Software-update: VeraCrypt 1.26.15

VeraCrypt logo (80 pix)Versie 1.26.15 van VeraCrypt is uitgekomen, een stabiele versie die alleen voor Windows is uitgebracht. VeraCrypt is ontstaan als een fork van TrueCrypt, en is een opensource-encryptieprogramma waarmee een harde schijf, partitie of een virtuele volume kan worden versleuteld. VeraCrypt gebruikt de originele broncode van TrueCrypt, maar bevat diverse verbeteringen met betrekking tot de beveiliging. Volumes die met TrueCrypt zijn aangemaakt, konden voorheen geopend en geconverteerd worden, maar versie 1.25.9 is de laatste versie die dit nog kon. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Windows:
  • Fix MSI install/uninstall issues:
    • Fixed error 1603 returned by MSI silent install when REBOOT=ReallySuppress is specified and a reboot is required.
    • Fixed missing documentation and language files from the MSI package.
    • Fixed MSI not installing new documentation and language files when upgrading from an EXE-based installation.
    • Fixed installation folder not being removed after MSI uninstall in some cases.
  • Fix regression during UEFI system decryption that caused the bootloader to persist.

VeraCrypt

Versienummer 1.25.15
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website VeraCrypt
Download https://www.veracrypt.fr/en/Downloads.html
Bestandsgrootte 34,42MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

05-09-2024 • 17:00

10

Submitter: waagenaar

Bron: VeraCrypt

Reacties (10)

10
10
8
0
0
1
Wijzig sortering
Zo ver ik kan zien is er voor het voor mij belangrijkste deel, een encrypted Volume met data, al tijden niks verbeterd of veranderd ?

De laatste tijd gaan alle verbeteringen over het geheel encrypten van je hele systeem.
Logisch dat daar een hoop mis kan gaan.
Een wijziging van een paar versies geleden is dat de mogelijkheid om een ooit met TrueCrypt aangemaakt volume niet meer geopend kan worden met VeraCrypt.
Dat was stilletjes de reden van mijn vraag ;-)
Want dan blijf ik gewoon de oude versie gebruiken, zodat ik eventueel een oude backup met Truecrypt nog lezen kan.
Vraag, laten we zeggen dat ik een apfs schijf hebt encrypt met een oudere versie van veracrypt, of het nu de Volume is of data. Kan/mag ik klakkeloos verwachten dat het allemaal gewoon goed werkt na een update? Of moet ik eerst alles decrypten en met de nieuwste versie alles weer encrypten? Of zelfs formateren?

[Reactie gewijzigd door Lord Anubis op 6 september 2024 07:18]

in theorie moet alles gewoon blijven werken zonder decryptie/reencryptie. Maar dat is de theorie en in de praktijk is het altijd wel beter van een goeie backup te hebben.
Ja een backup van encrypted data is niet altijd even simpel omdat je je data niet unencrypted ergens wil opslaan, maar er zijn opties genoeg om die data op een ander encrypted volume van een andere vendor ofzo op te slaan
Voor mac en linux is er ook laatst een nieuwe stabiele versie uitgekomen:

macOS/Linux: Version 1.26.14 (Sunday, August 25th, 2024)
Wat is eigenlijk het verschil / nut van exe vs msi installer ?
Vooral voor systeembeheerders. Veel tools die op afstand software installeren werken met msi pakketten omdat daar een zekere standaard in zit.

Andersom zijn er ook installatie-tools die van een exe een msi kunnen maken of andersom van een msi een exe maken.

Uiteindelijk zijn het allemaal 'zip' bestanden met wat scripts die de te installeren bestanden op de juiste plek zetten en hier en daar wat configuratie aanpassen.
Sterker nog, ik heb in het verleden bij een groot automatiseringsbedrijf gewerkt en daar deden we voornamelijk het prepareren van MSI's voor bedrijfsuitrol, maar omdat veel software leveranciers de software alse .exe leverden moesten wij deze "omzetten" naar MSI.
Met sommige pakketten ben ik weken of zelfs maanden bezig geweest om ze om te zetten naar MSI.
Een MSI installer is wat meer universeel met de opties die je kan meegeven, denk aan /quiet voor de silent install, waarbij het op de achtergrond geïnstalleerd wordt zonder dat een gebruiker iets ziet, zo zijn er een aantal. Dit is vooral handig bij bulk installaties wat je veelal in midden tot grote organisaties tegen komt.

Een exe kan dat in principe ook allemaal, maar daar staat het de ontwikkelaar vrij deze opties zelf te benoemen. Zo zie je in plaats van /quiet wel eens /no-gui o.i.d. Minder praktisch.
Dat gezegd hebbende, als een ontwikkelaar een exe levert met goed gedocumenteerde parameters, heb ik daar nog nooit een probleem mee gehad.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.