Software-update: K-Lite Codec Pack 10.4.0

K-Lite Codec Pack logo (60 pix)Versie 10.4.0 van K-Lite Codec Pack is uitgekomen. Net zoals drivers nodig zijn om hardware goed te laten werken, hebben audio- en videobestanden iets nodig om goed afgespeeld te kunnen worden. De een zweert bij een mediaspeler die het intern oplost, zoals VLC Media Player of Light Alloy, de ander bij een los filterpakket zoals LAV. Het is ook mogelijk om losse codecs te installeren, zoals de K-Lite Codec Pack. Deze is verkrijgbaar in de smaken Basic, Standard, Full en Mega. De eerste bevat alleen het meest noodzakelijke om bestanden te kunnen afspelen. De Standard-editie bevat ook Media Player Classic - Home Cinema en kan beter overweg met dvd's. Full en Mega ten slotte, bevatten nog meer codecs en maken het bijvoorbeeld ook mogelijk om zelf bestanden te coderen. In deze release zijn de volgende veranderingen aangebracht:

Changelog 10.3.5 to 10.4.0
  • Updated MPC-HC to version 1.7.3.147
  • Updated LAV Filters to version 0.61.1-3-g528effc
  • Updated madVR to version 0.87.7
  • Updated xy-VSFilter to version 3.0.0.284
K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0 K-Lite Codec Pack 10.0.0
Versienummer 10.4.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Windows 8
Website Codec Guide
Download http://www.codecguide.com/download_kl.htm
Bestandsgroottes 10,59MB - 30,41MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

25-03-2014 • 09:21

14

Bron: Codec Guide

Reacties (14)

14
14
11
1
0
2
Wijzig sortering
Vroeger gebruikte ik CCCP of K-Lite tegenwoordig gebruik ik vaak Shark007 (http://shark007.net). Bij Shark007 moet je aan het begin van de installer heel goed opletten dat je geen Bloatware installeert. Het instellingen menu vind ik heel makkelijk. Ik zou eigenlijk weleens een goede test tussen Codecpacks en spelers die alles kunnen afspelen vanuit Tweakers interessant vinden, wat is nu het beste is om voor te kiezen?
Dit klinkt inderdaad als een hele leuke test!

Zelf ben ik weggegaan bij VLC omdat het toendertijd op mijn PC veel moeite had met codecs.
Nu gebruik ik al jaren K-lite+MPC
Wat ik een aantal jaren vervelend vond van VLC ten opzichte van K-Lite+MPC was dat het gewoon stukke slechter performende. Last van framedrops, interlace fouten en V-sync fouten.

Gelukkig is dat probleem wel verholpen zover ik heb kunnen oordelen.
Wel is VLC ook nog steeds stukken trager met opstarten en inladen van bestanden, maar vindt de opties die ze bieden uitgebreider en makkelijker te vinden.

Font caching vindt ik ook nog steeds een ondoorzichtig en vreemd process. Afgezien van dat het lang duurt voor mijn gevoel.

Daarom gebruik ik CCCP (die dezelfde voordelen bied als K-lite, ooit eens geinstalleerd en merk eigenlijk geen gemissen ten opzichte van K-lite) en VLC naast elkaar.
Ik gebruik deze al jaren, ik vind het een top codec pack.
Vind je? ik vind de meerwaarde t.o.v. een VLC nihiel. Codec packs waren leuk in de tijd van Kazaa (waar de naam van deze codec pack van origineert).
Ik ben van VLC overgegaan op CCCP (ook dus een codec pack) omdat ik met VLC 9/10 tegen problemen aan liep als ik een Bluray en/of DTS-HD stream wilde openen. DTS-HD heb ik zelf nog nooit werkend gekregen binnen VLC, maar dat kan natuurlijk geheel aan mezelf liggen :Y)

Nu met CCCP ben ik van alle nare problemen af (tot zo ver :) )
Voor Bluray gebruik ik al een aantal jaar Mac Blu-ray Player. Zowel beschikbaar voor Windows als Mac. Deze vind ik zeer fijn werken :)
Dat is er natuurlijk vanuit gaande dat je graag je vids in VLC afspeelt.

Begrijp me niet verkeerd, VLC is zeker een top player en gebruik hem zelf ook heel wat op m'n linux bak.

Op m'n windows bak heb ik echter wel wat andere alternatieven als player die ik liever gebruik dan VLC. (bv onder andere MPC, al krijgt die tegenwoordig ook al een boel interne codecs). Daar blinkt dit codec pack dan wel weer uit en werkt die erg goed. Regelmatig nieuwe updates inclusief heel wat handige tools om info van je media files te bekijken en je codecs in te stellen naar je noden, zonder al te veel voorkennis te moeten hebben. Zelf al jaren fan van dit pak en ik ga dit hoogst waarschijnlijk toch nog een hele tijd blijven installeren..
VLC is voor mij meer een speler waar ik me tot richt wanneer het echt niet werkt met een andere speler. Wat mij nu al jaren stoort aan VLC is dat ondertitels steeds in het beeld moeten weergegeven worden, zelfs als er zwarte balken zijn. Er zijn daar waarschijnlijk oplossingen voor, maar voor mij werkt MPC-HC gewoon out-of-the-box, en die werkt ook op mindere hardware, waardoor ik steeds eerst MPC-HC probeer, dan pas VLC.

En wat K-Lite codec pack betreft,die heb ik lang gebruikt, en daar komt waarschijnlijk ook mijn voorkeur voor MPC-HC vandaan, maar ondertussen is MPC-HC op zich eigenlijk voldoende geworden, geen nood meer aan codec packs.
2 Redenen voor mij om hier altijd naar te blijven kijken is dat dit een van de weinig codes packs is die Real Player en Quicktime movie kan afspelen zonder die rotte players van de orginele uitgevers te gebruiken.

Dit kan CCCP niet:
http://en.wikipedia.org/wiki/Combined_Community_Codec_Pack
Zie onder: Notable formats not natively supported

VLC kan het wel, maar vond de support de laatste keer dat ik heb geprobeerd vies tegen vallen.
Is wel een aantal jaren terug.

Niet dat de formats nu nog de moeite waard zijn, maar heb oude filmpjes die ik nog eens wil kijken op mijn hardware/software die wel word geupdate.

En wat heel interessant is aan K-Lite Codec Pack is encoding.
Vanaf de Mega versie krijg je een haffel encoders mee zodat je zelf verwerkte video's can encoden in applicaties die het ondersteunen. (een paar jaar terug was dat nog elk respectabel video bewerkingsprogramma dat ik getest had)
Anoniem: 256386 25 maart 2014 09:58
Mijn oude k lite speelt nog steeds alles af.
Lijkt mij dus niet nodig om te installeren.
jouw oude pack speelt nog alles af wat jij gebruikt/bekijkt.
maar het kan niet alles meer afspelen, daarom ook de updates :)
Ik gebruik K-lite al een paar jaar in combinatie met Windows Media Player.
Windows Media Player? Echt? Ja zeker, De interface van Windows Media Player voor video vind ik nog steeds een van de prettigste die ik tot nu toe gezien of getest heb. Na even tweaken (Juiste decoders , Windows Media Foundation Uit) en MPC als fallback voor als het mis gaat (Bij 60FPS video , .pls en bepaalde MPEG bestanden) speelt deze alles soepel af met ondersteuning voor ondertitel bestanden waar andere codec packs mij soms laten vallen, ook ondersteund K-lite formaten zoals Sorenson Spark die in oudere FLV bestanden te vinden zijn. Nog een voordeel is dat het zeer makkelijk is om via K-lite unattended installers te maken die al je instellingen meenemen iets wat ik graag gebruik als ik de pc's van andere installeer die nog geen VLC gebruiken of VLC niet prettig vinden werken. Ik heb nu een eenvoudig bestand (PM voor een linkje) die ik naar mensen kan mailen zodat bij hun diverse browser plugins (Apple en Divx) , K-lite en microsoft camera codec pack worden geïnstalleerd.
Ik heb dit vroeger gebruikt maar vind vlc echt prima, alles formaten van avi tot mkv conrtainers spelen out of the box aan klikken en het begint gelijk(traag starten herken ik niet).

Mooie tijd mee gehad maar voor mij niet nodig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.