Driver-update: Nvidia Linux Display Driver 256.44

nVidia logo (60 pix)Nvidia heeft anderhalve week geleden nieuwe *nix displaydrivers uitgebracht met versienummer 256.44. Ze zijn beschikbaar voor Linux (32bit), Linux (AMD64/EM64T), Solaris (x64/x86) en FreeBSD. Specifieke installatie-instructies kunnen op de afzonderlijke pagina's worden gevonden. De belangrijkste veranderingen en verbeteringen zijn hieronder op een rijtje gezet.

Release Highlights
  • Added Support for GeForce GTX 460
  • Added Support for Quadro 4000, Quadro 5000, and Quadro 6000.
  • Updated nvidia-installer to detect the nouveau kernel module and fail with an appropriate error message.
  • Added information to the NVIDIA driver README on how to disable the nouveau driver.
  • Fixed VDPAU to not print a debug error message when calling VdpVideoMixerQueryFeatureSupport with an unsupported or unknown VdpVideoMixerFeature.
  • Removed the requirement that in TwinView passive stereo, MetaModes must have identical viewports on each monitor.
  • Removed the requirement that in active stereo, all monitors must use identical modetimings.
  • Enhanced VDPAU to better report certain kinds of initialization error.
  • Fixed a regression that caused Xv to return BadAlloc errors on AGP systems when using the AGP GART driver contained in the NVIDIA driver.This fixes the problem reported in nvnews.net thread 151199.

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Linux Display Driver - x86
*Linux x64 (AMD64/EM64T) Display Driver
*Solaris Display Driver – x64/x86
*FreeBSD Display Driver – x86

Nvidia Linux Display Driver screenshot (481 pix)
Versienummer 256.44
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, BSD, Solaris, Linux AMD64, Linux IA-64
Website nVidia
Download http://www.nvidia.co.uk/object/linux-display-amd64-256.44-driver-uk.html
Bestandsgroottes 24,20MB - 40,78MB
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Reacties (14)

14
14
5
0
0
6
Wijzig sortering
Anoniem: 291856 14 augustus 2010 17:29
Waarom staan de solaris en freebsd drivers tussen de downloadlijst van de linux drivers?
alle drie zijn afgeleide van het Unix os. Op deze manier is de lijst enigszins gesorteerd.
Ze blijven die vdpau maar updates geven... daardoor krijg ik steeds kriebels om naar de meest recente driver over te stappen, terwijl mijn systeem (ion330) zonder problemen hd-materiaal afspeelt.

Irritant is dat, dat je denkt dat er wel eens iets verbeterd zou kunnen worden zonder dat je gaat merken wat er verbeterd gaat worden, maar je weet dat er wat te verbeteren valt en wil je dus eigenlijk die verbetering toch maar meenemen. is dat nou de omschrijving van een tweaker-kriebel?
Nou kom in nog aan het twijfelen of ik deze al heb, ik heb namelijk een GTX460 en die werkt prima, nouja toch nog maar even checken :P
Aangezien nouveau in de kernel ingebakken zit, moet je die expliciet uitschakelen vooraleer de nvidia driver *kan* werken. Misschien dat je de nvidia driver wel op jouw systeem hebt geïnstalleerd, maar dat die niet gebruikt wordt door je systeem.

Iig. laten de release notes verstaan dat de nvidia driver voor deze update jouw kaart niet ondersteunden.
Ik heb dit inderdaad ook gemerkt het heeft me aardig wat hoofdbrekens gekost om er achter te komen wat ik nu toch fout deed en waarom die Nvidia driver nou toch maar niet gebruikt werd.

Ik heb geen idee wat Nvidia en Nouveau voor ruzie met elkaar hebben op een functioneel niveau maar samen beschikbaar zijn op een systeem betekend niets anders dan problemen.

Voor mij is dat trouwens genoeg reden om mensen die een systeem willen dat "gewoon werkt" nog steeds Windows aan te raden. Linux is gewoon niet geschikt voor mensen die een systeem willen dat gewoon werkt. Het is en blijft en hobby ding waar je plezier moet hebben in de basis benodigdheden aan de praat krijgen. Zo lang dit soort voor een volwassen OS ondenkbare problemen zich op Linux blijven voordoen is en blijft het een product voor hobbyisten dit plezier hebben in het wiel keer op keer uitvinden al dan niet met behulp van internet en andere mensen die dit zelfde probleem al hebben opgelost.
Wat mij betreft is dat gewoon zonde van mijn zeer beperkte vrije tijd, ik gebruik die tijd liever om andere dingen te doen.
Het probleem is KMS, dat moet je uitzetten.

De code om de juiste resolutie op je videokaart in te stellen is verplaatst van X naar de kernel. Dit is een goede stap, en ja, dat geeft voor iedereen op de voorste rang (Fedora, Ubuntu, openSUSE) een hobbel in de weg.
Voor mij is dat trouwens genoeg reden om (...) Windows aan te raden. Linux is gewoon niet geschikt (...) is en blijft en hobby ding (..) Zo lang dit soort (..) ondenkbare problemen (..) is en blijft het een product voor hobbyisten (..) Wat mij betreft is dat gewoon zonde van mijn zeer beperkte vrije tijd, ik gebruik die tijd liever om andere dingen te doen.
Dat je dit soort hobby problemen tegenkomt, is omdat je waarschijnlijk een gratis hobby distributie gebruikt. Het werkt prima, kun je ook prima systemen mee draaien - als je wat bedreven bent met Linux.

Mocht je iets willen wat gewoon werkt, heb je een paar opties:

- een commerciële distro aanschaffen. (Red Hat of SUSE Enterprise)
- de vorige versie van je favoriete Linux distributie gebruiken. En steeds bij een nieuwe release weer upgraden naar de nieuwe "vorige versie".

Als je i.p.v. een gratis hobby systeem iemand een duur commercieel OS wil aanraden, vind ik prima. Ik denk alleen dat je appels en peren met elkaar vergelijkt. Er zijn ook dure commerciële Linux distributies en stabielere gratis distributies, die zich meer meten met wat jij wilt. Zij slaan dit soort vage problemen over, omdat die al door gebruikers op de voorste rang uitgevochten zijn.

[Reactie gewijzigd door YaPP op 24 juli 2024 22:35]

Zeker nooit geprobeerd een Ati driver en een Nvidia driver naast elkaar te installeren op een windows systeem... (ok sinds vista is het iets beter, maar nog steeds niet iets dat je wil doen)
Anoniem: 164019 14 augustus 2010 20:17
"Added information to the NVIDIA driver README on how to disable the nouveau driver."

En daarmee houdt de ondersteuning ook op. Het is wel van hetzelfde niveau (ha-ha-ha) van de hints van MS hoe je een Linux-installatie weggooit, met het grote verschil dat nouveau geen concurrent wil zijn van NVIDIA.
Beetje off-topic maar wel grappig; van jouw MS link gehaald:

"Opmerking: Windows XP en Linux kunnen naast elkaar op dezelfde computer worden geïnstalleerd. Raadpleeg de documentatie bij Linux voor meer informatie. "

Je ziet maar weer vanaf welke kant de ondersteuning moet komen ;)
Zijn met deze driver ook de problemen weg van de GT 330M ? Ik kan bijvoorbeeld geen dual screen doen met m'n laptop, of zonder de xorg.conf aan te passen heb ik geen beeld...

wordt deze gedistribueerd via de repository?

[edit]
blijkbaar is het 'blank screen' issue hier inderdaad mee verdwenen! Thuis straks checken of ook dual monitor het doet...

http://www.nvnews.net/vbu...hread.php?t=140482&page=8

[Reactie gewijzigd door Boy op 24 juli 2024 22:35]

heb dus een probleem met een random freeze van mijn computer :S helaas is deze driver nog zo recent dat er niks over te vinden is. mijn gt320 werkte met de oude 195 driver ook al niet fantastisch:(. hopelijk wordt de nouveau ondersteuning voor 3d snel uitgebreid. :)
256.44 is een beta release oftewel prerelease.

Gisteren ook de hele avond bezig geweest en Xorg freezes. Via commandline kan je nog wle dingen doen.

als je de versie 256.35 installeerd heb je gewoon een stabiel systeem. Ik las hier en daar iets dat het te maken zou hebben met de kernel welke de driver pas vanaf 2.6.35 goed ondersteund, maar dat kan ik niet bevestigen noch beamen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.