Firmware-update: Nikon D80 1.11

Nikon heeft enkele dagen geleden nieuwe firmware voor de D80-dslr vrijgegeven. De firmware verhoogt het versienummer naar 1.11 en kan via Windows (1,12MB) en Mac OS X (4,06MB) op de digitale camera toegepast worden. Elke download bevat twee firmwarebestanden, die een voor een geïnstalleerd moeten worden. Hoe de D80 precies van versie 1.11 uitgerust moet worden, staat beschreven in de documentatie voor Windows en Macintosh. Hieronder is te lezen welke veranderingen door de ontwikkelaars van Nikon in de nieuwe firmware zijn aangebracht:

Deze firmware lost een probleem op dat in uitzonderlijke gevallen ertoe leidt dat de batterijaanduiding tijdens opnamen gaat knipperen, ongeacht het niveau van de lading van de batterij.[break]
Nikon D80 18-135 Kit Zwart
Versienummer 1.11
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 9x, Windows 2000, Windows XP, Mac OS Classic, macOS, Windows Vista
Website Nikon
Download http://chsvlib.nikonimglib.com/archive1/2jX2S00z6nM900RMftq05UcWXW29/F-D80-V111W.exe
Bestandsgrootte 4,06MB
Licentietype Freeware

Door Robin Vreuls

Doktersteam

08-10-2008 • 22:36

14

Submitter: Alfredo

Bron: Nikon

Update-historie

Reacties (14)

14
14
3
2
0
4
Wijzig sortering
De handleiding voor de installatie van 1.11 zegt dat je minimaal firmware versie 1.1(oftewel 1.10) reeds op je camera moet hebben staan. Ik betwijfel of het echt nodig is, maar om exact hun aanwijzigingen op te (kunnen) volgen heb ik 1.1 even opgezocht:
[Windows] link naar nikoneurope-nl.
[Macintosh] link naar nikoneurope-nl.

Hieronder de verbeteringen voor versie 1.1:
- De D80 is "Certified for Windows Vista"
- Ondersteuning voor het nieuwe USB Media Transfer Protocol (MTP) istoegevoegd. De PTP-optie in het onderdeel USB van het setup-menu wordt vervangen door MTP/PTP. Het pictogram is ook aangepast.
- Verbeterde verwerking van ruisonderdrukking die wordt uitgevoerd bij sluitertijden van 1-8 seconden, met Bulb als instelling voor sluitertijd en Aan voor Ruisonderdrukking in het opnamemenu."

[Reactie gewijzigd door Gody op 25 juli 2024 02:33]

Anoniem: 207928 10 oktober 2008 14:30
gert3006
heb net Nikon Nederland gebeld en een upgrade van 1.0 naar 1.11 is mogelijk, je hoeft niet eerst naar 1.1 te upgraden
Anoniem: 22438 8 oktober 2008 22:51
Dat is het? Een fix voor een knipperend batterijtje? Geen betere compressie algoritmen? Betere belichting of AF toestanden? Helemaal niks? Na al die tijd?

Ik ben een beetje teleurgesteld
Je kan niet van de fabrikant verwachten dat ze nog nieuwe features toevoegen aan de firmware van een 3 jaar oude camera, al helemaal omdat er al een opvolger (D90) te koop is. Ik ben al blij dat ze nog steeds firmware uitbrengen voor de D80.
Dan is het toch jammer dat ze die firmware niet in het open domein gooien, en andere toestaan om dat wel te doen.
Heb je problemen met die zaken die je opnoemt? Volgens mij niet... }>

<sarcasme>
Ik ben ook een beetje teleurgesteld dat er geen firmware voor mijn D50 uitgekomen is, die de camera 51 points AF, 24 MP fullframe sensor en ISO 25600 geeft... :'(
</sarcasme>
Dit is niet de eerste firmware update.

Ik ben best tevreden over mijn D80, nooit problemen gehad eigenlijk. Vind jij dan dat er dingen zodanig falen dat daar een update voor moet komen :?
Ik ben erg blij met de update, bij mij resulteerde de foute uitlezing van de accu er soms in dat ik geen foto's kon maken totdat ik de camera aan en uit had gezet. Dit gebeurde zowel met nikkons eigen accu als een goedkoper alternatief. Erg irritant, en hopelijk nu verleden tijd.
Waarom zouden ze betere compressie je bedoelt geen jpeg meer gebruiken maar een ander bestands formaat? Dat zou best lastig zijn...
Betere AF, alleen als het kan mischien zitten ze al op het maximaal haalbare met deze camera.
Betere belichting, is dat nodig dan? Voor zo ver ik weet (heb zelf een canon) is er niets mis met deze camera en de belichting waarom zou je daar aan gaan sleutelen als het goed werkt?

De fix op zich is geweldig als je zo'n probleem hebt is het maar wat vervelend en het is heel erg goed van Nikon dat ze ook dat soort hele kleine dingen gewoon oplossen ondanks dat het waarschijnlijk maar een heel klein percentage van de D80 gebruikers treft.
Anoniem: 22438 9 oktober 2008 07:32
Nee ik heb eigenlijk nooit echt problemen met die camera. Maar perfekt is hij niet. Het is meer mijn verlangen naar updates denk ik :-) beetje autistisch. En als je dan na zo'n lange tijd een update ziet.. en dit is het enige dat verandert is, dan valt dat wat tegen.

Verder ben ik heel tevreden met mijn camera.
Grote probleem waar ik tegenaan loop is ruis op hogere ISO's dit is zo'n groot verschil met de D300. En als bruidsfotograaf is dit erg jammer. De volgende aankoop zal dan ook een D3 worden denk ik.

Overigens heb ik de firmware enkele weken geleden al geinstalleerd, maar heb nooit last gehad van het probleem. Maar ben gewoon graag up-to-date.
Grote probleem waar ik tegenaan loop is ruis op hogere ISO's dit is zo'n groot verschil met de D300. En als bruidsfotograaf is dit erg jammer. De volgende aankoop zal dan ook een D3 worden denk ik.
Is dat raar dan, met een camera die sowieso al een totaal andere sensor heeft? :? En sowieso al 2 jaar nieuwer is. De D300 is van dit jaar en de D80 van 2006... Sindsdien zijn er een boel dingen veranderd en / of verbeterd.

Ik mag hopen, dat je geen D80 gebruikt voor je normale werk als bruidsfotograaf... ;) Zeker met zulke dingen niet, zou ik wat onprofessioneel vinden, maar goed, ben ik denk ik dan... :)

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 25 juli 2024 02:33]

Anoniem: 60113 9 oktober 2008 14:19
Als bruidsfotograaf loop je wel behoorlijke risico's met een D80. Onder vochtige omstandigheden kan de camera je weleens in de steek laten, laat staan dat je het apparaat een keer goed stoot. Geweeklaag over het hoge ruis gehalte t.o.v. van de D300 gaat al helemaal niet op. De D300 heeft een latere en veel betere sensor. even wachten en de D4 staat voor de deur dan kun je dezelfde vergelijkingen maken met je recent aangeschafte camera.
Als je graag up to date wilt zijn had je de D3 al lang gehad.
@bolus

Beetje negatief toontje. Niet nodig toch?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.