Software-update: Universal USB Installer 2.0.0.7

Universal USB Installer logo (45 pix) Versie 2.0.0.7 van Universal USB Installer is uitgekomen. Met dit Windows-programma kunnen de installatie-iso's van een groot aantal Linux-distributies op een usb-stick geplaatst worden. Daardoor hoeven ze niet meer eerst op een cd of dvd gebrand te worden; de installatie kan vanaf de zelfstartende usb-stick worden uitgevoerd. Ondersteuning is aanwezig voor een groot aantal distributies, van de bekendste tot enkele zeer obscure. Ook kan een gedeelte van de usb-stick als persistent geheugen worden gebruikt, zodat wijzigingen en persoonlijke bestanden opgeslagen kunnen worden, wat normaal gesproken niet mogelijk is bij een live-cd. Sinds versie 2.0.0.5 zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes in version 2.0.0.7:
  • Added Wipe option to reformat and restore a USB flash drive.
  • Included a Try via DD option.
  • Updated Archbang and Archlinux to use dd rawwrite method.
  • Updated AmogOS download link.
Changes in version 2.0.0.6:
  • Updated AmogOS with persistence download link.

Universal USB Installer screenshot

Versienummer 2.0.0.7
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10
Website Pen Drive Linux
Download https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
Licentietype GPL

Reacties (7)

7
7
4
0
0
3
Wijzig sortering
Gebruikte altijd allerlei usb-bootables van Rufus tot deze hierboven, maar sinds ik Ventoy heb ontdekt 1 jaar geleden, niets anders meer. Die kan ik iedereen änbevelen. Google maar eens naar de site en de voordelen zijn overduidelijk. Die tool kan alle ISO's booten vanaf 1 stick. Dus zowel bijv Linux, Windows, MSserver, kan er allemaal tegelijk op.
Ik vroeg me al af wat deze tool voor meerwaarde heeft ten opzichte van ventoy. Ik trok voor mezelf eigenlijk dezelfde conclusie als jij.
Die komt ook langs op Tweakers: downloads: Ventoy 1.0.51 ;).
Ik ben ook over. Het grote voordeel van Ventoy voor mij is, dat je maar één keer een installatie hoeft te doen. Daarna kun je gewoon een ISO droppen op het exFAT volume die Ventoy creëert. Zo kan ik op Mac en Windows machine eenvoudig bootable images zetten. Een 32MB kleine FAT32 volume zorgt voor het booten. In het verleden liep ik met Universal USB Installer tegen het probleem aan dat sommige Laptops niet wilden booten vanaf een NTFS volume, maar die had je wel nodig voor grote images. (Windows WIM files bijvoorbeeld)

Een lang verhaal om aan te geven dat ik iedereen Ventoy aanbeveel. :)
Dat van die exFAT zorgt er voor dat ik ook een ISO van meer dan 4.4GB op kwijt kan?

Aangezien FAT32 daar problemen mee heeft.
exFAT is feitelijk FAT64, dus neem ik aan dat dit geen probleem is. exFAT kan zelfs grotere partities en files aan dan NTFS.
Yup! Dat was voor mij ook en reden om over te stappen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.