de stabiliteitsproblemen zouden oplossen ipv nieuwe features toe te voegen.
Pas dan komt het voor mij op nr. 1. In de tussentijd is het kiezen tussen goedkoop en instabiel of duur en niet-gebruikersvriendelijk.
Ik begrijp niet waar die verhalen over instabilieit vandaan komen! Zelf werk ik al vanaf versie 7 met Pinnacle Studio en met geen enkele versie heb ik instabiliteitsproblemen gehad.

Verder baal ik er wel van dat ik moet upgraden naar een plus versie om met meerdere videotracks te werken. Dan kan ik voor minder geld beter met Ulead gaan werken.
plus versie ?
kan deze nergen vinden
ondertussen gevonden, dank je
Over stabiliteit gesproken, ik heb ooit een film gemaakt van zo'n 70 minuten, een bescheiden aantal van zo'n 10 effecten erin gegooid, 's avonds laten renderen voor een DVD en 's ochtends moeten ontdekken dat hij vastgelopen was, balen. Na 3 maal opnieuw proberen ging hij er ineens wel doorheen...

Eingelijk zou dit een mooie GOT toppic zijn, maar is er bekend welke effecten en/of handelingen instabiel zijn? Of is dit te wijten aan het programma??

Mensen in mijn omgeving raden me aan om Ulead te gebruiken, maar ik vind Studio veel gebruiksvriendelijker.
Anoniem: 122876 20 september 2004 15:49
Heb dit programma ook geprobeerd en kwam niet ver. Bestaande AVI's die met andere software van de camcorder waren geplukt (en nog steeds ongecomprimeerd zijn) kunnen niet eens bewerkt worden. Terwijl Windows deze wel gewoon af kan spelen. Ik zal de update maar eens bekijken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.