Software-update: WinRAR 3.90 bèta 3

WinRAR logo (60 pix) RAR Labs heeft de derde bèta-release van versie 3.90 van zijn archiveringsprogramma's RAR en WinRAR uitgebracht. De populaire compressietool is beschikbaar voor diverse besturingssystemen, waaronder Windows, Linux en Mac OS X. Het programma kan overweg met de meest gangbare formaten, waaronder rar, zip, cab, arj, lzh, tar, gz, ace, uue, bz2, jar, iso, 7z en z, heeft een skinnable interface en ondersteuning voor Zip64 en multivolume cab-bestanden. De belangrijkste veranderingen in versie 3.90 zijn de aparte versies voor 64bit-besturingssystemen en de ondersteuning voor multicoreprocessors. In deze derde bètarelease zijn verder de volgende aanpassingen doorgevoerd:

Changes in version 3.90 beta 3:
  • WinRAR displays only one password prompt when unpacking 7z archive with encrypted file names.
  • Further improvements in shell extension performance. Now WinRAR context menu must be more responsive when working with thousands of selected files.
Bugs fixed:
  • WinRAR could display random characters as archive comment when browsing some ZIP SFX archives, which do not contain any archive comment;
  • switch -ed did not prevent extraction of empty folders;
  • WinRAR could fail to compress some of subfolders specified in the command line if -n switch was present;
  • WinRAR could crash when decompressing some of corrupt RAR archives.

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*WinRAR 3.90 bèta 3 (32bit)
*WinRAR 3.90 bèta 3 (64bit)
*RAR 3.90 bèta 3 voor MS DOS (info)
*RAR 3.90 bèta 3 voor Linux (32bit)
*RAR 3.90 bèta 3 voor Linux (64bit)
*RAR 3.80 beta 3 voor FreeBSD
*RAR 3.90 bèta 3 voor Mac OS X
*RAR 3.90 bèta 3 voor PocketPC
*WinRAR interface themes

WinRAR screenshot (481 pix)
Versienummer 3.90 bèta 3
Releasestatus Beta
Besturingssystemen Windows 9x, Windows 2000, Linux, BSD, Windows XP, DOS, macOS, OS/2, PocketPC 2002, Windows Server 2003, Windows XP x64, Windows Server 2003 x64, Linux AMD64, Linux IA-64, Windows Vista, Windows Vista x64
Website RAR Labs
Download http://www.winrar.be/
Licentietype Shareware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

12-06-2009 • 12:22

18

Submitter: Domokun

Bron: RAR Labs

Reacties (18)

18
17
12
3
0
0
Wijzig sortering
Voor Mac is Betterzip met de command-line utility RAR van hierboven de ideale compressie-tool. Bij de settings van BetterZip kan je aanwijzen waar het RAR programma staat.
Ik heb de x64 versie van deze beta net even geprobeerd. Overstap van x86 >> x64 versie levert een forse prestatiewinst op!.

Ik ging tijdens de ingebouwde benchmark van 3515kb/s naar 4574kb/s!!! (dit alles op Core i7 op 3,3Ghz).
Erg logisch aangezien je QuadCore hebt. Je PC kan meerdere bytes tegelijk laten stromen.
Dat zegt Tortelli niet, hij heeft het enkel over een software wisseling, de hardware was al capabel voor 64bit.. Dit betekent in ieder geval dat ik een nieuwe ga downloaden, want dit is goed nieuws.
Anoniem: 248793 12 juni 2009 12:41
Op windows gebruikte ik altijd winrar, op mijn nieuwe (eerste) mac installeerde ik stuffit expander op aanraden van een vriend. Ik wist niet dat winrar beschikbaar was voor mac. Iemand ervaring met stuffit en winrar?
Winrar is niet beschikbaar voor de Mac, enkel voor Windows. Wel heeft Rarlab versies van RAR beschikbaar voor Linux/Mac/Dos, maar dat is dan enkel command line. Onder Linux kun je dan ook beter de open source variant gebruiken die geen trial kent. Die zal ongetwijfeld ook voor OS X bestaan, maar Mac gebruikers kiezen toch wel voor een GUI archiver, lijkt mij.
Wat ik gebruik is Betterzip i.c.m. met RAR. Daarmee heb ik een GUI en kan ik simpel RAR-bestanden maken. Werkt hartstikke goed.
Precies de optie die ik ook gebruik, in Betterzip hoef je alleen de locatie van de command line winrar op te geven > done :)
Ik weet nog wel dat ik vroeger WinZip gebruikte om bestanden in te pakken. Deze had hetzelfde licentie type als Winrar nu heeft, ofwel een 30 dagen trial en daarna komt telkens die popup.

Echter moet ik zeggen dat het al heel lang geleden is dat ik ergens Winzip gezien heb. Sinds Windows zelf gecomprimeerde folders kan maken/lezen is denk ik het Winzip marktaandeel extreem gedaald.

Iemand anders 'n verklaring?
Binnenkort zal ik (en waarschijnlijk velen met mij) WinRAR niet meer nodig hebben.

Total Commander 7.50 bèta 5
Nieuw in versie 7.50 is onder andere dat de ftp-wachtwoorden kunnen worden beveiligd met een met aes256 versleuteld 'hoofdwachtwoord', dat de afzonderlijke folders in de adresbalk aanklikbaar zijn ('breadcrumbs') en dat de interne archiefuitpakker nu ook met multi-volume rar-bestanden en met rar-bestanden met een wachtwoord overweg kan.
Als ik het goed begrepen heb, kan Total Commander *overweg* met dergelijke RAR-archieven... 'k Veronderstel echter dat je nog altijd (Win)RAR zult nodig hebben om RAR-archieven aan te maken...??
Ik maak nooit RAR files aan, ik unpack ze alleen. Als ik iets 'comprimeer' dan doe ik dat in store mode. Ik comprimeer alleen maar om vele files in 1 file te krijgen.
en dus maak je rar files aan.. klaar.
RAR is niet het enige compressie- en archief-formaat, hoor.
We hebben het hier over winRAR..
Okee dan zal ik het je nog een keer uitleggen.

Vroeger had ik WinRAR nodig om multifile archives te unpacken. Vroeger comprimeerde ik wel eens dingen naar 1 enkele file, compressiewinst niet belangrijk, formaat ook niet.

Nu heb ik multiple file archives --> total commander unpackt die, geen WinRAR nodig.

Nu wil ik meerdere files storen in één file --> Windows kan dat inpakken naar ZIP files, geen WinRAR nodig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.