Versie 24.2.1 van Pale Moon is uitgekomen. Deze webbrowser maakt gebruik van de broncode van Mozilla Firefox, maar is geoptimaliseerd voor moderne hardware. De Windows-versie van Mozilla Firefox wordt namelijk ontwikkeld met een zo groot mogelijke compatibiliteit in gedachten. Mede door concessies aan oudere hardware is de browser niet zo snel als hij zou kunnen zijn, aldus Pale Moon-maker Moonchild Productions.
Pale Moon is functioneel nagenoeg gelijk aan Mozilla Firefox, maar biedt geen ondersteuning voor oudere processors. Ook zijn enkele zaken weggelaten, waaronder 'Accessibility features' en 'Parental controls'. Het resultaat is een browser die soms tot 25 procent beter zou presteren. Daarnaast is er een 64bit-versie van de browser beschikbaar. Meer informatie over het programma kan hier worden gevonden.
De download van Pale Moon is alleen in het Engels, maar met behulp van dit taalbestand en een kleine aanpassing is het programma ook in het Nederlands te gebruiken. Het programma gebruikt zijn eigen profielmap en deelt deze niet met Firefox, waardoor het mogelijk is om de twee naast elkaar te gebruiken. Het changelog voor deze release ziet er als volgt uit:
This update implements the following changes:
- Fix for some status bar localizations not working and giving an error.
- Implementation of an optimized QuickFind routine.
- Implementation of per-zone user data handling.
- Security fix in the JPEG library.
- Security fix in web workers.
De volgende downloads zijn beschikbaar:32bit-versie
64bit-versie
portable versie