Software-update: Ventoy 1.0.86

Ventoy logo (72 pix)Versie 1.0.86 van Ventoy is uitgekomen. Met dit opensourceprogramma kunnen zelfstartende USB-sticks worden gemaakt. De manier waarop het dat doet, is echter anders dan vergelijkbare tools. De USB-stick hoeft slechts eenmaal geprepareerd te worden en daarna kunnen net zoveel ISO-bestanden op de stick geplaatst worden als er vrije ruimte is. Ventoy maakt zelf automatisch een bootmenu aan voor de aanwezige ISO-bestanden. Ondersteuning is aanwezig voor zowel UEFI- als legacy-boot en het is getest met 1052 verschillende ISO-bestanden. De changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

Changes in Ventoy 1.0.86:
  • Add F5 Tools ---> Temporary Control Settings menu. Notes
  • Ventoy2Disk.exe now supports command line mode. Notes
  • Add VTOY_WIN11_BYPASS_NRO option in global control plugin to bypass online account requirement when intall Windows 11.
  • Enable VTOY_WIN11_BYPASS_CHECK and VTOY_WIN11_BYPASS_NRO by default.
  • Add resolution_fit option in theme plugin. Notes
  • Change the MBR partition type to 0xC if user selects FAT32 when intall Ventoy.
  • VentoyPlugson: Add duplicate file path check in different lower/upper cases.
  • Change egrep to grep -E for some scripts. (#2083)
  • Add new menu languages
  • languages.json update

Ventoy 1.0.64

Versienummer 1.0.86
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Ventoy
Download https://github.com/ventoy/Ventoy/releases/tag/v1.0.86
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

24-12-2022 • 18:27

6

Submitter: danmark_ori

Bron: Ventoy

Update-historie

21-02 Ventoy 1.1.04 10
12-02 Ventoy 1.1.02 1
10-02 Ventoy 1.1.01 10
22-01 Ventoy 1.1.00 14
06-'24 Ventoy 1.0.99 6
05-'24 Ventoy 1.0.98 9
01-'24 Ventoy 1.0.97 10
10-'23 Ventoy 1.0.96 13
08-'23 Ventoy 1.0.95 6
07-'23 Ventoy 1.0.94 17
Meer historie

Reacties (6)

6
6
2
0
0
3
Wijzig sortering
Fijne tool om ook eens een ander OS op je systeem op te starten zonder mutaties aan je vaste opstartschijven te hoeven maken. In het bijzonder dat je makkelijk een linux systeem met goede disk utils kunt starten.
Meer mensen met Windows defender problemen met deze versie?
In VM (Windows 7, volledig bijgewerkt, MS Defender antispywaredefinities: Versie 1.381.929.0 gemaakt op 22-12-2022 om 23:38 uur. Adres van zowel ventoy-1.0.86-windows.zip als het uitgepakte bestand daarop gescand. "Er is geen ongewenste of schadelijke software gedetecteerd.
Je hebt niet aangegeven waaruit de bedoelde problemen bestaan, wat voor issues (meervoud zelfs?) je gevonden hebt. En wanneer: voor of na installatie danwel daadwerkelijke activering van deze versie van Ventoy?
Als ik ventoy2disk open zegt defender dat er schadelijke software is gedetecteerd
1x Windows 7 (32-bit) MS Defender only (zoals gezegd: in VM) : geen detectie van schadelijke software.
1x Windows 10 (64-bit) MS Defender + F-Secure: geen detectie van schadelijke software.
Zojuist via de Windows 10 route m'n Sandisk Extreme Pro (weer) probleemloos bijgewerkt naar de huidige versie: 1.0.86.
Beide configuraties waren vooraf volledig up-to-date: OS, antivirus + browsers etc.
Top tooltje. Erg tevreden over. Start elke ISO probleemloos. Op een oude Mac uit 2014 had hij wel moeite om bepaalde ISOs te starten. Blijkt wel een probleem te zijn met Macs in general omdat Apple alle hardware dicht bouwt. Ze laten dus niks anders toe dan hun eigen systeem. Beetje bagger en tevens de reden dat ik nooit Apple hardware aanschaf. De vrijheid om een beetje te experimenteren vind ik wel belangrijk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.