Er is opnieuw een kleine update voor versie 24.6 van Pale Moon uitgekomen. Deze webbrowser maakt gebruik van de broncode van Mozilla Firefox, maar is geoptimaliseerd voor moderne hardware. De Windows-versie van Mozilla Firefox wordt namelijk ontwikkeld met een zo groot mogelijke compatibiliteit in gedachte. Mede door concessies aan oudere hardware is de browser niet zo snel als hij zou kunnen zijn, aldus Pale Moon-maker Moonchild Productions.
Pale Moon is functioneel nagenoeg gelijk aan Mozilla Firefox, maar biedt geen ondersteuning voor oudere processors. Ook zijn enkele zaken weggelaten, waaronder 'Accessibility features' en 'Parental controls'. Het resultaat is een browser die soms tot 25 procent beter zou presteren. Daarnaast is er een 64bit-versie van de browser beschikbaar. Meer informatie over het programma kan hier worden gevonden.
De download van Pale Moon is alleen in het Engels, maar met behulp van dit taalbestand en een kleine aanpassing is het programma ook in het Nederlands te gebruiken. Het programma gebruikt zijn eigen profielmap en deelt deze niet met Firefox, waardoor het mogelijk is om de twee naast elkaar te gebruiken. De changelog voor versie 24.6.2 ziet er als volgt uit:
Fixes/changes:
- Automate rendering back-end selection and use cairo as appropriate.
This should fix start-up problems on all types of graphics cards regardless of vendor.- Fix font subpixel rendering in menus when on cairo backend (D2D off)
- Cairo: Prevent falling back to padding when not strictly needed.
Performance regression fix if D2D isn't used.- Azure: Use correct device offsets.
- Prevent crashes due to the allocation of source surfaces to errored surfaces.
This prevents some miscellaneous browser crashes occurring with cairo on azure.
De volgende downloads zijn beschikbaar:32bit-versie
64bit-versie
portable versie