Software-update: Fan Control 159

Fan Control logo (79 pix) Versie 159 van Fan Control is uitgekomen. Met dit programma, dat van het opensource-Libre Hardware Monitor-project gebruikmaakt, kunnen de ventilatoren in de computer worden beheerd en in de gaten worden gehouden. Zo is het onder meer mogelijk om met meerdere profielen en configuraties de computer koel of juist stil te houden. Fan Control kan overweg met de meeste fans en controllers, en via een plug-insysteem is dat verder uit te breiden. De changelog sinds versie 157 kan hieronder worden gevonden.

Changelog for version 159
  • Fixed a bug in V158 where sensors would be duplicated
Changelog for version 158
  • File sensors now can be anywhere on your system (rooted path
  • Updated LibreHardwareMonitorLib

Fan Control

Versienummer 162
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 10, Windows 11
Website Fan Control
Download https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases/blob/master/FanControl.zip?raw=true
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

03-06-2023 • 13:50

17

Bron: Fan Control

Update-historie

Reacties (17)

17
17
8
0
0
1
Wijzig sortering
Misschien een rare vraag, maar als je in het bios ook fancontrol instelt, wie wint er dan qua besturing?
Uit eigen ervaring Fan Control. Had een custom curve ingesteld in de Bios en met Fan Control ook een curve. Fan Control won.
Ik kan dit ook bevestigen.
Dat kan mogelijk verschillen per moederbord? Ik zou het niet weten want ik heb geen verstand van de onderliggende software architectuur. Maar ik kan me goed voorstellen dat er fabrikanten zijn die het anders geïmplementeerd hebben en juist prioriteit geven aan eufi/bios instelling. tegenlijk kan het een interface vereiste zijn dat controle wordt overgegeven aan het OS als deze is opgestart.. but I dont know.

[Reactie gewijzigd door Zezura op 27 juli 2024 16:06]

Kan me volgens mij herinneren van mijn oude Asus Sabertooth X79 moederbord dat er een bios instelling is om de prioriteit of aan de Asus applicaties te geven OF 3rd party applicaties wat betreft de besturing ervan, zelfs heb ik altijd Asus AI Suites Thermal Radar de zaak laten besturen.
volgens mij het besturingssysteem want ik kan nl de snelheid met de app veranderen, anders zou dat niet kunnen toch. Misschien maakt het uit of de bios op pwm staat? nog niet geprobeerd
fan control heeft 1ste voorrang is mijn ervaring.
dus bios doet niet zo veel als je fan control gebruikt.

gebruikte hardware is amd 3400g cpu op gigabyte b450i mini-itx board
Volgens mij moet je (over het algemeen), een beetje zien als de default setting, welke je vanuit het OS kan overrulen.
Het wordt tijd dat AMD het toestaat dat dit programma de fans van de GPU's kan controllen.

@Christoxz Top! Dat wist ik nog niet, bedankt.

[Reactie gewijzigd door Memori op 27 juli 2024 16:06]

Heerlijk programma met als meest nuttige feature het kunnen aansturen van (of een deel van) je case-fans op basis van GPU-tempratuur :P

In de meeste gaming PCs is de videokaart het onderdeel dat by-far de meeste warmte in de kast dumpt dus voor mij is het veel logischer de case-fans in ieder geval gedeeltelijk daarop te sturen i.p.v. op CPU tempratuur zoals in vrijwel alle UEFI's de gebruikelijke/enige graadmeter is buiten een constante snelheid.

[Reactie gewijzigd door !mark op 27 juli 2024 16:06]

superhandig! ik heb wat geld gedoneerd laatst
precies dit! En voor wanneer hij echt warm wordt, laat ik m’n cpu koeler ook harder blazen, om de boel een beetje op gang te krijgen, dat werkt volgens mij zelfs een beetje, maar het is geen groot verschil xD maar vind het wel een leuk idee. Als ze samen werken zijn ze sterker! ;) (kudo’s for who catches the joke) hahaha
Super fijn om te weten, recentelijk een ultra compacte case build gemaakt.
De video kaart wordt op dit moment wel erg warm, dus wat extra fans bijgeplaatst.
Die wil je alleen natuurlijk niet constant aan hebben staan. :)
Wat voor merk moederbord gebruikt u als ik vragen mag?

Mijn Gigabyte AM4 heeft de functie die u beschrijft in de bios zitten.
Ik moet hier echt eens mee bezig want lees hier goede berichten over.
Maar in de titel staat versie 1.59. en iets naar onder in de omschrijving staat 1.62 ? typo? :D
Ik vraag me wel echt af hoe crappy zo'n driver is geschreven als het met standaardinstellingen bij behoorlijk wat mensen, waaronder ik, een hard reset veroorzaakt bij het starten van het programma. Ik heb dan meer vertrouwen in https://github.com/lich426/FanCtrl

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.